چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework)
۳٫۵
(۴)
Rate this post

بیشتر افرادی که با ویندوز کار می کنند عموما با یک خطای آزار دهنده به نام  ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework) مواجه می شوند.این خطا حاکی از آن است که در نصب نت فریم ورک (Net Framework) شما مشکلی وجود دارد. البته اگر در آپدیت شدن هم مشکلی باشد باز شما با این خطا مواجه می شوید.ممکن است در قسمت های مختلفی از کار شما اشکال وجود داشته باشد که این خطا نمایش داده می شود.به عبارتی دلایل متعددی برای این خطا وجود دارد .لذا ممکن برای یک شخص یک راهکار نجات دهنده باشد و برای شخصی دیگر روشی دیگر و این موضوع بسته با اشکال سیستم است.

رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework)

اما جای نگرانی نیست. ما تمام راهکار هایی که برای رفع خطا های احتمالی وجود دارد را برای شما گرد آوری کرده ایم تا شما با امتحان آنها بتوانید مشکل خود را مرتفع سازید.پس با نیو دانش همراه باشید.

 روش اول چگونگی رفع خطای ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework) با فعالسازی Net Framework 3.5 :

این روش عموما جوابگو است و در اغلب موارد خطای یاد شده را رفع می کند.روش انجام  آن نیز بسیار راحت است. برای این کار کافی است روی start  که آیکون آن به شکل پنجره است کلیک کنید.در این حالت یک کادر برای شما باز میشود که اصطلاحا منو win+X خوانده می شود.مانند شکل زیر از این منو گزینه ی Control Panel را انتخاب نمایید.

 

 روش اول چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با فعالسازی Net Framework 3.5 :

حال در بخش جستجوی کنترل پنل عبارت windows features را جستجو کنید تا کادری مشابه زیر برای شما آورده شود. آنگاه بر روی گزینه Turn Windows features on or off کلیک کنید. رفع خطای ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework) :

 

 روش اول چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با فعالسازی Net Framework 3.5 :

بعد از انجام گزینه ی فوق تیک گزینه (NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0. را فعال نمایید.برا این کار کافی است آیکون مربعی کنار آن را بزنید و روی ok کلیک کنید.با این کار شما درخواست فعالسازی  Net Framework 3.5  را داده اید.کافی است سیستم خود را یک بار restart کنید تا درخواست شما اجرایی شود.

 روش اول چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با فعالسازی Net Framework 3.5 :

 

 

 

 روش دوم چگونگی رفع خطای ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework) با بررسی عملکرد مقیاس های Library :

این روش هم یکی از روش های کار ساز برای رفع خطای ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فریم ورک (Net Framework) می باشد.در این روش کافی است تا مثل مرحله ی قبل منوی start  یا همان  win+X را باز کرده و این بار گزینه (Command Prompt(Admin را انتخاب نمایید.

 

 روش دوم چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با بررسی عملکرد مقیاس های Library :

آنگاه در cmd دستور زیر را تایپ کنید و enter  را بزنید.

lodctr /R

این فرایند کمی طول می کشد. بعد از اتمام آن Net Framework 2.0 amd 3.0. را از Turn Windows Features on or off نصب نمایید. آنگاه دوباره کامپیوتر خود را restart کنید.

 روش دوم چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با بررسی عملکرد مقیاس های Library :

 

 

روش دوم چگونگی رفع خطای ۰x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با اجرا کردن Deployment Image Servicing and Management) DISM) :

این روش که آخرین روش به حساب می آید عموما تیر خلاص مشکل است و آنرا حل میکند.برای این کار کافی است تا همانند دفعات قبل منو  win+X را باز کنید و به قسمت (Command Prompt(Admin بروید و مطابق روش فوق دستور زیر را در cmd وارد کرده و enter  را بزنید:

DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess

در نظر داشته باشید که می بایست بجای  C:\RepairSource\Windows  آدرس مکان مورد نظر خود را برای برطرف کردن مشکل وارد کنید.بعد از اینکه این کار را انجام دادید فرایند شروع می شود. این فرایند ممکن است ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد لذا صبور باشید.همچنین اگر کد های بالا کار ساز نبود می توانید کد های زیر را نیز امتحان کنید.

Dism /Image:C:\offline /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:c:\test\mount\windows

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:c:\test\mount\windows /LimitAccess

زمانی که فرایند فوق تمام شد عبارت sfc /scannow را در cmd تایپ کرده و enter را بزنید. حالا یک بار کامپیوتر خود را restart  نمایید.البته در مورد این روش باید در نظر داشته باشید که مدیا نصب ویندوز را از قبل داشته باشید.

روش دوم چگونگی رفع خطای 0x800f0922 یا خطای نصب نت فرم ورک (Net Framework) با اجرا کردن Deployment Image Servicing and Management) DISM) :

 

امیدواریم راهکار های فوق مشکل شما را برطرف ساخته باشد.

 

مقالات مرتبط:

آموزش نصب تم ویندوز ۷ | همه چیز درباره Theme

رفع خطای Unmountable Boot Volume در ویندوز ۱۰

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۳٫۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۴

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید