تماس با کارشناس

نحوه افزایش صدای گوشی اندروید

از مجموعه مطالب آموزشی

در هنگام کار با گوشی اندروید خود ممکن است با مشکلاتی همچون کم بودن صدای گوشی یا کم بودن صدای فیلم در گوشی مواجه شده باشید. برای افزایش صدای گوشی اندروید خود میتونید راهکارهای مختلفی  را انجام دهید. در این مقاله ترفند های مختلفی را برای افزایش کیفیت صدای گوشی های اندرویدی به شما ارائه می دهیم تا انتهای این مقاله همراه شرکت رایانه کمک باشید تا به رفع مشکل ضعیف شدن صدای گوشی بپردازیم. در صورتی که هنگام رفع این مشکل دچار مشکل شدید و سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

 

 

آنچه در این مقاله می خوانیم:

حل مشکل کم شدن صدای گوشی

افزایش کیفیت صدای گوشی اندروید

اولین روش تنظیمات تقویت صدا در اندروید

روش دوم آموزش بالا بردن صدای گوشی اندروید

روش سوم : نرم افزارهای تقویت بلندگو برای تقویت صدای گوشی های اندرویدی

بررسی سخت افزاری بلند گو های گوشی

سخن اخر

 

حل مشکل کم شدن صدای گوشی

آیا شما هم هنگام مکالمه با گوشی اندروید خود با مشکل پایین بودن صدا مواجه شدید؟ یا در  هنگام پخش موزیک و فیلم بعد از مدتی احساس میکنید صدای گوشی اندرویدیتان کم شده است. برخی اوقات ممکن است بلندگو های گوشی اندرویدیتان آن طور که باید به درستی کار نکند و شما صدای ضعیف و بی کیفیتی را دریافت کنید. حتما برایتان سوال پیش آمده که علت کم شدن صدای مکالمه و اسپیکر گوشی چیست؟ بهتر است بدانید اگر صدای دستگاه یا تبلت اندرویدی شما سخت افزاری باشد لازمه از یک مرکز تعمیرات برای رفع آن کمک بگیرید و اگر مشکل نرم افزاری بود میتوانید از اپلیکیشن های کاربردی همچون Super Volume Booster، Volume Booster GOODEV و Equalizer ، جهت تقویت صدا در اندروید استفاده کنید. استفاده از این برنامه ها بسیار ساده بوده و با نصب و پیکر بندی هر یک از آنها میتوانید مشکل کم شدن صدای گوشی را رفع نمایید.

 

افزایش کیفیت صدای گوشی اندروید

 برای افزایش کیفیت صدای گوشی اندروید خود میتوانید از روش های افزایش صدا از طریق تنظیمات گوشی، برنامه های بالا بردن ولوم گوشی و درنهایت بررسی بلندگو و قطعات اکسترنال استفاده کنید. در ادامه مقاله هر یک از روش های گفته شده را به صورت مفصل برایتان بازگو میکنیم.

برای بررسی مشکل کم بودن صدای گوشی شما میتوانید در قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی خود از طریق دو بخش تنظیمات صدای گوشی را مورد بررسی قرار دهید که در ادامه هرکدام را برای شما توضیح میدهیم. همچنین به کمک تنظیمات صدای گوشی میتوانید جهت افزایش صدای تماس ، بالا بردن صدای موسیقی یا ویدیو و تنظیم صدای نوتیفکشن برنامه ها اقدام کنید.

 

پیشنهاد مطلب: اگر به دنبال برنامه ضبط مکالمات هستید مقاله بهترین نرم افزار ضبط صدای تماس اندورید را از دست ندهید.

اولین روش تنظیمات تقویت صدا در اندروید

1.    ابتدا به بخش تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید.

2.    سپس بخش Sounds and Vibration را لمس کنید.

 

 

3.    حال در این صفحه لازمه گزینه Volume را لمس کنید تا به بخش کنترل تنظیمات صوتی گوشی اندروید خود وارد شوید.

 

 

4.    اکنون در این صفحه میتوانید میزان ولوم بخش های صدای زنگ، موسیقی، و غیره را تنظیم نمایید. ممکن است با بررسی همین تنظیمات ساده مشکل پایین بودن صدای گوشیتان حل میشود.

 

 

با انجام مراحل بالا به راحتی توانستید تنظیمات صدا در اندروید را مدیریت کنید و مشکل کم بودن صدای گوشی را رفع نمایید. برای این کار میتوانید از روش دیگری که در ادامه به شما شرح خواهیم داد نیز استفاده کنید.

 

روش دوم آموزش بالا بردن صدای گوشی اندروید

جهت  بالا بردن صدای گوشی اندروید لازمه بخش ولوم گوشی خود را بررسی کنید. بعضی مواقع مسدود بودن خروجی صدا دلیل کم شدن صدای گوشی میباشد. بنابراین برای بالا بردن کیفیت صدا گوشی اندرویدی خود باید مراحل زیر را طی نمایید:

1.    ابتدا میتوانید با فشردن دکمه صدای بالا و یا پایین گوشی صدای آن را کم یا زیاد کنید. توجه داشته باشید این مورد بنا به مدل گوشی ممکن است متفاوت باشد.

2.    با فشردن یکی از این دکمه ها آیکون تنظیم صدا برای شما نمایش داده میشود. آیکون را لمس کنید تا به بخش تنظیمات صدا وارد شوید .

 

 

3.    اکنون در این قسمت میتوانید صدای مکالمه، صدای پخش موزیک تلفن همراه، نوتیفیکشن و… را به تفکیک افزایش داده و یا از حالت mute  خارج کنید.

 

 

در صورتی که گوشی شما مشکل سخت افزاری خاصی نداشته باشد به احتمال زیاد با انجام مراحل بالا میتوانید مشکل پایین بودن صدای گوشی را رفع کنید. چنانچه مشکل هنوز وجود داشت میتوانید از طریق نرم افزارهای مختلف تقویت صدا برای بالا بردن صدای موبایل اقدام نمایید.

 

روش سوم : نرم افزارهای تقویت بلندگو برای تقویت صدای گوشی های اندرویدی

ما در دو روش قبلی به شما آموختیم که چگونه میتوانید تنظیمات صدای گوشی اندروید خود را مدیریت کنید و مشکل کم شدن صدای گوشی را رفع کنید. اگر همچنان صدای گوشی پایین بود لازم است از طریق نصب نرم افزار مشکل صدای گوشی خود را برطرف نمایید.

به این نکته دقت کنید که در رابطه با افزایش صدا در گوشی اندروید، نرم افزارهای متعددی وجود دارد که توسط آنها میتوانید تا حدودی صدای خروجی و یا حجم صدای بلندگوهای متصل به آن را افزایش دهید و به عبارتی مشکل کم بودن صدا در اندروید را رفع نمایید. در ادامه به چند برنامه افزایش صدای گوشی اندروید میپردازیم.

برنامه Super Volume Booster: از قابلیت های بی نظیر این اپلیکیشن جهت ایجاد تغییرات و افزایش صدای بلندگوهای گوشی اندرویدتان استفاده می شود.

 برنامه  Super Volume Booster دارای قابلیت افزایش صدا هنگام پخش موزیک یا فیلم و همچنین بازی می‌باشد. یکی از امکانات دیگر این برنامه قابلیت Spectrum میباشد که جلوه های تصویری مختلفی را هنگام پخش موسیقی به شما نمایش میدهد.

برنامه Volume Booster GOODEV: در صورتی که قصد دارید صدای گوشی خود را بیش از حد مجاز بالا ببرید و به دنبال یک برنامه ساده برای این کار می گردید برنامه VOLUME BOOSTER GOODEV یکی از بهترین برنامه ها برای افزایش حجم صدا می باشد که به کمک آن می توانید توانایی خروجی صدای بلندگوی گوشی خود را چند برابر کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که استفاده بیش از حد از این برنامه میتواند به بلند گوهای گوشی شما آسیب وارد کند.

نرم افزار EQUALIZER : این نرم افزار نیز یکی از بهترین نرم افزارهای افزایش صدای گوشی های اندروید می باشد که دارای امکانات مختلف  برای تنظیم صدای بخش های مختلف گوشی می باشد. به کمک این نرم افزار می توانید صدای بیس آهنگ های در حال پخش را تغییر داده و افکت های مختلفی را بر روی صدای خروجی اعمال کنید.

 

بررسی سخت افزاری بلند گو های گوشی

گاهی اوقات از طریق ترفند های نرم افزاری نمیتوان به کیفیت صدای مطلوبی در گوشی های اندرویدی دست یافت. در این شرایط برخی ترفند های سخت افزاری میتواند راه حل مشکل کم بودن صدای گوشی های اندرویدی باشد. در اولین قدم پیشنهاد می کنیم که قسمت خروجی اسپیکر های گوشی خود را بررسی کنید گاها پوشیده شدن خروجی صدا با جرم و یا گرد و خاک و یا حتی استفاده از کاور های غیر استاندارد میتواند باعث کاهش کیفیت صدای گوشی شود.

برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم که کاور گوشی را موقتا از گوشی جدا کرده و با یک پد الکلی جرم و گرد و خاک های خروجی صدا را تمیز کنید.

روش دیگری که میتوانید برای تست صدای گوشی های اندرویدی انجام دهید استفاده از هدست و یا اسپیکر های بلوتوثی می باشد .

در صورتی که صدای خروجی از هدست و یا اسپیکر اکسترنال مطلوب بود باید با مراجعه به گارانتی گوشی و یا تعمیرگاه های مجاز موبایل اسپیکر های گوشی شما مورد بررسی و تعمیر گردند.

و در صورتی که صدای همه خروجی ها کم بود نیز برد اصلی گوشی نیاز به تعمیر خواهد داشت.

 

سخن آخر

شاید شما هم با مشکل پایین بودن صدا در گوشی اندروید خود مواجه شده باشید. برای رفع کم بودن صدا در گوشی اندروید  روش های مختلفی را بازگو کردیم. که  از جمله این راهکارها می توان به تغییر تنظیمات صوتی موبایل، بالا بردن کیفیت صدای گوشی اندروید به واسطه پیکربندی مجدد و استفاده از برنامه های تقویت صدا موبایل اشاره کرد که تمامی این موارد را در این مقاله برایتان شرح دادیم. امیدواریم مراحل گفته شده برایتان مفید بوده باشد چنانچه در انجام مراحل بالا دچار مشکل شدید یا سوالی برایتان پیش آمد میتوانید با کارشناسان حرفه ای شرکت رایانه کمک از طریق شمارهای 9099071540 خطوط ثابت و یا 0217129 از طریق موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرد و مشکل خود را رفع نمایید.

📌 رفع مسئولیت: محتوای این صفحه صرفاً برای اطلاع رسانی است و در صورتی که تسلط کافی برای انجام موارد فنی مقاله ندارید حتما از کارشناس فنی کمک بگیرید.

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد