تماس با کارشناس

8 روش حل مشکل کار نکردن هشتگ در اینستاگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

شده تا حالا بخوای واسه پست، استوری یا در بخش کامنتها هشتگ بذاری و ببینی هشتگ ها کار نمیکنن؟؟!! میدونی علت کار نکردن یا دیده نشدن Hashtag  ها در این برنامه چیه؟ اگه دلیل این مشکل رو نمیدونی اصلا نگران نباش چون درست اومدی...😊  میخوام در این مقاله ی آموزشی رایانه کمک 8 روش حل مشکل کار نکردن هشتگ در اینستاگرام رو به صورت کامل بهت توضیح بدم؛ پس اگه آماده ای بزن بریم سراغ حل مشکل... 😉

 فهرست مطالب

رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام

حل مشکل اسپم یا شادوبن شدن پیج

سوالات متداول درباره ی Instagram

و اما کلام آخر رایانه کمک...

رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام

از آنجاییکه استفاده از هشتگ ها خیلی مهمه و در پیج های تجاری باعث بیشتر دیده شدن پستها میشه باید خیلی زود مشکل کار نکردن Hashtag  رو با روشهایی مثل حل مشکل شادوبن یا اسپم، استفاده از هشتگهای مناسب، رعایت تعداد مجاز هشتگ ها و... رفع کنی؛ پس راه هایی که بهت میگم رو تک به تک امتحان کن، حالا در ادامه با هم یاد میگیریم چگونه هشتگ بگذاریم که مشکلی به وجود نیاد...

 

حل مشکل اسپم یا شادوبن شدن پیج

ببینم تا حالا اصطلاح شادوبن رو شنیدی؟؟! وقتی از طرف اینستا جریمه بشی خیلی از دسترسی ها در این برنامه محدود میشه قبلا این برنامه در خصوص هشتگ ها خیلی سخت گیری نمیکرد اما در آپدیت های جدید به این موضوع هم اهمیت میده و یکی از  دلیلی که باعث میشه هشتگ ها کار نکنند اینه که از سمت این اپلیکیشن شادوبن بشی حالا واسه آشنایی بیشتر با shadowban کافیه روی لینک "شدوبن چست و حل مشکل شدوبن اینستاگرام به صورت کاربردی" کلیک کنی در این مطلب بهت گفتم چه کارهایی باعث میشه شادوبن بشی و واسه رفع شادوبن اینستاگرام باید چیکار کنی.

علاوه بر اینکه شدوبن باعث بروز مشکل در هشتگ گذاری میشه اسپم شدن پیج هم دسترسی به هشتگ ها رو دشوار میکنه و شاید دیگه نتونی ازشون استفاده کنی؛ ببین اگه این برنامه پست یا اکانتت رو به عنوان Spam بشناسه آنوقته که دیگه به هشتگ ها هم دسترسی نداری و در واقع نمیتونی از این طریق پیج و پست هات رو به کاربران نشون بدی.

حل مشکل اسپم یا شادوبن شدن پیج | تلفن پشتیبان کامپیوتر

واسه رفع اسپم اکانت باید هشتگ های ممنوعه رو حذف کرده و چند روزی اصلا از Hashtag  استفاده نکنی، اگه با اینکارها مشکل حل نشد باید با پشتیبانی اینستا تماس بگیری؛ تازه اگه با این روشها هم نتونستی مشکل هشتگ ها رو رفع کنی دیگه مجبوری یک حساب کاربری جدید بسازی!

استفاده نکردن از هشتگ های بی ربط!

یکی از دلایل ایجاد محدودیت در هشتگ گذاری توسط اینستاگرام استفاده از هشتگهای بی ربط است، در واقع پیشتر از این کاربران زیادی سعی می کردند با هشتگهای پربازدید اما بی ربط با موضوع پست، میزان بازدید خودشون رو افزایش بدن اما باید بهت بگم که این روش کاملا اشتباهه چرا که نه تنها تاثیری در افزایش بازدید نداره بلکه ممکنه حسابت اسپم هم شناخته بشه؛ پس به هیچ عنوان از هشتگ های بی ربط با حوزه ی کاری استفاده نکن که هیچ فایده ای نداره و تازه باعث بروز مشکل هم میشه.

 پیشنهاد مطلب : معرفی بخش device permissions اینستاگرام

از هشتگ های تکراری استفاده نکن

گاهی وقتا ممکنه از یکسری هشتگ های یکسان واسه همه ی پست ها استفاده کرده باشی و در این صورت این اپ هشتگ گذاری رو محدود میکنه، در واقع این برنامه متوجه میشه که هدفت از اینکار فقط افزایش بازدیده نه اشتراک محتوای ارزشمند؛ بهترین روش برای حل مشکل اینستا در هشتگ گذاری اینه که یک لیست از کلمات مورد نظرت که میخوای به عنوانHashtag  استفاده کنی آماده کرده و در پستهای مختلف از چند تاییشون استفاده کنی تا تکراری هم نشه.

 

به کار نبردن هشتگ های ممنووووعه!

شاید واست جالب باشه که بدونی اینستا بیش از 100 هزار هشتگ ممنوعه داره! که استفاده از آنها میتونه واست مشکل ساز بشه؛ واسه همین بهتره قبل از هشتگ گذاری در اینستاگرام آنها رو بشناسی.

نگران نباش!! اصلا لازم نیست همه ی این 100 هزار هشتگ اینستاگرام  رو بشناسی و به خاطر بسپاری فقط کافیه قبل استفاده از هشتگ در بخش سرچ هشتگ اینستاگرام کلمه ی مورد نظرت رو جستجو کرده و اگه پیغام  " Recent posts from # are currently hidden because the community has reported some  content that may not meet instagram's community guidelines." رو ندیدی ازش استفاده کنی، راستی یادت باشه در صورتیکه  هشتگ مورد نظرت رو پیدا نکردی به این معنی نیست که حتما در لیست ممنوعه قرار داره هاااا. علاوه بر این سایت MetaHashtags.Com ابزار خوبی واسه بررسی هشتگ های ممنوعه است.

به کار نبردن هشتگ های ممنووووعه! | حل مشکل رایانه

بهتره حتما قبل از هشتگ گذاری لیست ممنوعه رو بررسی کنی چون یکسری هشتگ ها در این لیست هستند که فکرش رو هم نمیکنی اینستاگرام در این لیست قرارشون داده باشه؛ مثلا اینستا هشتگ "#happythanksgiving" ، "desk#" رو در این لیست قرار داده. یادت باشه اگه با اصول هشتگ گذاری در اینستا آشنا باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد.

 

از Hashtag  هایی با موضوعات گسترده استفاده نکن

درسته که استفاده از # گسترده میتونه مخاطبین بیشتری رو جذب کنه و بازدید رو بالا ببره اما بهتره اینکار رو نکنی و از هشتگ هایی مرتبط با موضوع پست و اکانت خودت استفاده کنی؛ در ضمن هرچه انتخاب هشتگ ها دقیق و تخصصی تر باشه میتونی افرادی که دنبال موضوع و مطلب مورد نظرت هستند رو جذب کنی و این یعنی جذب فالوورهای واقعی!

 

محدودیت تعداد هشتگ درInstagram  رو رعایت کن

ببین طبق قانون اینستا واسه اینکه مشکلی پیش نیاد فقط مجاز به استفاده از حداکثر 30 هشتگ در هر پست هستی که بهت پیشنهاد میکنم نهایتا از 10 تا استفاده کنی البته اینم بهت بگم که هیچ کس نمیتونه بگه دقیقا استفاده از چه تعداد هشتگ میتونه در بازدید پیج و جذب فالوور تاثیر بذاره اما معمولا استفاده از 5 تا 8 تا هشتگ پیشنهاد میشه، در واقع هشتگ گذاری بیش از اندازه باعث بروز مشکل در اینستاگرام میشه.

محدودیت تعداد هشتگ درInstagram  رو رعایت کن | کمک رایانه

 

حل مشکلات فنی و خطای کاربر

گاهی وقتا مشکل اصلا ربطی به سخت گیری و مشکلات اینستاگرام نداره و دلیل کار نکردن هشتگ ها غلط املایی یا کاربرد اشتباه آندرلاین است؛ پس بررسی کن که کلمات رو درست نوشته و بین عبارات چند کلمه ای از (_) استفاده کرده باشی، به طور کلی اگه هشتگ رو به درستی و به صورت صحیح استفاده نکنی هیچ کس نمیتونه آن رو ببینه.

علاوه بر این از آنجایی که اینستا مدام در حال به روز رسانی است گاهی اوقات بعد از آپدیت شاهد مشکل جدید اینستاگرام مثل همین هشتگ گذاری خواهی بود البته باید بهت بگم که این مسائل موقتی است و خیلی زود حل میشه.

 

خیلی از هشتگ های رقابتی استفاده نکن

همونطور که میدونی اگه هشتگی رو جستجو کنی 2 بخش recent و top رو خواهی دید که در بخش recent پستهایی بهت نشون داده میشوند که اخیرا یعنی همین چند دقیقه یا چند ثانیه پیش از طریق آن هشتگ تعامل خوبی گرفته اند یعنی بازدید، اشتراک، لایک یا کامنت زیاد. موندن در این بخش خیلی سخته و نشون دهنده ی رقابتی بودن هشتگ است و در واقع با استفاده از این کلمات فرصت دیده شدن رو از خودت میگیری چون موندن در این بخش چند ثانیه بیش تر طول نمیکشه؛ اینطور بهت بگم که هشتگ های رقابتی مانع از رشدت میشوند پس بهتره واسه حل مشکلات هشتگ در این اپ محبوب از کلمات رقابتی کمتر استفاده کنی.

خیلی از هشتگ های رقابتی استفاده نکن | کمک کامپیوتر تلفنی

 

سوالات متداول درباره ی Instagram:

در ادامه به تعدادی از سوالات پرتکرار پاسخ دادم پس مطالعه ی این بخش رو اصلا از دست نده شاید سوالی داشته باشی که در این بخش به جواب برسی...

 

چرا نمیتونم هشتگ فالو کنم؟

از جمله مهمترین علت دنبال نشدن هشتگ در اینستاگرام شامل بلاک شدن اکانت، محدودیت در تعداد فالو کردن هشتگ ها، مشکلات فنی و اسپم شدن اکانت میباشد.

 

چگونه هشتگ بسازیم در اینستاگرام؟

واسه ساخت هشتگ در اینستا باید از نماد (#) استفاده کنی، کافیه آن رو بدون فاصله در کنار کلمه ی مورد نظرت بیاری به همین راحتی در ضمن میتونی از حروف و اعداد مجاز هم استفاده کنی و باید بین کلماتت (_) رو هم بیاری مثل: #رایانه_کمک به همین سادگی!

 

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام چگونه است؟

واسه اینکه نحوه ی صحیح هشتگ گذاری رو یاد بگیری بهت پیشنهاد میکنم سری به مقاله ی "نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام" بزنی تازه آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام به صورت ویدیویی رو هم واست گذاشتم.

 

چرا پستم تو هشتگ نمیره؟

اگه پستت در هشتگ ها دیده نمیشه احتمالا اکانتت شادوبن شده و باید واسه رفع این مشکل اینستا طبق آنچه قبلا بهت گفتم پیش بری.

 

چگونه یک هشتگ رو از تاریخچه اینستاگرام حذف کنم؟

اگه با مشکل لغو نشدن هشتگ در اینستاگرام مواجه شدی و نمیتونی حذفش کنی کحافیه بعد از ورود به حساب کاربری بر روی آیکون چرخ دنده ضربه زده و از بخش تنظیمات وارد گزینه ی امنیت بشی و با انتخاب سابقه ی جستجو از طریق گزینه ی clear all تموم جستجوها رو حذف کنی.

 

نحوه سرچ هشتگ در اینستاگرام چگونه است؟

اول از همه کلمه کلیدی مورد نظرت رو در نوار جستجو Explore اینستا وارد کن، بعد از تب برچسب ها (Tags) رو انتخاب کن؛ حالا اینستا فهرستی از همه ی هشتگهای مرتبط با این کلمه کلیدی رو بهت نشون میده.

 

چرا سرچ اینستا کار نمیکنه؟

شاید به دلیل اتصال ضعیف اینترنت یا مشکل فنی سرچ اینستا به خوبی کار نکنه بهتره کش برنامه رو حذف کرده یا اپلیکیشن رو حذف و مجددا نصب کنی.

 

استفاده از هشتگ در پست های اینستا چگونه است؟

برای تنظیم هشتگ در اینستاگرام برای قسمت پست ها باید در بخش caption  یا توضیحات ابتدا علامت (#) را درج کرده و بعد اولین کلمه ای که تمایل دارید را تایپ نمایید بعد از آن پربازدیدترین هشتگ ها بهت نشون داده میشه و میتونی هر کدوم دلت میخواد انتخاب کنی.

 

چطوری مشکل محدودیت سن در اینستا رو حل  کنم؟

واسه حل مشکل تاریخ تولد اینستاگرام باید از بخش تنظیمات با توجه به نوع پروفایلت Business یا Creator رو انتخاب و از بخش Minimum Age سن پیشفرض مشخص شده رو تغییر بدی اینطوری میتونی مشکل سن در اینستاگرام رو حل کنی.

 رایانه کمک

و اما کلام آخر رایانه کمک...

در آخر از اینکه همراه من بودی ازت ممنونم، سعی کردم در این مطلب چند تا راهکار خیلی خوب واسه حل مشکل کار نکردن هشتگ های اینستا معرفی کنم تا بتونی با کمک این مطالب مشکلت رو خیلی راحت حل کنی، اگه با سوال یا مشکلی مواجه شدی بهتره از طریق شماره های 9099071540  و  0217129 با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیری متخصصین این مجموعه میتونن به صورت تلفنی و اینترنتی راهنماییت کنند.

در ضمن اگه دوست داری کلییی تکنیک جذاب و جدید یاد بگیری بهت پیشنهاد میکنم حتما سری به سایت آموزش کامپیوتر و موبایل رایانه کمک بزنی؛ مطمئنم پشیمون نمیشی... 😊

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد