تماس با کارشناس

ال این وان بخریم یا لپ تاپ

از مجموعه مطالب آموزشی

در مقایسه ال این وان با لپ تاپ و تصمیم برای خرید و انتخاب بین یکی از این ها می توان گفت لازم است با توجه به نیاز شخصی  گزینه بهتر را انتخاب کنید. قطعا برای انتخاب بهتر باید باید تمام جوانب این دو دستگاه را بررسی کنید و با پارامتر اصلی خودتون بسنجید در ادامه به مقایسه اصلی ترین ویژگی های آل این وان و لپ تاپ می پردازیم.

فهرست

آل این وان بخریم یا لپ تاپ؟

مقایسه سخت افزاری آل این وان و لپ تاپ

مقایسه قابلیت ارتقا سخت افزاری در لپ تاپ و آل این وان

بر اساس کیفیت ساخت لپ تاپ بهتر است یا آل این وان؟

مقایسه ال این وان با لپ تاپ - قابلیت حمل

مقایسه AIO با لپ تاپ بر‌اساس قیمت

ویژگی های مانیتور  aio نسبت به لپ تاپ

تفاوت طراحی ظاهری لپ تاپ و aio

راه اندازی اولیه لپ تاپ و AIO

مصرف برق آل این وان بیشتر است یا لپ تاپ؟

سخن آخر

آل این وان بخریم یا لپ تاپ؟

بی شک هر وسیله و دستگاهی جوابگو نیازهای خاصی است و جامعه هدف خودش را دارد ال این وان یا همان کامپیوتر های بدون کیس که قطعات پشت مانیتور قرار گرفته اند هم با هدف مشخصی تولید شدند و می توان اینطور گفت که در مقابل لپ تاپ ها نیستند بلکه در کنار اون ها هستند و افراد با توجه به نیاز خودشون می تونند گزینه بهتر رو انتخاب کنند. در ادامه این مقاله به تفاوت ال این وان و لپ تاپ می پردازیم.

مقایسه سخت افزاری آل این وان و لپ تاپ

همیشه وقتی حرف از خرید کامپیوتر، لپ تاپ حتی گوشی های هوشمند میشه اصلی ترین فاکتور سخت افزار این دستگاه هاست و در خصوص انتخاب بین ال این وان یا لپ تاپ هم قطعاً همینطوره. به طور کلی لپ تاپ ها دارای رم های SO-DIMM، پردازنده های سری U/HQ/MQ کمپانی اینتل و سری Mobile شرکت AMD و سخت‌افزار‌های اختصاصی هستند.

برخی مدل های all in one    هم به سخت افزارهای کامپیوتر مجهز شده اند. به این ترتیب عملکرد بهتری ارائه می‌دهند.نکته بسیار مهمی که در  مقایسه ال این وان با لپ تاپ در سخت افزار باید بدانید این است که اغلب قدرت پردازشی و گرافیکی لپ تاپ بیشتر از آل این وان هاست.

مقایسه قابلیت ارتقا سخت افزاری در لپ تاپ و آل این وان

موضوعی که بدون تردید می شه بهش اشاره کرد اینکه دستگاه ها بعد از مدتی  استفاده نیاز به ارتقا دارند تا عملکرد اون ها دچار ضعف نشه و همچنان قابل استفاده باشند. در این خصوص این موضوع رو در نظر بگیرید که آل این وان ها در ارتقا سخت‌افزاری محدود هستند، تنها می تونید حافظه های آن را افزایش دهید که این مورد هم با توجه به مدل و برند متفاوت است.  لپ تاپ ها در این زمینه قابل ارتقاء می باشند و بسته به مدل و برند دستگاه بستگی دارد،

بر اساس کیفیت ساخت لپ تاپ بهتر است یا آل این وان؟

اگر کیفیت ساخت براتون یک فاکتور اساسی باید بگیم که آل این وان ها کیفیت ساخت بسیار بهتری نسبت به لپ تاپ ها دارند در کل باداوم تر هستند و در ساخت اون ها بدنه های مقاوم تری در نظر گرفته شده است. زیرا فاکتور وزن  اهمیت کمتری در aio  ها دارد.

 لپ تاپ یا ال این وان - مقایسه بر اساس سایز مانیتور

 اگر طراح گرافیک هستید یا به هر دلیلی ترجیح شما اینکه مانیتور بزرگی در اختیار داشته باشید قطعاً آل این وان ها گزینه بهتری هستند چرا که معمولاً لپ تاپ ها 15 اینچ یا 17 اینچ هستنددر صورتی که آل این وان ها حداقل 19 اینچی (18.5) شروع می شوند و تا ابعاد 34 اینچ نیز موجود هستند.

مقایسه ال این وان با لپ تاپ - قابلیت حمل

خب این موضوع بسیار مهم که شما قصد دارید از رایانه شخصیتون صرفاً در یک جای ساکن استفاده کنید و یا نیاز دارید در مواقعی اون رو حمل کنید در مقایسه بین ال این وان با لپ تاپ قابل حمل بودن موضوع مهمی است . همانطور که می‌دانید، لپ‌تاپ ها با سهولت جا به جه می شوند و رایانه همراه هستند در حالی‌که آل این وان ها با این‌که کیس ندارند، ولی باز هم جزو کامپیوترهای رومیزی به حساب می آیند و حمل آن دشوار است.

🔴شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

مقایسه کامپیوترهمه کاره با لپ تاپ در کیفیت نمایشگر

به طور قطع می شه گفت که امتیاز این مرحله به ال این وان می رسه و تفاوت شاخصی بین وضوح و روشنایی صفحه نمایش ال این وان نسبت به لپ تاپ وجود داره . ، عموم لپ تاپ ها شدت روشنایی بین 180 الی 200 نیت دارند؛ دلیل استفاده از پنل های با این شدت روشنایی، حفاظت از عمر باتری است. این در حالی است که نمایشگرهای AIO با شدت روشنایی 200 الی 300 کاندلار تولید می شوند. با این حال باید به موضوع تراکم پیکسلی نیز اشاره کنیم؛ تراکم پیکسلی در لپ تاپ ها اندکی بیش از نمایشگرهای آل این وان است که یک مزیت جداگانه برای آنها به حساب می آید.

 

تمیز کردن غیر اصولی دستگاه های الکترونیکی ممکن باعث صدمه جدی به دستگاه بشه مقاله نحوه تمیز کردن ال این وان رو از دست نده

مقایسه AIO با لپ تاپ بر‌اساس قیمت

به یک موضوع مهم توجه کنید که با توجه به تنوع برندها و قیمت ها برای مقایسه قیمت این دو دستگاه قطعا باید هر دو از برند مشابهی باشند و ویژگی های یکسانی هم داشته باشند. چنانچه لپ‌تاپ و آل این وانی از نظر مشخصات سخت افزاری و برند مشابه یکدیگر باشند، معمولا آل این وان قیمت پایین تری نسبت به لپ‌تاپ خواهد داشت.

ویژگی های مانیتور  aio نسبت به لپ تاپ

موضوع بعدی که به بررسی اون می پردازیم باز هم در خصوص مانیتور کامپیوترهای آل این وان  عموما به نمایشگرهای لمسی مجهز هستند و نمایشگرهای اون ها رو با کیفیت های  4K/FHD/HD/3K در بازار مشاهده می کنیم در صورتی که نمایشگرهای لپ تاپ معمولی محدود به نوع های HD و FHD هستند. البته در سری های گیمینگ شاهد کیفیت های بالاتر مانند 4k  نیز هستیم که به مراتب قیمت بالاتری دارند.

تفاوت طراحی ظاهری لپ تاپ و aio

برگ برنده این موضوع به آل این وان می رسه.. اگر به دنبال یک سیستم با ظاهر مدرن و جذاب هستید حتما ویژگی های ظاهری آل این وان نظرتون رو جلب می کنه . اگر ظاهر در اولویت اول شماست می تونید به صورت جدی به آل این وان فکر کنید.

راه اندازی اولیه لپ تاپ و AIO

تفاوت چندانی راه اندازی اولیه لپ تاپ و AIOدو دستگاه وجود ندارد منظور از این جمله سختی انجام کار است که هیچ یک شما را با چالش روبرو نمی کند و به طور معمول نیاز به دانش یا تجربه در این زمینه نیست. همچنین با توجه به نوع و تعداد پورت های تعبیه شده در هریک از دستگاه ها، می توان آنها را به تلویزیون، پروژکتور و دیگر دستگاه ها متصل کرد.

مصرف برق آل این وان بیشتر است یا لپ تاپ؟

امتیاز این مورد به لپ تاپ تاپ می رسه. آل این وان اگرچه در مقایسه با کامپیوترهای قدیمی یا pc مصرف برق کمتری دارد، اما در مقابل لپ تاپ، حرف زیادی برای گفتن ندارد.

سخن آخر

ال این وان بخریم یا لپ تاپ؟ اگر این سوال برای شما مطرح است در یک جواب کلی می توانیم بگوییم آل این وان ها ظاهری مدرن دارند با نمایشگر لمسی و کیفیت تصویر عالی و مانیتور بزرگ به عنوان یک سیستم ثابت می توانید روی آن حساب کنید و در مقابل لپ تاپ ها قابل حمل هستند، برق کمتری مصرف می کنند و قابل شارژ باتری هستند که نیاز نیست حتماً به برق متصل باشند و با توجه به نیاز شخصی می توانید گزینه بهتر را انتخاب کنید.

اگر سوال و مشکلی در زمینه داشتید کافیه با همکارای ما در مجموعه رایانه کمک تماس بگیرید تا در حداقل زمان مشکلتون رو حل و به پاسخ درست برسید.راه های تماس با ما شماره هوشمند9099071540 که از طریق تلفن های ثابت و همچنین شماره اعتباری0217129 از طریق موبایل یا تلفن ثابت می باشد. با ما در ارتباط باشید .

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد