۵
(۲)
Rate this post

چگونه صفحه اینستاگرام خود را به صفحه تجاری تبدیل کنیم ؟

همانطور که در مقاله تحلیل صفحات اینستاگرام از Instagram insights که در زمینه بررسی کامل صفحات تجاری اینستاگرام  کاربرد دارد را برایتان توضیح دادیم ،شما فهمیدید که با ساختن یک صفحه تجاری در اینستاگرام امکانات فراوانی در اختیار شما قرار می‌گیرد . تجاری کردن حساب اینستاگرام برای افرادی که می‌خواهند از  این طریق کسب درآمد داشته باشند و از کسب و کار خود برندسازی کنند مناسب می‌باشد بنابراین اگر نوع اکانت کسب وکار ها تجاری باشد،امکانات بیشتری نسبت به اکانت شخصی در اختیار شما قرار می‌گیرد.در این مطلب به آموزش  چگونه صفحه شخصی اینستاگرام خود را به صفحه تجاری تبدیل کنیم می‌پردازیم.با شرکت رایانه کمک همراه باشید.

.برای تبدیل کردن اکانت شخصی به اکانت بیزینسی ،نرم افزار اینستاگرام خود را به نسخه جدید به روزرسانی نمایید.سپس به حساب کاربری شخصی خود وارد شوید.

 1. سپس وارد پروفایل خود شوید. حال برای گوشی های آیفون از طریق چرخدنده ، برای گوشی های اندروید در بالای صفحه سمت راست روی سه خط کلیک نمایید. وارد قسمت تنظیمات اکانت اینستاگرام خود شوید.
 2. منو تنظیمات برایتان نمایش داده می‌شود، گزینه Account را انتخاب کنید.
 3. در پایین صفحه گزینه Switch to Professional Account را انتخاب نمایید.
 4. در این قسمت برای تبدیل صفحه شخصی اینستاگرام به صفحه تجاری گزینه Business را انتخاب کنید.
 5. اکنون با صفحه خوش آمد گویی حساب تجاری اینستاگرام مواجه می‌شوید، به شما اعلاکم می‌کند که این ویژگی هایی که به شرح زیر می‌باشد در اختیار شما قرار گرفته است تا ارتباط بهتری با مخاطبین خود برقرار کنید.در ادامه مطلب نحوه چگونگی استفاده از این ویژگی ها را برایتان شرح می‌دهیم.

instagram business account

 • تماس با مخاطبین (contact)
 • ارائه اطلاعات آماری (Insights)
 • ترویج (promotion)

آموزش فعال سازی گزینه تماس بیزینس (contact) در اینستاگرام

یکی از مهمترین ویژگی های تجاری کردن اکانت خود امکان برقراری تماس به شکل کادر در صفحه پروفایل اینستگرامتان می‌باشد.ممکن است بعضی از کاربران در زمانی که اکانت خود را به اکانت تجاری تبدیل کردنند به دلیل اینکه آشنایی کامل با ویژگی های آن ندارند ممکن است گزینه تماس را فعال نکنند. در این بخش به شما توضیح می‌دهیم چگونه می‌توانید در تجاری کردن پیج خود گزینه های تماس خود را فعال نمایید.

 • در مرحله اول وارد صفحه اکانت اینستاگرام خود شوید.
 • روی گزینه edit profle کلیک نمایید.
 • در صفحه ای که برای شما نمایش داده می‌شود به قسمت پایین صفحه بیایید سپس روی گزینه contact option کلیک نمایید.
 • اکنون وارد یک صفحه جدید می‌شوید که از شما می‌خواهد ایمیل و شماره تماس خود را وارد نمایید .
 • سپس بعد وارد کردن اطلاعات خود، تیک آبی در گوشه صفحه پرنگ می‌شود روی آن کلیک نمایید تا هر کدام از آن‌ها برای شما ثبت شود.
 • مراحل را همراه با تصاویر برایتان به نمایش داده ایم.

تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری

حال شما گزینه های تماس را فعال کرده اید. بنابراین ایمیل و شماره تماس شما در دسترس کاربران قرار گرفته است. شما می‌توانید با انتخاب گزینه profile display از نشان دادن آن‌ها خودداری نمایید. با انتخاب گزینه تماس برای شماره تلفن دیگر امکان فعال کردن حالت متنی وجود ندارد.

نکته: اگر شما گزینه های تماس را فعال نکرده باشید، گزینه contact برای شما نمایش داده نمی‌شود.

دسته بندی کسب و کار:

 1. در لیست ظاهر شده دسته بندی خود را انتخاب نمایید.امکان نمایش یا عدم نمایش شان در پروفایل کاربری تان وجود دارد.

personal Blog: وبلاگ شخصی

Product/Service: محصول/خدمات

Art: هنر

Musician/Band: نوازنده/باند

Shopping & Retail: خرید و خرده فروشی

Health/ Beauty: سلامتی/ زیبایی

Grocery/Store: فروشگاه

 1. حال به قسمت اطلاعات قابل نمایش برای مخاطبین وارد میشوید (این اطلاعات برای دیگران قابل مشاهده می‌باشد و مشتریان از طریق این اطلاعات می‌توانند با شما تماس برقرار کنند. شما می‌توانید این اطلاعات را در هر زمانی که مایل بودید ویرایش یا تغییر بدهید.) اطلاعات شما شامل شماره تماس،آدرس ایمیل، موقعیت مکانی شما بر روی نقشه میباشد.بعد از تکمیل اطلاعات خود روی گزینه next کلیک نمایید.
 2. اگر مایل بودین در این مرحله می‌توانید حساب کاربری خود را به اکانت فیس بوک‌تان متصل نمایید.

تبدیل صفحه شخصی به تجاری در اینستاگرام از طریق فیس بوک

در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید صفحه شخصی خود را به صفحه تجاری  با امکانات بیشتر تبدیل نمایید. این امکان در نسخه جدید اینستاگرام اضافه شده است بنابراین  در مرحله اول اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید. به یک نکته باید توجه داشته باشید که برای تبدیل پیج شخصی به تجاری  حتما باید در فیس بوک یک صفحه تجاری داشته باشید. در ابتدا ما به شما آموزش ساخت یک اکانت تجاری در فیس بوک را آموزش می‌دهیم. سپس بعد از اتصال اینستاگرام به فیس بوک گزینه اینستاگرام در فیس بوک شما نمایش داده می‌شود. برای تبدیل صفحه شخصی خود به تجاری  باید مراحل زیر را انجام دهید.با شرکت رایانه کمک همراه باشید.

ابتدا یادمی‌گیریم چگونه صفحه فیس بوک خود را به یک اکانت تجاری تبدیل نماییم.

 1. وارد سایت فیس بوک شوید. در صفحه اول روی گزینه Creat a page کلیک نمایید.
 2. حال در این بخش باید یک گزینه به عنوان حرفه و نوع صفحه فیس بوک‌تان انتخاب نمایید.
 3. سپس بعد از کلیک روی حرفه مورد نظرتان ، فیس بوک از شما می‌خواهد که نوع دسته بندی نام حرفه، آدرس ،شماره تماس و… را انتخاب نمایید. با کلیک روی گزینه Get Started به مرحله بعدی هدایت می‌شوید.تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری
 4. در این قسمت اگر از قبل یک حساب کاربری شخصی در فیس بوک داشته اید،در این مرحله گزینه Create a new business account را انتخاب نمایید و فرم مربوطه را پر کنید . در غیر این صورت به مرحله ۵ می‌روید.
 5. در این قسمت صفحه ای که ایجاد کردید را می‌توانید راه اندازی کنید.
 • (About):

  در این بخش باید اطلاعات تکمیلی در مورد سایتتان را وارد نمایید. توجه داشته باشد که حداکثر باید از ۱۵۵ کاراکتر برای توصیف کسب و کار خود استفاده نمایید. در جای فیلد بعدی آدرس سایت خود را وارد نمایید.

 • (Profile Picture):

  در این بخش باید یک عکس مناسب برای معرفی کسب و کار خود انتخاب نمایید همچنین می‌توانید از لوگوی خود استفاده نمایید تصویری که انتخاب می‌کنید معرف شما و کاسب و کار شما می‌باشد لطفا از گذاشتن عکس های غیر مرتبط خودداری نمایید.

تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری

 • (Add To Favorites):

  در این قسمت فیس بوک به شما پیشنهاد می‌دهد این صفحه را به بخش علاقه مندی‌های خود اضافه نمایید. شما با انجام دادن اینکار دسترسی بهتری به صفحه خود خواهید داشت و بنابراین در سایدبار صفحه خود را می‌توانید مدیریت نمایید.

(Preferred Page Audience):

در این قسمت هم مربوط به اصلاعات تکمیلی تر در مورد زبان،سن ،موقعیت مکانی، جنسیت و علاقه مندی های مخاطبان شما می‌باشد.

تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری

حال ما یک صفحه تجاری در فیسبوک ساخته اید، شما می‌توانید با تولید محتوای مناسب و به نمایش گذاشتن محصولات خود ،برند خود را معرف نمایید و کسب و کار خود را رونق دهید.

تبدیل صفحه اینستاگرام به تجاری از طریق متصل شدن با فیس بوک

 1. نرم افزار اینستاگرام خود را از طریق گوگل پلی و اپ استور به نسخه جدید بروزرسانی کنید.
 2. در بخش settings گزینه account کلیک نمایید و سپس linked account (اتصال حساب) را انتخاب نمایید.
 3. روی Facebook کلیک نمایید تا اینستاگرام به فیس بوک تان متصل شود.
 4. سپس بعد از اینکه اتصال بین اینستاگرام و فیس بوک انجام شد،در بخش account روی گزینه تبدیل به صفحه تجاری switch to professional account کلیک نمایید و صفحه تجاری خود را بسازید. در صفحه باز شده وارد صفحه فیس بوک خود شوید ودر صفحه بعد  صفحه مربوط به شرکت خود را انتخاب نمایید. در اینجا اطلاعات به صورت خودکار وارد می‌شود بنابراین شما می‌توانید اطلاعات خود را پاک کنید و اطلاعات جدید جایگزین نمایید. حال صفحه اینستاگرام شما به صفحه تجاری تبدیل شده است شما می‌توانید برای جذب مخاطبین و مشتریان خود اقدام نمایید.

نکته: توجه داشته باشید که آمار insights صفحه شما از زمانی که صفحه شخصی شما به صفحه تجاری تبدیل شد ثبت شده و قابل مشاهده می‌باشد.

خارج شدن از اکانت تجاری اینستاگرام به اکانت شخصی

 1. حال که قصد دارید صفحه تجاری خود را به صفحه شخصی برگردانید،وارد نرم افزار اینستگرام شوید.
 2. وارد صفحه کاربری خود شوید.
 3. در کنار صفحه روی سه خط بالا کلیک نمایید.
 4. سپس در پنجراه ای که مشاهده می‌کنید گزینه setting را انتخاب نمایید.
 5. حال وارد Account شوید.
 6. در پایین صفحه گزینه Switch to personal Account را انتخاب نمایید.
 7. بعد از انتخاب این گزینه یک صفحه برای شما باز می‌شود که به شما اعلام می‌کند اگر به صفحه شخصی برگردید، محتوا و آمارهای پست های تبلیغی شما از دست می‌رود و دیگر به بخش insight برای تحلیل پست ها و استوری های خود دسترسی ندارید.گزینه Switch Back را لمس نمایید.

سخن آخر

مراحلی که در بالا گفته شد رویه پیشفرض تبدیل صفحه اینستاگرام به صفحه تجاری می باشد که به سادگی قابل انجام می باشد اما در بعضی موارد ممکن است به دلیل محدودیت های مختلف موفق به انجام این کار نشوید در این صورت کافیست با تماس با مرکز پاسخگویی به مشکلات رایانه ای و تلفن همراه رایانه کمک به کمک کارشناسان مجرب این مجموعه به راحتی و در اسرع وقت مشکل خود را برطرف نمایید.

در پایان از شما سپاس گذاریم که با این مطلب آموزشی از سری مطالب آموزشی سایت نیودانش همراه ما بودید شما میتوانید نظرات و سوالات خود را درباره این آموزش در بخظ نظرات در پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۲

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید