چگونگی تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ورد – نیو دانش

1
1,592
چگونگی تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ی ورد
۰
(۰)
Rate this post

فرمت ورد یکی از فرمت های رایج در بین کاربران اینترنت می باشد.با این فرمت به راحتی می توان در فایل های نوشته شده تغییرات ایجاد کرد و آنها را ویرایش نمود. اما هستند افرادی که نمی خواهند فایل های نوشته شده توسط آنها تغییر داده شود بلکه می خواهند تمام و کمال و بدون هیچ دستکاری پیام خود رابه کاربر منتقل کنند و این همان مزیتی است که فرمت پی دی اف به آنها می دهد. علاوه بر این فرمت پی دی اف تقریبا در اغلب دستگاه های هوشمند خوانده می شود چراکه نرم افزار های بسیاری هستند که می توانند پی دی اف را نمایش دهند به همین جهت اغلب دستگاه های هوشمند بصورت پیش فرض نرم افزاری برای اجرای فرمت پی دی اف دارند. اما فرمت ورد تنها توسط نرم افزار های معدود و البته گرانی اجرا میشود.

همه ی این عوامل سب شده است تا کاربران بیشتر به سمت این فرمت کشیده شوند. چون دسترسی و استفاده از آن راحت و آسان است.از این فرمت بیشتر برای رزومه های کاری،مقالات و تحقیقات دانشگاهی و… استفاده می شود.لذا کاربران زیادی هستند که میخواهد چگونگی تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ورد را بدانند.

شاید کمتر کاربری بداند که می توان با نرم افزار Office Word می توان فایل های ورد نوشته شده را به فایل پی دی اف تبدیل کرد.این کار مازاد بر نکات گفته شده  ناهنجاری های موجود در نوشتار فارسی را هم از بین می برد.

اگر می خواهید بدانید که این کار چگونه انجام می شود پس با نیو دانش همراه باشید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ورد

برای این کار کافی است تا فایل ورد خود را با نرم افزار Office Word  باز کنید. سعی کنید این کار را با نسخه های ۲۰۱۰ و یا ۲۰۱۳ نرم افزار Office Word  انجام دهید چون نسخه های پایین تر (مثل ۲۰۰۷) می بایست یک ابزارک بر روی آن ها نصب شود که البته در ادامه توضیح داده می شود.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ورد

 

 

در قسمت پایین از فیلد File Types گزینه PDF or XPS Document را انتخاب کنید و Save را بزنید . با انجام این عمل فایل ورد شما تبدیل به پی دی اف خواهد شد. به همین سادگی:)

چگونگی تبدیل فایل ورد به پی دی اف به وسیله ی ورد

تبدیل فایل ورد به پی دی اف به ورد

در نرم افزار Office Word  نسخه ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ بصورت پیش فرض ابزارک لازم تبدیل فایل ورد به پی دی اف نصب شده است. لذا شما برای استفاده از آنها به مشکل بر نخواهید خورد. اما در نسخه های پایین تر این امکان وجود ندارد و می بایست ابتدا ابزارک لازم را جهت انجام این کار نصب کرد و سپس کار را مطابق دستور فوق به انجام رساند ابزارک مورد نظر را می توان از اینجا دانلود کنید.

اگر ابزارک فوق را نصب نکرده باشید هنگام ذخیره در فیلد File Types گزینه PDF or XPS Document را نمایش نخواهد داد.و این یعنی شما نیاز به نصب ابزارک فوق دارید.لازم به ذکر است در نسخه های ۲۰۱۰ به بالای نرم افزار ورد این ابزارک بصورت پیش فرض نصب شده است.

 

مقالات مرتبط:

چگونگی تبدیل فایل پی دی اف به ورد

مشکل تایپ فارسی در ورد مک

کاهش حجم فیلم

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید