تماس با کارشناس

آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی | راهکار موثر و به زبان ساده!

از مجموعه مطالب آموزشی

سابقا" در مقاله آموزش ریست فکتوری گوشی سونی کامل گفتیم که با کمک ریست فکتوری می تونید تمامی اطلاعات روی دستگاه موبایل تون رو پاک کنید اگه که احساس می‌کنید که نسبت به قبل گوشی تون کند شده است، رمز گوشی تون رو فراموش کرده‌اید، قصد فروش دستگاه تون رو دارید و یا موبایل شما به صورت مرتب هنگ می‌کنه . در این مقاله می خواهیم که آموزش ریست فکتوری شیائومی رو به شما کاربران عزیز آموزش بدیم تا با استفاده از بازنشانی کارخانه بتونید در گوشی همراه تون بهبود ایجاد کنید. همچنین در سری مقاله های اموزشی میتونید در رابطه با مجوز نصب برنامه در گوشی شیائومی مطالعه کنید

 

آنچه که در این مقاله می خوانید:

این نکات رو قبل از هارد ریست کردن گوشی شیائومی در نظر بگیرید

چطور گوشی شیائومی رو فکتوری ریست کنیم؟

فکتوری ریست شدن شیائومی ردمی از طریق تنظیمات

بازنشانی به کارخانه شیائومی در حالت ریکاوری

سخن پایانی

 

این نکات رو قبل از هارد ریست کردن گوشی شیائومی در نظر بگیرید

همه حساب‌های موجود در دستگاه رو حذف کنید

کلیه حساب‌های موجود در دستگاه رو پاک کنید، مخصوصا" اگر که می‌خواهید گوشی شیائومی خود رو بفروشید و یا هدیه دهید، لغو پیوند حساب Google لازم است. این کار باعث میشه که کاربر جدید دچار مشکل نشود. زیرا برخی از دستگاه‌های جدیدتر دارای عملکردی به نام FRP( محافظت بازنشانی کارخانه) هستند که به همان حساب Google یا کد پینی نیاز دارند که شیائومی  در ابتدا هنگام بازنشانی کارخانه‌ای دستگاه با اون پیکربندی شده است.

یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خودتون تهیه کنید.

توجه داشته باشید که تنظیم مجدد یا بازگشت به حالت کارخانه در تلفن همراه تمام محتوای اون رو حذف می کنه، بنابراین اگه که نمی خواهید همه چیز رو از دست بدید قبل از انجام اون یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خودتون تهیه کنید.

دستگاه شیائومی رو مجدداً راه‌اندازی کنید

اگر نمی‌خواهید داده‌های دستگاه رو پاک کنید، می‌توانید دستگاه شیائومی ردمی رو مجددا" راه‌اندازی کنید

رمز عبور حساب اصلی Google رو یادداشت کنید

پس از قالب‌بندی و راه‌اندازی مجدد، دستگاه شیائومی ردمی از شما می‌خواهد رمز عبور حساب اصلی Google رو وارد کنید، بنابراین باید اون رو بدانید یا قبل از انجام بازیابی کارخانه اون رو یادداشت کنید.

 

آموزش ریست فکتوری کردن گوشی هواوی، در چند دقیقه!

چطور گوشی شیائومی رو فکتوری ریست کنیم؟

فکتوری ریست شدن شیائومی ردمی از طریق تنظیمات

بازنشانی به کارخانه شیائومی در حالت ریکاوری

شما با کمک دو روش بالا می تونید گوشی خود رو به تنظیمات کارخانه شیائومی برگردانید  که در ادامه مراحل هر دو روش رو با جزئیات کامل به شما خواهیم گفت .

فکتوری ریست شدن شیائومی ردمی از طریق تنظیمات

🟢 وارد تنظیمات Settings  شیائومی خود بشید

🟢 به قسمت «تنظیمات اضافی» Additional settings برید

🟢 روی Backup & reset کلیک کنید

🟢 سپس روی گزینه Erase all data (factory reset) ضربه بزنید

🟢 روی اولین گزینه به نام «همه فایل‌ها در تلفن» کلیک کنید.

🟢 قفل صفحه رو باز کنید تا فرایند ریست فکتوری شیائومی ردمی انجام بشه

حالا همراه باشید تا در ادامه گام های اجرایی بالا رو به همراه تصویر به شما نشان دهیم تا بهتر مراحل رو درک کنید ...😉

🟢 ابتدا منوی تنظیمات Settings رو باز کنید

🟢 به پایین صفحه تنظیمات شیائومی ردمی برید تا قسمت «تنظیمات اضافی» Additional settings  رو پیدا کنید، این گزینه ای است که نمادی با سه بیضی در سمت چپ داره که برای دسترسی روی اون کلیک کنید.

ریست تنظیمات گوشی شیائومی بدون پاک شدن اطلاعات 

🟢 صفحه رو به پایین اسکرول کنید تا قسمتی به نام «پشتیبان گیری و بازنشانی» Backup & reset رو پیدا کنید وروی اون ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی 

🟢 سپس بر روی آخرین گزینه به نامErase all data (factory reset) کلیک کنید.

چگونه گوشی شیائومی رو ریست فکتوری کنیم؟ 

🟢 برای ایجاد فرمت کامل از شیائومی ردمی، روی اولین گزینه به نام «همه فایل‌ها در تلفن» کلیک کنید.

هارد ریست کردن شیائومی ردمی

🟢 در این مرحله اولین پیام تأییدی ظاهر میشه که به شما یادآوری میکنه تمام داده‌های شما از این دستگاه حذف می‌شود. شما "مرحله بعدی" رو فشار بدید.

تبلت داری و نمیدونی چطوری ریست کارخانه انجام بدی؟! داخل یه مقاله جامع میتونی به صورت رایگان یاد بگیری! آموزش ریست فکتوری تبلت

ریست فکتوری

🟢 سپس یک پیام تأیید دوم ظاهر میشه که نشان میده تمام اطلاعات ذخیره شده در شیائومی شما و همه برنامه های دانلود شده پاک می شوند و یادآوری میکنه که این عمل قابل برگشت نیست. اگر موافق هستید، روی Ok کلیک کنید.

 بازیابی کارخانه

🟢 حالا در صورت لزوم، الگوی باز کردن قفل صفحه رو بکشید یا برای ادامه، رمز بازگشایی قفل صفحه یا پین رو وارد کنید.

آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی

🟢 دستگاه شما Redmi از شیائومی راه اندازی مجدد میشه و چند دقیقه طول میکشه تا دستگاه رو به حالت کارخانه بازگرداند و برنامه های از پیش نصب شده در سیستم عامل Android 4.2 (Jelly Bean) رو بهینه سازی کنه.

هارد ریست کردن

آموزش کامل ریست فکتوری کردن گوشی سامسونگ با چند کلیک ساده

بازنشانی به کارخانه شیائومی در حالت ریکاوری

با هارد ریست یا حالت ریکاوری شیائومی ردمی ، شما می تونید ریست فکتوری شیائومی با دکمه پاور رو انجام بدید و مشکلاتی رو که با بازنشانی کارخانه‌ای معمولی حل نشده‌اند رو حل کند.

🔵 ابتدا شیائومی ردمی خود رو کاملا خاموش کنید. اگه نمی تونید قفل صفحه رو باز کنید، دکمه پاور رو حدود 20 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا گوشی خاموش بشه.

🔵 کلیدهای کاهش صدا و پاور رو برای چند ثانیه با هم نگه دارید. در برخی از دستگاه ها با توجه به نسخه اندروید این ترکیب میتونه کلید پاور و کلید افزایش صدا باشه.

🔵 زمانی که لوگوی شیائومی نمایش داده شد، دکمه ها رو رها کنید.

🔵 با کلیدهای افزایش و کاهش صدا در منو حرکت کنید تا به گزینه "Recovery Mode" برسید و دکمه پاور رو فشار بدید تا دسترسی داشته باشید.

🔵 اگر منوی دستگاه با حروف چینی ظاهر میشه، اینجا رو کلیک کنید تا نحوه انجام اون رو ببینید

🔵 برای انتخاب گزینه “wipe cache partition” از کلیدهای افزایش و کاهش صدا استفاده کنید و دکمه پاور رو فشار بدید تا گزینه فعال و کش موبایل پاک بشه.

🔵 پس از چند ثانیه به صفحه قبلی باز می‌گردید، با دکمه‌های تنظیم صدا به گزینه wipe data / factory reset رفته و دکمه پاور رو فشار بدید تا وارد بشید صفحه ای با تعداد زیادی NO و YES ظاهر می شود، با کلیدهای تنظیم صدا دوباره به YES برید و با کلید پاور فشار بدید.

🔵 پس از اتمام دوباره با کلیدهای ولوم، روی reboot system now کلیک کنید و کلید پاور شیائومی ردمی خود رو فشار بدید، دستگاه ری استارت میشه و چند دقیقه طول می کشه تا دستگاه رو به حالت کارخانه بازگردونه و برنامه های از پیش نصب شده رو بهینه سازی کنه.

 برای ریست فکتوری کردن آیفون در مقاله دیگر به صورت کامل به آن اشاره کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را مطالعه کنید. آموزش ریست فکتوری کردن آیفون

 

سوالات متداول ریست فکتوری شیائومی

در بخش بالا روش های مختلف ریست فکتوری کردن شیائومی را به شما آموزش دادیم اما در ادامه قصد داریم به برخی از سوالات شما کاربران عزیز اشاره کنیم.

در صورتی که شما هم با مشکل یا سوال درباره ریست کارخانه گوشی شیائومی روبرو شدید از بخش نظرات انتهای همین مقاله با من در ارتباط باشید. سعی میکنم در کمترین زمان ممکن پاسخ شما رو شخصا بدم.

 

Recovery Mode شیایومی چیست؟

ریکاوری مود شیائومی یک حالت است که در ان میتوایند به تنظیمات اصلی گوشی خود دسترسی داشته باشیم و تغییرات در آنها اعمال کنیم. (یک حالت مثل بایوس ویندوز!)

در این بخش امکان تغییرات بخش های مختلف گوشی قابل دسترسه، مثلا میشه گوشی شیائومی ریست کارخانه کرد، یا کل هارد دستگاه رو پاک کرد و... به همین دلیل در ریست فکتوری از این بخش استفاده میکنیم.

 

چه مواقعی از ریست فکتوری گوشی xiaomi استفاده میشه؟

مواردی مختلفی میتواند دلیل پاک کردن تمام اطلاعات گوشی xiaomi باشد. اما به طور خلاصه میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

🔵 زمانی که گوشی ما ویروسی شده است.

🔵 زمانی که بی دلیل حافظه گوشی پر شده است.

🔵 زمانی که دستگاه ما هنگ کرده و روشن نمیشود.

🔵 زمانی که قصد داریم گوشی خود را بفروشیم.

و کلی موارد دیگه که ممکن است با آن روبرو بشیم.

تبلت داری و نمیدونی چطوری ریست کارخانه انجام بدی؟! داخل یه مقاله جامع میتونی به صورت رایگان یاد بگیری! آموزش ریست فکتوری تبلت

 

چگونه از حالت ریکاوری مود شیائومی خارج بشیم؟

در صورتی که وارد حالت ریکاوری مود xiaomi شدیم  و میخواییم از آن خارج بشیم، کافیه دوباره کلید های ترکیبی power و صدای کم را با هم فشار بدیم. با این کار دستگاه ریست شده و اگر خطایی در دستگاه رخ نداده باشد، وارد محیط عادی گوشی میشیم.

اونایی که آیپد هم دارن میتونن رایگان دستگاه خودشون رو داخل خونه ریست فکتوری کنن... آموزش ریست فکتوری آیپد اپل

 

  سخن پایانی

ریست فکتوری شیائومی یه مقدار نسبت به بازنشانی کارخانه سونی پیچیده می باشد که در این مقاله تلاش کردیم به زبان ساده و راحت روش های ریست فکتوری شیائومی رو به شما دوستان خوب توضیح بدیم تا از طریق مطالب این مقاله متوجه پیچیدگی ناچیز اون هم نشوید.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید و عالی بوده باشه . از شما سپاسگزاریم که تا انتهای مطلب ما رو همراهی کردید، در صورتی که سوالی در این خصوص داشتید با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس بگيريد و سوالات و نظرات خودتون را در این زمینه با ما در میان بگذارید برای دریافت پاسخ سوالات خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129  با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد