تماس با کارشناس

ساخت اکانت لینکدین

از مجموعه مطالب آموزشی

لینکدین چیست؟

لینکدین چیست و اینکه چگونه در LinkedIn  فعالیت کنیم؟ از سوالات پر تکرار این روزهاست ، امروزه شبکه های مجازی وجود دارند که اهداف گسترده تری از سرگرمی و تعامل ارتباطات را دنبال می کند در این بین یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی تخصصی لینکدین می باشد که دسترسی مناسبی برای نیروهای جویای کار و صاحبان مشاغل ارائه کرده است برای ساخت اکانت لینکدین و آشنایی با این شبکه در ادامه همراه ما باشید.

شبکه مجازی Linkedin در حال حاضر800 میلیون عضو فعال دارد و روزانه هزاران موقعیت شغلی در آن قرار می گیرد همچنین افراد از  کشورهای گوناگون در آن عضو هستند که سبب شده است محدودیت مکانی و زمانی از بین برود و دسترسی مناسبی برای فعالیت افراد جویای کار و یا صاحبان مشاغل در سراسر دنیا میسر شده است و با ورود به سایت لینکدین می توانید با کاربردهای فراوان این شبکه آشنا شوید.

همانطور که در دیگر صفحات مجازی بخشی از زندگی شخصی دوستان خود را دنبال می کنید در  صفحه لینکدین می توانید زندگی کاری و حرفه ای افراد را مشاهده کنید و علاوه بر پیدا کردن موقعیت های شغلی  می توانید دانش و مهارت را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. معمولاً در صفحات مجازی در خصوص افرادی که ممکن است بشناسید و با توجه به موضوعی که بیشتر نظرتان را جلب کرده است پیشنهاداتی را دریافت می کنید، پس از ساخت حساب لینکدین تعامل با سایر افراد بر اساس حرفه یا  نیاز شما تعریف می شود و پیشنهاداتی از صفحات مرتبط با نوع تخصص و زمینه کاری خواهید دید.

 

 

 فهرست

لینکدین چیست؟

نحوه ساخت اکانت لینکدین و ثبت نام در آن

مراحل ساخت اکانت تجاری لینکدین

آدرس لینکدین چیست؟

آیا استفاده از لینکدین رایگان است؟

Endros در لینکدین چیست؟

آیا لینکدین در ایران فیلتر است؟

 

لینکدین چه کاربردهایی دارد؟

این شبکه بر توسعه کسب و کار و ارتباطات شغلی تمرکز دارد در ادامه به کاربرد لینکدین می پردازیم.

1_ پیدا کردن شغل مناسب با استفاده از شبکه linkedin  امکان پذیر است.

بعد از ساخت اکانت لینکدین و تکمیل رزومه می توانید از فرصت های شغلی بیشمار استفاده کنید. این شبکه یک ابزار قدرتمند کاریابی محسوب می شود.

2- پیدا کردن نیرو متخصص: اگر در مجموعه خود نیازمند نیرو باشید می توانید رزومه متقاضیان را بررسی کنید و در حداقل زمان تأمین نیرو نمایید.

3- برقراری ارتباط با متخصصین: می توانید در برنامه لینکدین با سایر افراد متخصص در یک زمینه مشترک تعامل نظر داشته باشید و از دانش و مهارت سایرین بهره مند شوید.

4- بازیابی و برندسازی برای کمپانی ها  در لینکدین: در این شبکه هم مانند سایر صفحات مجازی  می توانید پست بگذارید. تولید محتوای مناسب با موضوع فعالیت شما در حساب لینکدین کمک می کند بیشتر دیده شوید و نوعی بازیابی و برند سازی محسوب می شود.

نحوه ساخت اکانت لینکدین و ثبت نام در آن

برای ساخت اکانت لینکدین ابتدا وارد سایت اصلی  لینکدین بشوید و بعد از بالا سمت راست گزینه Join now  کلیک نمایید.

 


در ادامه یک ایمیل معتبر و پسوردی را وارد نمایید که حداقل شامل 6 کارکتر باشد.

 

 

در مرحله بعدی نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.

بعد از وارد کردن نام با یک پازل روبرو می شوید که برای تأیید انجام کار توسط شخص و عدم استفاده از ربات لازم است آن را حل کنید برای مثال تصویری را مشاهده می کنید که باید نحوه صحیح قرار گیری را از بین بلوک های موجود انتخاب کنید.

 

 

در کادر بعدی آخرین عنوان شغلی خود را  وارد کنید.

در گام بعد به ترتیب نام شغل یا مهارت، نوع انجام کار برای مثال پاره وقت یا تمام وقت بودن و در آخر نام شرکتی که در آن مشغول به کار هستید را ذکر کنید.

 

در مرحله بعد باید به سوال آیا به دنبال کار هستید پاسخ دهید؟

گزینه اول به منظور پاسخ مثبت به این سوال است.

 گزینه دوم به معنی در نظرگرفتن موقعیت شغلی مناسب است.

گزینه سوم پاسخ منفی می باشد.

 

در مرحله بعد پسوردی و ایمیلی که در ابتدا معرفی کردید به صورت پیش  فرض پرشده است و با زدنsing in   ورود به حساب کاربری لینکدین انجام می شود.

 


در گام بعدی شماره همراه خود را وارد کنید و پس از دریافت کد تأیید 6 رقمی را در کادر مربوطه درج نمایید.

 


 

در مرحله نهایی زیر مجموعه شغل درخواستی را معرفی کنید به عنوان مثال اگر شاخه تخصص شما معماری است و جویای کار در زمینه طراحی داخلی هستید در کادر اول زیر مجموعه شغل خود و در کادر دوم کشوری که در آن مشغول به کار هستید را وارد کنید.  تیک زدن عنوان کوچک پایین به معنی قبول دورکاری می باشد.

پس از پایان این مرحله ساخت اکانت لینکدین شما با موفقیت به پایان می رسد و بلافاصله بعد از ورود همکارانی که در این زمینه فعالیت مشغول هستند با توجه به اطلاعاتی که در ابتدا ارائه نمودید خواهید دید. و میتوانید آنها را دنبال کنید.

 


 

ساخت اکانت لینکدین برای شرکت ( اکانت تجاری در لینکدین)

ساخت اکانت شرکتی در لینکدین یک فرصت عالی برای برندسازی و ارتقاء کسب و کار است به خصوص اگر بازار هدف شما ارائه خدمات یا محصولات به سایر تجارت ها باشد.

 

مراحل ساخت اکانت تجاری لینکدین

به صفحه رسمی linkedin.com بروید و وارد  حساب کاربری لینکدین  شوید و از قسمت بالا سمت راست روی گزینه work  کلیک نمایید و بعد گزینه Create  a company page  را باز کنید و با توجه به توضیح زیر نوع کسب و کار خود را مشخص کنید.

 


در ادامه با 3 گزینه روبرو می شوید :

Company   که شامل زیر گروه هایی به ترتیب زیر می باشد:

: Small business مشاغل که دارای ۲۰۰ کارمند کارمند و یا کمتر هستند.

Medium to large business: مشاغلی که بیش از 200 کارمند دارند.

Showcase page: صفحه هایی به عنوان ویترین ، یعنی زیر مجموعه صفحاتی که از قبلا به وجود آمده و در حال فعالیت می باشند.

Educational institution: صفحاتی مختص موسسات آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها.


با زدن گزینه   company  مراحل را ادامه بدهید و فرم مربوط به اطلاعات کسب و کار خود را تکمیل نمایید مانند آدرس وب سایت تعداد پرسنل و خصوصی یا دولتی بودن مجموعه، اضافه کردن لوگو و ...


در مرحله بعد پیش نمایشی از اطلاعات برایتان نمایان می شود در صورت تأیید گزینه create page  را کلیک نمایید.

 

مراحل حذف اکانت لینکدین 

اگر به هر دلیلی تصمیم به حذف اکانت لینکدین داشتید می توانید از مراحل زیر استفاده کنید. 

 

در صفحه اصلی لینکدینخود به روی گزینه Me کلیک کنید.

روی گزینه Settings & privacy کلیک کنید. 

از قسمت Account Preferences گزینه Account management رو انتخاب کنید  و در ادامه روی گزینه Change مقابل بخش Close Account کلیک کنید.

از بین گزینه های موجود دلیل خودتون رو برای حذف اکانت لینکدین انتخاب کنید. 

رمز اکانت خود رو وارد کنید  و در نهایت روی گزینه Close account کلیک کنید.

سوالات متداول

در ادامه به سوالات متداول در خصوص استفاده از شبکه لینکدین پاسخ می دهیم:

آدرس لینکدین چیست؟

آدرس اصلی سایت لینکدین https://www.linkedin.com/ می باشد.

آیا استفاده از لینکدین رایگان است؟

به طوری کلی ساخت اکانت لینکدین و استفاده از آن رایگان است و نسخه رایگان آن بسیار کامل می باشد در صورتی که نیاز به گزینه های بیشتری داشته باشید می توانید از نسخه پرمیوم استفاده کنید که در 4 دسته مختلف با شرایط و قیمت های متفاوت ارائه می شود. که به ترتیب شامل متقاضیان استخدام (Premium Career) پرمیوم ویژه کسب و کارها (Premium Business) پرمیوم ویژه بازاریابی و فروش  (Sales Navigator) شرکت‌هایی با فرآیند استخدام مداوم (Recruiter Lite) می باشد.

Endorse در لینکدین چیست؟

Endorse لینکدین به معنی تأیید مهارت شما توسط سایرین می باشد هر تأیید و اندورس لینکدین شانس شما را برای یافتن شغل مناسب بیشتر می کند.

آیا لینکدین در ایران فیلتر است.؟

در پاسخ به سوال آیا لینکدین فیلتر است باید گفت خیر در حال حاضر امکان استفاده از لینکدین برای ایرانیان نیز فراهم می باشد.

 

سخن آخر

 

امیدورایم این مقاله با موضوع ساخت اکانت لینکدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد ضمن قدردانی از همراهی شما در صورتی که در این خصوص سوالی داشتید و یا دنبال حل مشکلات کامپیوتری اینترنتی و موبایل در کوتاه ترین زمان هستید، می توانید میتوانید با مجموعه رایانه کمک تماس بگیرید.  راه ارتباط با ما شماره هوشمند9099071540 از طریق تلفن های ثابت و همچنین شماره اعتباری0217129 از طریق موبایل یا تلفن ثابت می باشد.

 

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد