علت خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل

از مجموعه مطالب آموزشی

قطعا این موضوع ممکن است برای شما هم اتفاق بی افتد و شما به دنبال راه چاره برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و یا هر برند دیگری باشید. مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی قطعا می تواند عوامل بسیار زیادی داشته باشد که ما در این آموزش قصد داریم به برسی این موضع و در رابطه با راه های رفع مشکل آن صحبت کنیم. شاید بدانید یکی از اصلی ترین عاملی که باعث بروز این مشکل می شود مشکل سخت افزاری می باشد که خب اگر قطعا همینطور باشد شاید مجبور به تعویض گوشی شوید چراکه در برخی مواقع گوشی هزینه های بسیار زیادی را بردست شما می گذارد. قطعا عوامل نرم افزاری نیز می تواند باعث بروز همچین مشکلی شود و آن را به سادگی حل و درست کرد که ما قصد بر این داریم اقدام به برسی و آموزش رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی های اندرویدی و همچنین آیفون بصورت ساده کنیم.

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی

همانطور که گفته شد دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی که می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود خراب شدن و معیوب شدن قطعه سخت افزاری موبایل می باشد که باید در اولین فرصت به مراکز تخصصی موبایل مراجعه کنید تا علت به وجود اومدن این خاموشی مشخص شود. اما در برخی موارد مشکلات نرم افزاری می تواند دلیل به وجود اومدن این مشکل باشد که در چنین شرایطی نباید نگران بود زیرا با پاک کردن نرم افزار مشکوک و یا ریست کردن موبایل خود می توانید این مشکل را رفع نمایید. ما در ادامه به نکته های مهم که می تواند در به وجود آمدن این مشکل باشد را برای شما بیان کرده ایم. گوشی های سامسونگ ، هوآوی ، نوکیا، از پرفروش ترین برند های حال حاضر می باشند که سیستم عامل آن اندروید می باشد.

سلامت باتری گوشی را چک کنید

سلامت باتری گوشی خود را حتما چک کنید،عدم کارکرد صحیح باتری بدون شک همچیم مشکلاتی را به وجود می آورد که در بیشتر موارد با تعویض باتری موبایل گوشی دیگر خاموش نمی شود. البته در مرحله اول نباید به فکر خرید یک باتری جدید بی افتید چرا که دیده شده است بر اثر ضربه باتری کمی از جای خود تکان خورده است و اتصالات به درستی انجام نمی گیرد و با کمی تکان دادن و یا فشار اومدن به موبایل باعث خاموشی می شود.

شما عزیزان  می توانید در اولین مرحله باتری را خارج کنید و مجددا آن را جایگذاری کنید و ببینید در جای خود به درستی می ماند و یا با تکان دادن باتری در سرجای خود لغ نمی زند؟ باتری از حالت مهمول خود خارج نشده است و باد نکرده است؟ پس قطعا باتری گوشی می تواند بسیار مهم باشد در این مورد.

البته موارد گفته شده درست است بیشترین احتمالات باشد اما باید بدانید خراب شدن باتری نیز بسیار اتفاق می افتد و با باد کردن آن باید فورا به فکر تعویض و خرید یک باتری دیگر کنید. جالب است بدانید در تمام موبایل های اندرویدی قسمتی وجود دارد که می توانید با رفتن به آنجا از سالم بودن آن باخبر شوید و سپس تصمیم های دیگر بگیرید.

برای مشخص شدن سطح سالمی باتری موبایل اندرویدی خود کافی است تا به بخش شماره گیری بروید و این کد را *#*#۴۶۳۶#*#* شماره گیری کنید. پس از شماره گیری صحیح کد بالا باید بر روی Battery Information کلیک نمایید با انتخاب این مورد یک لیست در رابطه با وضعیت باتری به شما نمایش داده می شود که باید حتما به Battery Health توجه نمایید که آیا نوشته ای که جلوی آن است Good می باشد؟ اگر غیر از Good بود بدانید علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شما همین باتری می باشد و با تعویض آن دیگر این اتفاق نمی افتد.

داغ شدن بیش از حد گوشی

خاموش شدن ناگهانی گوشی نیز می تواند به دلیل داخل شدن بیش از حد موبایل باشد ما دیده ایم گاهی افراد اقدام به نصب بازی های سنگینی بر روی گوشی خود می ککند و این بازی ها باعث داغ شدن بیش از حد گوشی می شود و منجر به خاموشی می شود. در این مورد وقتی هوش مصنوعی متوجه می شود که این داغی می تواند باعث صدمه رساندن به بورد و قطعات دیگر سخت افزاری شود ناگهنان اقدام به خاموش کردن گوشی می کند. پس از چند دقیقه مجدد اقدام به روشن کردن نمایید و مشاهده می کنید که هیچ مشکلی برای موبایل به وجود نیامده است. البته باید بدانید هنگامی که حتی با گوشی کاری را انجام نمی دهید هم امکان افتادن چنین اتفاقی وجود دارد.

با استفاده از Safe mode گوشی را روشن نمایید

حالت Safe mode در سیستم عامل اندروید نیز مانند دیگر سیستم عامل ها وجود دارد و این قابلیت در تمامی گوشی های اندرویدی قابل دسترسی می باشد و فقط نحوه رفتن به این حالت متفاوت است که البته در بیشتر گوشی ها کلید Power را برای مدتی باید نگه دارشت و پس از آن باید بر روی گذینه Power off چند ثانیه دست را نگه داشت تا به این حالت برود. باید بدانید در حالت سیف مود هیچ نرم افزاری و یا هیچ ویروسی نمی تواند باعث ایجاد مشکل شود چرا که این حالت تمامی فایل ها و ویروس ها را غیر فعالیت می کند. اگر شما پس از رفتن به حالت سیف مود مشاهده کردید گوشی به درستی کار می کند دیگر نباید نگران شوید چراکه گوشی شما به احتمال خیلی بالا درست می باشد و مشکلات نرم افزاری و همچنین ویروس در به وجود آمدن این مشکل دخیل می باشد.

 

نصب آنتی ویروس برو روی موبایل

حالا دیگر ما دقیقا متوجه شده ایم مشکل ما سخت افزاری نمی باشد و شاید ویروس باعث به وجود آمدن این مشکل باشد. ما برای برطرف کردن این نقص در موبایل باید یک آنتی ویروس نصب نماییم حال می توانیم آنتی ویروس نود ۳۲ و نسخه های دیگر که برای موبایل ساخته شده است را تست نماییم. لازم است بدانید در این مواقع حتما گوشی را ریست فکتوری و یا همان بازگشت به تنظیمات کارخانه کنید. در موبایل های اندرویدی پس از ویروسی شدن گوشی آنتی ویروس کمک آنچنانی نمی تواند کند و باید حتما آن را ریست فکتوری نمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد