آموزش تشخيص ويندوز 32 يا 64
۴٫۵
(۲۶)
Rate this post

آموزش تشخيص ويندوز 32 يا 64

آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴

آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ یکی از سوالات پرتکراری می باشد که کاربران به آن فکر می کنند. گاها برای هر کدام از ما پیش آمده است که می خواهیم نرم افزاری را باری سیستم خود دانلود کنیم و به دلیل این که نمی دانیم سیستم عامل ما ۳۲ بیتی است یا ۶۴ بیتی به اشتباه برنامه نامناسب را دانلود می نماییم و بسیار معطل می شویم و به سختی دچار می شویم ، حتی ممکن است بارها برایتان این سوال پیش آمده باشد که بین سیستم عامل ۳۲ بیتی با ۶۴ بیتی چه تفاوت هایی وجود دارد؟ و یا حتی این که چگونه باید ویندوز ۳۲ بیتی را از ویندوز ۶۴ بیتی تشخیص دهیم و از کجا باید بفهمیم که سیستم عامل ما از کدام نوع می باشد!

آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ :

در واقع برای نصب هر برنامه ای نکته قابل توجه این است که بدانیم نسخه ای که می توان روی سیستم ما نصب شود از نوع ۳۲ بیتی باشد و یا این که ۶۴ بیتی را برای نصب باید انتخاب نماییم.

اما ۳۲ بیتی بودن و یا ۶۴ بیتی بودن دقیقا یعنی این که cpu کامپیوتر شما از نوع ۳۲ بیت می باشد و یا ۶۴ ، که تفاوت آن ها نیز در میزان محاسباتی است که می توانند انجام دهند در واقع تفاوت اصلی میان دو در سرعت پردازش می باشد که قطعا سرعت انجام در سیستم ۶۴ بیتی بسیار سریع تر خواهد بود علاوه بر این مورد مهم دیگر در میزان توانایی پشتیبانی از رم می باشد که در سیستم های ۳۲ بیتی توانایی تا حداکثر پشتیبانی از ۴ گیگ رم امکان پذیر می باشد اما در ۶۴ بیتی تا ۸ گیگ هم این امکان وجود دارد.

اما این که به چه ورت تشخیص بدهیم سیستم عامل نصب شده روی سیستم ما ۳۲ بیتی است یا ۶۴ را می توان در ویندوزهای مختلف به روش های زیر تشخیص داد مطمعنا بعد از ملاحظه این توضیحات از این ببعد به سادگی می توانید این موضوع را تشخیص دهید:

آموزش تشخیص ۳۲ یا ۶۴ بیتی در همه ویندوز ها :

  • آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ در ویندوز ۸ و ۸٫۱ در متن زیر می باشد

در ویندوز ۸ و ۸٫۱ به سادگی تمام ، تنها با نگهداشتن همزمان دو دکمه ( ویندوز + x ) یک تب به شما نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه system ، یک پنجره برای شما باز می شود که در قسمت نوع سیستم به شما نشان داده می شود که از نوع ۳۲ بیتی هستید و یا ۶۴ بیتی .

آموزش تشخیص در ویندوز 8 و 8.1

و در این مرحله برای آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ بیتی بودن ویندوز بر روی گذینه system مانند تصویر زیر کلیک کنید.

تشخیص ویندوز 32 از 64 بیتی

نکته : آموزش تشخیص ۳۲ یا ۶۴ بیتی در ویندوز ۸البته در این ویندوز همچنان با انجام کلیک راست در محیط My computer و انتخاب گزینه Properties به سادگی این دسترسی برای شما فراهم خواهد گردید و نوع سیستم بسیار سریع قابل مشاهده خواهد بود.

  • آموزش تشخیص ویندوز ۳۲ یا ۶۴ در ویندوز ۷ و ویستا :

در ویندوز ویستا و یا ویندوز ۷ به صورت زیر می توانیم عمل کنیم:

آموزش تشخیص ویندوز 32 یا 64 در ویندوز 7

بسیار ساده با انتخاب گزینه computer در منو   Start می توانید با زدن  Properties به نوع سیستم عامل خود پی ببرید که از کدام نوع می باشد ، اگر در این قسمت ۳۲bit-operating system  نشان داده شود پس ویندوز شما از نوع ۳۲ بیتی می باشد و اگر ۶۴bit-operating system  نشان داده شود در این حالت باید برای نصب برنامه ها از ۶۴ بیتی برای نصب استفاده نمایید.

  • آموزش تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ در ویندوز XP :
  • با دو روش قادر به این کار خواهد بود :
  • در روش اول :

در ویندوز Xp می توانید در  My computer  با انجام عمل کلیک راست کردن و انتخاب Properties وارد یک پنجره شوید که باید در این مرحله General گزینه انتخابی شما باشد. حال باید گفت که با توجه به الگویی که به شما می گوییم شما قادر به تشخیص نوع ویندوز خود خواهید بود ، اگر بعد از انجام مراحل بالا یک چیزی مانند Windows XP Professional/Home x64  در قسمت نوع سیستم خود مشاهده کردید اطمینان حاصل فرمایید که ویندوز Xp شما از نوع ۶۴ بیتی می باشد اما اگر این قسمت شامل مورد ذکر شده نبود و گزینه نوع سیستم شما شامل Windows XP Professional/Home می باشد که هیچ عددی هم داخل نمی باشد ، در این صورت ویندوز ۳۲ بیتی در سیستم شما نصب گردیده است و برای نصب برنامه روی سیستم خود باید از نسخه های ۳۲ بیتی بهره مند شوید.

آموزش تشخیص 32 یا 64 بیتی بودن در ویندوز XP

البته نحوه تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ را نیز می توان با انجام مراحل زیر نیز انجام داد:

به طور همزمان دکمه  Win+R را نگهدارید و با این کار وارد محیط Run می شوید و این دستور را در این قسمت تایپ کنید ( دستور winmsd.exe) را در قسمت Run  وارد کرده و به سادگی نوع سیستم به شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه تشخيص ويندوز 32 يا 64

نکته قابل توجه در زمان تشخیص نوع ویندوز این است که اگر با انجام مراحل بالا در ویندوز شما X86 نشان داده شد بدانید که ویندوز شما از نوع ۳۲ بیتی می باشد و ویندوز ۶۴ بیتی در تمامی موارد به صورت همان عدد ۶۴ نمایش داده می شود.

در آموزش بالا نحوه تشخيص ويندوز ۳۲ يا ۶۴ را آموختیم درصوت داشتن سوال می توانید با کارشناسان ما در رایانه کمک با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ تماس حاصل فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴٫۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۲۶

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید