دایورت کردن تلفن ثابت بر روی موبایل

از مجموعه مطالب آموزشی

دایورت کردن تلفن ثابت بر روی موبایل ترفند جالبی است که در این مقاله از نیودانش قصد داریم مراحل آن را برای شما توضیح دهیم.

برای همه ما پیش آمده است زمانی که عجله داریم از منزل بیرون برویم یا به مسافرت می رویم و از طرفی قرار است یک تماس ضروری با تلفن ثابت منزل گرفته شود و یا اینکه شماره تماس منزل را برای یک امر ضروری اطلاع داده ایم ولی تمام وقت نمی توانیم منزل باشیم و منتظر تماس هستیم.

در این مواقع یک راهکار بسیار کاربردی وجود دارد که آن هم دایورت کردن تلفن منزل و یا تلفن ثابت مدنظر بر روی موبایل می باشد.

 

با این روش به راحتی قادر به پاسخگویی تماس های خود بر خط ثابت هستیم. دایورت کردن یا به عبارت دیگه خط یا کال فورواردینگ اصطلاحی است که حدود ۲۰ سال قبل با ورود گوشی تلفن همراه یا همان موبایل به سرعت در ادبیات فرهنگ کشور ما جا گرفت و تقریبا همه افراد با این اصلاح آشنا هستند که به معنای انتقال تماس تلفنی بر روی خط دیگر می باشد.

 

 
اما احتمال می رود عده ای هم از دایورت شدن تلفن ثابت یا منزل بر روی گوشی همراه  یا موبایل بی خبر باشند که این عمل نیز جهت سهولت برنامه های روزمره نیز امکان پذیر است. در این مقاله نیودانش می خواهیم به چگونگی انجام دایورت کردن تلفن ثابت بر روی موبایل بپردازیم. با رایانه کمک همراه باشید.

 

 

آموزش دایورت کردن تلفن منزل بر روی موبایل

برای دایورت کردن تلفن منزل یا خط ثابت بر روی موبایل شرکت مخابرات سرویس ویژه ای را ارائه کرده است که کاربران مخابرات با استفاده از کد هایی که در نظر گرفته شده است دایورت تلفن منزل و خط ثابت را انجام دهند. برای دایورت تلفن منزل روی موبایل ابتدا به نزدیک ترین مرکز مخابرات محل تلفن ثابت یا تلفن منزل خود مراجعه کنید و درخواست بدهید تا سرویس دایورت برای شما  فعال شود و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. گوشی تلفن ثابت را بردارید و دکمه ستاره را فشار دهید
 2. عدد ۲۱ را شماره گیری کنید و مجددا ستاره رو فشار بدهید
 3. شماره همراه مدنظر که می خواهید تلفن ثابت را روی آن دایورت کنید وارد کنید  به ععنوان مثال شماره

۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷*۱۲۱*

 1. سپس کلید مربع # را فشار دهید در نهایت متوجه می شوید صدای تلفن تغییر خواهد کرد به این معنا که تلفن شما بر روی شماره مدنظر دایورت شده است. کد دستوری نهایی به صورت  زیر می باشد:
 2. ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷#*۱۲۱*

 

نکته :توجه کنید دایورت تلفن ثابت بروی خط تلفن ثابت دیگر نیز به همین صورت امکان پذیر است.

 

دایورت تلفن منزل تنها هنگام اِشغالی خط

برای دایورت تلفن منزل هنگامی که خط مشغول است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تلفن خود را بردارید کلید ستاره را فشار دهید عدد ۶۰ را وارد کنید
 2. سپس مجدد کلید ستاره را فشار دهید و شماره ای که می خواهید در صورت اشغال بودن خط تلفن به آن انتقال یابید را شماره کنید
 3. و در آخر کلید مربع را فشار دهید.

لغو دایورت تلفن ثابت

اگر از دایورت شدن منصرف شده اید یا دیگر به آن نیازی ندارید می توانید با اعمال کد دستوری زیر این کار را انجام دهید

 1. گوشی تلفن را برداری کلید مربع # را فشار دهید
 2. عدد ۲۱ را شماره گیری کنید و کلید مربع را فشار دهید
 3. دایورت تلفن منزل یا خط ثابت غیر فعال شد.

هزینه دایورت کردن

در گذشته مخابرات برای فعال سازی دایورت کردن تلفن منزل بر روی شماره همراه هزینه کمی دریافت می کرد ولی اکنون برای خدمات این سرویس هزینه ای دریافت نمی کند و هزینه مکامله بر عهده فعال کننده سرویس دایورت تلفن ثابت یا همراه می باشد.

 

خلاصه از آنچه خواندیم

در این مقاله از رایانه کمک به چگونگی دایورت کردن خط ثابت یا تلفن منزل بر روی  تلفن همراه  پرداختیم کدهای دستوری مخابراتی مربوط به این سرویس را معرفی کردیم.

همچنین عمل دستوری لغو و هزینه آن را شرح دادیم.در صورتی که به ترفند های دیگر موبایلی علاقه مند هستید حتما اینستاگرام رایانه کمک را دنبال کنید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد