بررسی پیام رسان های داخلی و رقابت آن ها با تلگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

همانطور که می دانید طولی نکشید که تلگرام به یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در کشور عزیزمان ایران تبدیل شد و بیشتر کاربران نیز از این برنامه استفاده کردند. پیام رسان تلگرام با داشتن سرعت بسیار بالا قطعا یک تجربه بسیار خوبی را برای کاربران آماده کرده و با امنیت بسیار بالای خود و محیط کاربری ساده و جذاب توانست نظرات بسیار زیادی را به خود جلب نماید.

همانیطور که می دانید اولین الویت برای کاربران امنیت اطلاعات می باشد و در این عرصه تلگرام به خوبی عمل کرده است و همچنین سرعت بسیار بالا در ارسال پیام و ارسال عکس و ویدیئو و امکان ارسال هرفایلی به دوستان خود تمام نیاز های کاربران را براورده کرده است.

استقبال از این پیام رسان بسیار گسترده بود و رسانه های معتبر داخلی و همچنین دستگاه های دولتی نیز به این پیام رسان روی آورده و هرکدام برای خود اقدام به ساخت کانال و یا گروه کرده و اقدام به جذب کاربر برای کانال خود کردند و بسیاری از افراد نیز با بالابردن کاربران حقیقی کانال خود اقدام به کسب درامد روزانه می کردند.

با گذشت زمان و با اعلام کاربران عضو در ایران متوجه آن شدیم که حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضو تلگرام می باشند و خب این ۴۰ میلیون برای بسیاری از هموطن های ما بسیار خوب بود چراکه درامد بسیار زیادی را داشتند.

تلگرام باحمایت مخفیانه خود از یکسری افراد سیاسی که به دنبال ایجاد نا امنی در کشورمان بوده اند اقدام به حمایت این کانال ها میکرد حتی برای آنها ممبر ها یا اعضای کانال را انتقال می داد و در اخر از طریق تلگرام یکسری از مردم اعتراض هایی را شروع کرده و با آرامشی که نیروهای امنیتی داشته اند بسیاری از مردم متوجه اشتباه خود شده و خود را از مخالفان اصلی جدا کردند.

در حال حاضر تلگرام فیلتر می باشد و خب کار خوبی برای حمایت از پیام رسان های داخلی می باشد. البته ناگفته نماند که باید پیام رسان های داخلی مانند سروش و آی گپ حس امنیت و حریم خصوصی را به کاربران خود منتقل کنند تا مردم بهتر بتوانند به این پیام رسان ها اعتماد کنند.

پیام رسان سروش

 

همانطور که می دانید پیام رسان سروش در حال حاضر مورد حمایت رسانه ها و همچنین مراکز دولتی و برخی از مردم قرار گرفته است و ما با برسی این پیام رسان چند نکته را متوجه شدیم.

البته باگ های این پیام رسان و مشکلات امنیتی نیز طبیعی می باشد چراکه پیام رسان سروش باید این موارد را پشت سر بگذارد تا مانند تلگرام از لحاظ امنیتی بتواند بی نقص شود. سرور های سروش نیز گاهی کم می آورند و این مهم باعث اختلال در ارسال پیام برای کاربران خود می شود.

پیام رسان سروش می تواند آینده بسیار خوبی را داشته باشد و با تیم پشتیبانی خود و به کارگیری افراد با پتانسیل بالا در زمینه امنیت می تواند بهتر عمل کند. ما نیز برای حمایت از پیام رسان های داخلی مانند سروش و آی گپ دارای کانال برای کاربران خود می باشیم.

خبر ها حاکی از آن است که حمایت ۵۰۰ میلیون تومانی برای این پیام رسان ها در نظر گرفته شده است که این دلیل بسیار مناسبی برای بهتر شدن سروش و آی گپ می باشد. به شما نیز پیشنهاد می دهیم تا از یک  پیام رسان داخلی و کشوری استفاده نمایید.

البته ناگفته نماند در حال حاضر سرور های پیام رسان سروش نیز ارتقاء پیدا کرده و در حال حاضر از سرعت خوبی برخوردار می باشد و امید است با عضو گیری های جدید این پیام رسان همچنان شاهد سرعت بالا در زمینه ارسال پیام در این مسنجر باشیم.

پیام رسان آی گپ

 

پیام رسان آی گپ نیز مانند سایر برنامه های داخلی نیز در زمینه امنیت بسیار خوب عمل کرده است و با رمزنگاری اطلاعات کاربران از سو استفاده های احتمالی جلوگیری می کند.

پیام رسان آی گپ مانند سروش نیز از سرعت بسیار بالایی برخوردار می باشد و کاربران بسیار زیادی را تحت پوشش خود قرار می دهد و امید است در آینده این پیام رسان به یکی از بهترین و بی مشکل ترین پیام رسان تبدیل شود. البته نا گفته نماند کلیه پیام رسان های داخلی نیز مورد حمایت قرار گرفته اند و هر روزه در حال بهتر شدن و رفع باگ های احتمالی می باشند.

نظر شما در رابطه با پیام رسان های داخلی چیست؟ از نظر شما بهترین برنامه ایرانی کدام است؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد