تماس با کارشناس

چجوری بفهمیم اکشن بلاک شدیم؟

از مجموعه مطالب آموزشی

میدونی باید چجوری بفهمیم اکشن بلاک شدیم؟ شده وقتایی که میخوای یک پستی رو لایک کنی، کامنت بذاری یا دوستات رو در اینستاگرام فالو کنی با مشکل مواجه بشی و نتونی این فعالیتها رو انجام بدی یا مثلا پیغام This Action was Blocked Instagram رو دریافت کنی این موقع است که باید بفهمی اکشن بلاک شدی؛ شاید واست این سوال پیش اومده باشه که چیکار کردی که اینستاگرام اکانتت رو در لیست اکشن بلاک گذاشته یا اصلا چطوری باید از این حالت بیای بیرون اگه میخوای جواب سوالاتت رو پیدا کنی کافیه تا آخر این مقاله با من همراه باشی؛ مطمئنم بعد از مطالعه ی این مقاله به جواب همه ی سوالاتت میرسی... 😉

📍 راستی قبل از اینکه برم سر وقت موضوع اصلی میخوام یک سایت آموزشی درجه یک به اسم سایت آموزشی رایانه کمک رو بهت معرفی کنم که کلیییی مقالات آموزشی و تکنیکهای جذاب داره و میتونی یک عالمه نکات جدید یاد بگیری؛ یادت باشه حتما یه سر بهش بزنی... 😊

فهرست مطالب

اکشن بلاک چیست

انواع اکشن بلاک

دلایل اکشن بلاک اینستاگرام (10 علت مهم)

چگونه از اکشن بلاک خارج شویم

و اما کلام آخر...

اکشن بلاک چیست

اگه در این اپلکیشن فعالیتهایی انجام بدی که مطابق با قوانین و الگوریتمهای تعیین شده توسط اینستا نباشه یا رفتارهای اسپمینگ از خودت نشون بدی از سوی این اپلیکیشن اکشن بلاک (Action Block) میشی؛ در واقع انجام فعالیتهای مشکوک یا شبیه بع ربات مجازاتش اکشن بلاک خواهد بود!!

میدونی از کجا باید بفهمی که اکشن بلاک شدی؟؟!! ببین اگه داری در این برنامه فعالیت میکنی یعنی کامنت میذاری یا لایک میکنی اما میبینی قلب سفید قرمز نمیشه یعنی اکشن بلاک شدی؛ قطعا با دیدن متن اکشن بلاک یعنی (This Action was Blocked Instagram) حسابی احوالت گرفته میشه و میخوای بدونی چطوری باید این مشکل رو رفع کنی، حالا در ادامه بهت میگم... 😉

اکشن بلاک چیست | پاسخ آنلاین به مشکلات موبایل 

انواع اکشن بلاک

شاید واست جالب باشه اما Action Block انواع مختلفی داره و در واقع اکشن بلاک به 2 صورت زمان دار و اکشن بلاک بدون تاریخ نشون داده میشه و در تصویر زیر میتونی تفاوت اکشن بلاک زمان دار و بدون زمان رو ببینی.

 

 پیشنهاد مطلب : معرفی بخش device permissions اینستاگرام

انواع اکشن بلاک | رایانه کمک مرکز حل مشکل کامپیوتر

اینو بدون اگه اکشن بلاک زمان دار باشه باید واسه ی رفع بلاک تاریخ دار اینستاگرام تا زمان مقرر شده در پیامی که بهت نشون داده میشه صبر کنی، معمولا بعد از چند بار اکشن بلاک بدون تاریخ، اینستاگرام واست نوع زمان دار رو در نظر میگیره.

بطور کلی اگه اکشن بلاک دائمی باشه رفعش خیلی سخته و معمولا خودت هم نمیتونی به اکانتت دسترسی داشته باشی، اما اکشن بلاک موقت معمولا 24 ساعت تا چند هفته طول میکشه.

دلایل اکشن بلاک اینستاگرام (10 علت مهم)

هنوز دلیل مشخصی واسه اکشن بلاک Instagram وجود نداره اما علتهایی که در ادامه واست آوردم با توجه به فعالیت و عملکرد کاربرانی که اکشن بلاک شدند جمع آوری شده است.

1.فعالیت بیش از اندازه

یکی از مهمترین علل اکشن بلاک شدن در این اپلکیشن فعالیت بیش از حد است یعنی اگه در عرض مثلا کمتر از یک ساعت فعالیت زیادی داشته باشی احتمال اینکه از طرف این برنامه Action Block بشی زیاده حالا شاید بپرسی فعالیت بیش از اندازه یعنی چی بیا تا در ادامه بهت بگم:

·لایک کردن زیاد پستها

اگه تعداد لایکها بیش از اندازه باشه اینستاگرام اکانتت رو اسپم تشخیص میده؛ بهتره که در هر ساعت بیش از 200 تا 250 پست رو لایک نکنی در واقع اینستاگرام بهت میگه که اجازه داری در هر ساعت حداکثر 350 پست رو لایک کنی و نباید تعداد لایکها بیشتر از این باشه.

·فالو و آنفالو کردن بیش از حد

اینستاگرام نمیتونه قبول کنه که در یک مدت زمان خاص و کوتاه تعداد زیادی از افراد رو فالو یا آنفالو کنی و اگه این رفتار رو ببینه پیغام اکشن بلاک رو بهت نشون میده؛ با توجه به آنچه اینستا اعلام کرده بهتره تعداد فالوها در هر ساعت برای اکانت جدید بیش از 20 تا 30 و برای اکانتهای قدیمی هم بیشتر از 60 تا نشه.

فالو و آنفالو کردن بیش از حد | کمک کامپیوتر تلفنی

2.انتشار محتوای تکراری

یکی دیگه از دلایلی که باعث میشه اکشن بلاک بشی گذاشتن محتوای تکراری است حالا یعنی چی؟! اگه کامنتهای تکراری زیر پستها بذاری یا اینکه یک پست تکراری رو در چند اکانت مختلف منتشر کنی از طرف اینستاگرام اکشن بلاک میشی؛ پس فکر نکن با اینکار میتونی فالوورهای بیشتری جذب کنی اینطوری اکانت و صفحه ات توسط اینستاگرام جعلی و فیک شناخته خواهد شد.

3.ریپورت شدن

یکی دیگه از دلایلی که باعث میشه با پیغام اکشن بلاک رو به رو بشی ریپورت شدن است همونطور که میدونی دیگر کاربران و مخاطبینت میتونن در صورت مشاهده ی فعالیت و رفتارهای غیرعادی که آزار دهنده است ریپورتت کنن و در این صورت اکشن بلاک خواهی شد.

4.استفاده از رباتها

همونطور که بهت گفتم هر رفتاری که باعث بشه اینستاگرام فکر کنه ربات هستی منجر به اکشن بلاک میشه مثل همین لایک و کامنتهای زیاد یا فالو و آنفالو کردنهای بیش از اندازه پس بهتره حواست به این موضوع باشه و اگه میخوای از ربات هم استفاده کنی به سراغ رباتی بری که فعالیتهاش شبیه به یک کاربر واقعی باشه.

استفاده از رباتها | تعمیرات کامپیوتر و لپتاپ در محل

5.فیلتر شکن و IP های مختلف

اگه با آی پی های مختلف آن هم به دفعات زیاد وارد اکانت اینستا بشی این برنامه تصور میکنه که پیجت هک شده و واسه همین آن رو اکشن بلاک میکنه؛ البته در ایران چاره ای جزء استفاده از فیلتر شکن نداریم... 😞

 پیشنهاد مطلب: تغییر پس زمینه چت های دایرکت اینستاگرام

6.عدم فعالیت در اینستاگرام

همونطور که انتشار بی رویه ی پست و فعالیت زیاد باعث میشه اکشن بلاک بشی عدم فعالیت هم همین نتیجه رو داره، یکسری از کاربران بعد ورود به این اپ و ساخت اکانت دیگه هیچ فعالیتی ندارند و این باعث میشه که اینستاگرام فکر کنه با یک ربات طرفه پس بهتره در روزهای اول فعالیتت چند تا پست آن هم با فاصله ی زمانی مناسب منتشر کنی.

7.تگ و منشن کردن های بی رویه

مطمئنم که با تگ و منشن در اینستاگرام آشنایی داری اما اینو باید بدونی که زیاده روی در تگ و منشن میتونه منجر به اکشن بلاک بشه، پس بهتره جزء کسایی نباشی که واسه مسابقات اینستاگرامی و دریافت جایزه مدام مشغول تگ و منشن کردن دیگران هستند.

تگ و منشن کردن های بی رویه | خدمات کامپیوتری آنلاین

8.پروفایل ناقص

ببین اگه میخوای اینستاگرام اکشن بلاکت نکنه مثل یک کاربر واقعی رفتار کن یعنی چی؟!! الان بهت میگم یعنی اینکه باید بخشهای مختلفی مثل نام و بیو رو تکمیل کنی و حتما واسه پروفایلت عکس بذاری اینطوری اینستاگرام بهت شک نمیکنه که شاید ربات باشی و اکشن بلاک نمیشی.

9.بی توجهی به قوانین کپی رایت

نقض قوانین کپی رایت یکی دیگه از دلایل اکشن بلاک است؛ حواست باشه که تولید محتوای کپی با بی توجهی به کپی رایت مجازاتی جز Action Block نداره.

10.گذاشتن لینک سایت تحریم شده

همونطور که میدونی اینستاگرام بهت اجازه میده تا در بخش bio لینک سایتت رو بذاری اما آنطور که یکسری منابع اعلام کردند قرار دادن لینک سایتهایی با دامنه های تحریم شده مثل IR باعث اکشن بلاک اکانت میشه.

گذاشتن لینک سایت تحریم شده | حل مشکل گوشی

 

 

چگونه از اکشن بلاک خارج شویم

اگه موارد بالا رو رعایت کنی که احتمالا هیچ وقت اکشن بلاک نمیشی اما اگه نسبت به اینایی که گفتم بی توجه باشی باید خیلی سریع دنبال روشهایی برای حل این مشکل بگردی در ادامه رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام رو بهت توضیح دادم.

·بیوگرافی اکانت رو بررسی کن

حتما BIO رو چک کرده و اگه لینکی گذاشتی حذفش کن؛ میتونی با تغییر پسورد یا انتخاب رمز دوم واسه اکانت خیال اینستاگرام رو راحت کنی که هیچ ربات یا برنامه ای به اکانتت دسترسی نداره و در واقع یک کاربر واقعی هستی.

·به سراغ گزینه ی Tell us برو

وقتی که پیغام اکشن بلاک رو میبینی گزینه ی Tell us هم قابل مشاهده است میتونی متن برای رفع اکشن بلاک بنویسی و به اینستا بگی که اشتباه کرده و ازش بخوای یک بار دیگه بررسیهای لازم رو انجام بده و تجدید نظر کنه. معمولا بعد از ارسال درخواست اینستا یک فرم واست میفرسته و ازت میخواد تا عکسی از خودت بفرستی و بعد از چند روز مشکل رفع میشه.

به سراغ گزینه ی Tell us برو | خدمات کامپیوتری در محل

·تغییر اتصال اینترنت

این روش تنها در برخی از موارد جواب میده میتونی واسه یک مدت از دیتای موبایل به جای وایفای استفاده کنی یا برعکس اینطوری شاید محدودیت اکشن بلاک رفع بشه.

·رباتها رو حذف کن

اگه از ربات یا اپ جانبی استفاده میکنی بهتره فراموشش کنی، تمامی دسترسی رباتها رو قطع کن؛ شاید اینطوری مشکل اکشن بلاک رفع بشه.

·فرستادن درخواست رفع اکشن بلاک

یک روش دیگه واسه رفع Action Block اینه که از طریق بخش تنظیمات (setting) اینستاگرام گزینه ی help و بعدش Report a problem رو انتخاب کنی با ضربه زدن روی گزینه ی Something isn’t Working کافیه یک متن به زبان انگلیسی بنویسی و اعلام کنی که درخواست رفع اکشن بلاک اکانت خودت رو داری.

فرستادن درخواست رفع اکشن بلاک | کمک رایانه

و اما کلام آخر...

در آخر ازت ممنونم که با من همراه بودی و امیدوارم الان متوجه شده باشی که علت اکشن بلاک در اینستاگرام چیه و با رعایت این موارد بتونی از بروز این مشکل جلوگیری کنی یادت باشه که Action Block با بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد فرق داره؛ اگه هرسوالی درباره تلفن همراه داشتی از طریق شماره های 9099070192  و  0217129 با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیری، متخصصین این مجموعه میتونن راهنماییت کنند.

رایانه کمکدر ضمن اگه دنبال یک مرجع کامل و رایگان واسه دانلود نرم افزارهای مختلف هستی حتما سری به سایت دانلود رایانه کمک بزن.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد