آموزش نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل
۵
(۱۶)

یقینا برای شما هم پیش آمده است که در طول شبانه روز پیام های تبلیغاتی مختلفی با موضوعات مختلف از جمله ورزشی،فرهنگی و… دریافت کرده اید. اما این پیامک ها قبل از اینکه نوید بخش و راهگشا باشند صرفا آزار دهنده هستند.تعداد دریافت این پیامک ها در طول یک ماه ممکن است از حدمعقول گذر کند.

فرقی نمی کند که شما از خدمات کدام اپرانور کشور استفاده می کنید. بهر حال طعمه ی این روش تبلیغاتی آزار دهنده می شوید.

اما نگران نباشید ما در این قسمت از مقالات رایانه کمک آموزش نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل را برای شما قرار داد ایم به این امید که بتوانید از آن استفاده نموده و تمام پیام های تبلیغاتی تلفن خود را مسدود کنید.

 

ارزش افزوده یا خدمات  مبتنی بر محتوا 

امروزه مازاد بر ارسال پیام های تبلیغاتی روش دیگری نیز برای کسب درآمد از پیامک های تبلیغاتی وجود دارد که ارزش افزوده یا خدمات  مبتنی بر محتوا نام دارد.در این شیوه احیانا با پیام های تبلیغاتی شما عضو یک باشگاه پیامکی میشود که در زمان های مشخصی برای شما محتوا ارسال میکنند و به ازای هر بار ارسال یک پیامک های غالبا نامعقولی را از شما میگیرند. این هزینه ها از اعتبار شما کم می شود.در نظر داشته باشید که برای عضویت در این باشگاه ها شما احیانا عدد یا عبارتی را در جواب پیام تبلیغاتی اول فرستاده اید و این امر سبب عضویت شما در یک سیستم ارزش افزوده یا خدمات  مبتنی بر محتوا شده است.

اما نگران نباشید ما تمام روش هایی را که منجر به حذف این پیامک ها می شود را برای شما جمع آوری کرده ایم.

نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول

مشترکین همراه اول می توانند از راهکاری های مختلفی نسبت به مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی اقدام کنند که در زیر به شرح تمام آنها می پردازیم.

  1. ارسال عدد ۱ به سامانه ی  ۸۹۹۹
  2. تماس گرفتن با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰
  3. یا شماره گیری کد  *۸۹۹۹#
  4. شماره گیری کد دستوری *۸۰۰#

با این روش ها راحت می توانید تمام پیامک های تبلیغاتی همراه اول را مسدود کرد.البته باید در نظر داشته باشید که یک سری پیامک ها هستند که هرگز قابلیت مسدود سازی ندارند و همچنان برای مشترکین ارسال می شوند. اغلب این پیامک ها پیامک های جنبه ی اطلاع رسانی دارند از جمله اطلاع رسانی سرویس های پایه،  اطلاع رسانی اپراتور و باند پهن و… را می توان نام برد که برای مشترکین ارسال می شوند تا آنها را به موقع از خدمات و تغییرات آگاه سازند.

البته در نظر داشته باشید چنانچه خود شماره تان در سرویس یا وبسایتی (جهت دریافت کد تایید عضویت و…) وارد  نمایید ،شما همچنان قادر به دریافت پیامک خواهید بود این مورد جزو موارد تبلیغاتی به حساب نمی آید.

آموزش نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل

نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

ایرانسل نیز جزو اپراتور های پر ترافیک کشور است و لذا بخش عظیمی از مشترکان آن پیام های تبلیغاتی دریافت می کنند.اما ایرانسل نیز برای سهولت کاری مشترکین خود راهکار هایی را ایجاد نموده تا مشترکینی که تمایل به دریافت چنین پیامک هایی ندارند از این روش استفاده نمایند و نسبت به مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی اقدام کنند.

  1. اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنید با شماره ی  ۷۰۰ تماس بگیرید و از طریق گزینه هایی که تلفن گویا اعلام میکند درخواست مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی را ثبت نمایید.
  2. اگر سیم کارت شما ایرانسی نیست اما یک سیم کارت ایرانسل دارید و می خواهید برای مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی اقدام کنیدمی بایست با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و در خواست خود را ثبت نمایید.. در نظر داشته باشید که این شماره برای تماس از طریق سیم کارت های غیر ایرانسلی می باشد.
  3. مازاد بر روش های فوق راهکار ساده تری نیز وجود دارد و آن ارسال عدد ۲ به سامانه ی ۵۰۰۵ می باشد. از این طریق تمام پیامک های تبلیغاتی شما مسدود می شود.اگر هم زمانی تمایل داشتید تا دوباره پیام های تبلیغاتی را دوباره دریافت کنید. عدد ۱ را به همین شماره ارسال کنید تا دوباره پیم های تبلیغاتی برای شما ارسال شوند.
  4. شماره گیری کد دستوری *۸۰۰#

ایرانسل مازاد بر پیام های تبلیغاتی که به کاربران ارسال می شود خود نیزخدماتی مبنتی بر محتوا یا ارزش افزوده دارد که از جمله ی آنها می توان به طرح های ۸۲۸۲ ویا ۸۶۸۶ اشاره کرد.

در زیر به شیوه های غیرفعال سازی این طرح ها می پردازیم

آموزش نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل

مسدود سازی پیام های سامانه ۸۶۸۶ ایرانسل

این طرح عموما برای آهنگ پیشواز استفاده می شود. و کاربران زیادی از آن استفاده میکنند. اما گاها پیش می آید که می خواهید از این طرح انصراف دهید. برا این کار کافی است عبارت laghv یا laghvpishvaz به شماره این طرح یعنی ۸۶۸۶ ارسال کنید تا تمام پیام های این طرح برای شما غیر فعال شود.

مسدود سازی پیام های سامانه ۸۲۸۲ ایرانسل

روش مسدود سازی پیام های این سامانه از ایرانسل کمی متفاوت از مابقی طرح های دیگر می باشد.برای مسدود سازی پیام های سامانه ۸۲۸۲ ایرانسل  ابتدا یک پیامک به  ۱۳۱ بفرستید تا رمز ورود به ویترین ایرانسل را به شما بدهد. بعد از دریافت رمز به کمک رایانه یا موبایل خود به سایت ایرانسیل به نشانی www.irancell.ir بروید و در گوشه ی بالایی سایت گزینه ی ورود به سیستم را انتخاب کنید تا بتوانید وارد ویترین ایرانسل شوید.در نظر داشته باشید که باید در قسمت شناسه شماره تلفن خود را وارد کنید.سپس رمز عبور را که از طریق پیامک دریافت کرده اید بزنید تا وارد سامانه بشوید. بعد از ورود به سامانه به سرویس مبتنی بر پیام کوتاه بروید و در بخش شارژ خودکار بسته های من همه طرح های فعال خود را مشاهده و آنهایی را نمی خواهید غیر فعال کنید.

نحوه ی مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی رایتل

مشترکین اپراتور رایتل به راحتی می توانند با شماره گیری کد دستوری *۸۰۰# نسبت به غیر فعال کردن پیام های تبلیغاتی اقدام کنند.ناگفته نماند این اپراتور نیز مانند مابقی اپراتور ها پیام های اطلاع رسانی ارسال می کند.و این پیام ها با کد فوق مسدود نمی شوند.

 

یک کد برای همه ی اپراتور ها

اگر متن فوق را خوانده باشید متوجه خواهید شد که کد دستوری *۸۰۰# برای همه ی اپراتور ها کاربرد دارد . این کد مربوط به سازمان مقررات رادیویی کشور می باشد که با شماره گیری آن روی سیم کارت هر اپراتوری می توانید نسبت به غیر فعال کردن پیام های تبلیغاتی خود اقدام کنید.

بعد از اینکه شما کد فوق را شماره گیری کردید با سه گزینه مواجه می شوید که مانند زیر است :

مشاهده سرویس های فعال
قطع خدمات مبتنی بر محتوا
قطع پیامک های تبلیغاتی

حال با توجه به نیاز خود می توانید یکی از گزینه های فوق را انتخاب کنید اما توصیه ی ما این است که ابتدا سرویس های خود را مشاهده و سپس اقدام به غیر فعال سازی هر کدام از آنها کنید.

هر پیامی تبلیغاتی نیست

در نظر داشته باشید که پیام های تبلیغاتی عموما از سامانه های ارسال تبلیغات انبوه استفاده می کنند این سامانه ها عموما با ارقام ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ دارند البته ناگفته نماند در بین تمام این پیام های گاها پیام هایی دیگری نیز وجود دارند که هدف اطلاع رسانی دارند و عموما از سوی خود اپراتور و یا مراجع حکومتی ارسال می شوند این پیام ها قابلیت مسدود سازی ندارند. از جمله ی آن پیام ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پیامک های تراکنش بانکی

پیامک های قضایی

پیامک های پلیسی و انتظامی

پیامک های رگولاتوری (سازمان تنظیم مقررات رادیویی و همانند آن)

پیامک های دولتی و حکومتی

پیامک های اپراتور ها

 

امیدوارم این مقاله برای شما سودمند بوده باشد در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه میتوانید با کارشناسان رایانه کمک تماس حاصل فرمایید..

 

مقالات مرتبط:

آموزش ساخت حساب کاربری گوگل | ایجاد اکانت جیمیل | نیو دانش

آموزش ساخت حساب شیائومی

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۱۶

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید