حل مشکل another user is logged into the computer and might lose work

از مجموعه مطالب آموزشی

حل مشکل another user is logged into the computer and might lose work را امروز در این مطلب از مقالات نیودانش بررسی می کنیم. گاهی مواقع پس از به‌روزرسانی بلید های ویندوز زمانی که قصد دارید کامپیوتر را خاموش یا ریسِت کنید با اروری مانند تصویر بالا روبرو می‌شوید. با کارشناسان فنی رایانه کمک همراه باشید تا به چند روش رفع این مشکل در ویندوز می‌پردازیم که با بهره‌گیری از آنها بتوانید خطا another user is logged into the computer and might lose work  در کامپیوتر برطرف کنید.

با این که مایکروسافت همیشه سعی می‌کند با آپدیت‌های مختلف سیستم‌عامل خود را بهینه‌تر کند اما گاهی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در ویندوز شود.

از یکی از شایع‌ترین مشکلات ویندوز می‌توان به متن ارورanother user is logged into the computer and might lose work اشاره کرد که کاربران زمانی با آن روبرو می‌شوند که قصد دارند کامپیوتر خود را shotdown  یا restart کنند.

در بیشتر مواقع در پایین این خطا دو گزینه yes  و no وجود دارد، اما کدام را انتخاب کنیم تا این مشکل ویندوز برطرف شود؟

علت خطا another user is logged into the computer and might lose work چیست؟

اگر متن اصلی این ارور را به فارسی تبدیل کنید این حس را القا می‌کند که user شما توسط افرادی هک شده و قصد دارند وارد اکانت شما شوند اما در واقع این‌طور نیست.

این مشکل یک خطا ویندوزی بوده که به‌صورت خودکار پس از انجام عملیات‌های مهم در ویندوز نظیر (shotdown، restart ، log in ،log out و…) به‌صورت خودکار بر روی صفحه‌نمایش داده می‌شود و تا زمانی که آن را تأیید نکنید کامپیوتر هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

اما اکنون که با ارور another user is logged into the computer and might lose work در ویندوز به‌صورت کامل اشنا شدید چگونه آن را رفع کنیم؟

به‌طورکلی چند راه‌حل برای این کار وجود دارد که در این قسمت به‌صورت لیست به آن اشاره کرده و در ادامه هرکدام را توضیح می‌دهیم.

۱ . تنظیم sign-in option در ویندوز 

۲ . ریست کردن یوزرهای ویندوز با command prompt

۳ . تغییر مقادری مربوطه در Local Group Policy Editor

۱ . تنظیم بخش  sign-in option در ویندوز 

یکی از روش‌های حل مشکل another user is logged into the computer and might lose work این است که به‌طورکلی بخشی که باعث ایجاد مشکل می‌شود را غیرفعال کنیم. با این کار کدهای قسمت مورد نظر در ویندوز  یک‌بار بازنشانی شده و به‌راحتی این مشکل برطرف می‌شود.

 • برای این کار تنها کافی است منوی استارت کلیک کرده و در آن عبارت settings را جستجو و enter کنید.
 • سپس از قسمت اکانت بر روی گزینه Sign-in options از لیست سمت چپ کلیک کنید تا وارد دسته‌بندی آن شویم.
 • اکنون لیست سمت راست را اسکرول کرده تا به گزینه‌ای به نام Use my sign-in info to automatically finish setting up my device after an update or restart برسید. و آن را غیرفعال کنید.
 • پس از آن صفحه را بسته و دستگاه را ریست کنید تا اطلاعات ثبت شود. با این کار به‌احتمال زیاد این ارور رفع می‌شود.

نکته: این مراحل ممکن است در ویندوز یا کامپیوتر های مختلف متفاوت باشد به همین دلیل اگر در هر بخش با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید می‌توانید از بخش نظرات خدمات کامپیوتری آنلاین رایانه کمک در ارتباط باشید.

۲ . ریست کردن بخش یوزرهای ویندوز با command prompt

در روش دوم برای رفع مشکل another user is logged into the computer and might lose work در کامپیوتر باید به این صورت عمل کنیم که ابتدا وارد بخش خط فرمان ویندوز میشویم و با استفاده از برخی دستورات سعی می کنیم مواردی که باعث ایجاد این خطا می‌شوند را رفع کنیم.

 • برای این کار ابتدا بر روی منوی استارت کامپیوتر خود کلیک کرده و عبارت command prompt را جستجو و ENTER بر روی صفحه کلید را بزنید.

نکته: توجه داشته باشید که حتماً یوزر که استفاده می‌کنید در سطح administrator باشد وگرنه با مشکل روبرو می‌شوید.

 • پس از بازشدن پنجره سیاه سفید command prompt لازم است دستورات زیر را در آن تایپ کرده و enter کنید.

 ” wmic useraccount get domain,name,sid”.

به کمک این دستور sid  یا id  عددی یوزر خود را پیدا میکنید که در ادامه به آن نیاز داریم.

نکته: در صورت نیاز می‌توانید تصویر زیر را مشاهده کنید تا به بهتر متوجه شوید.

حل مشکل از طریق رجیستری

 • پس از این کار کلیدهای ترکیبی (windwos+R) را یکدیگر بفشارید تا پنجره Run بر روی کامپیوتر شما اجرا شود.
 • سپس در کادر آن عبارت regedit را تایپ کرده و OK را بزنید.
 • اگر دستور بالا را به‌درستی وارد کرده باشید و در منوی Registry Editor می‌شوید.

پس از آن مسیر زیر را دنبال کرده و بر روی کلید registry کلیک کرده مانند تصویر زیر

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\UserARSO

 • حال در زیر کلید UserARSO، کلیک کنید و سپس بر روی همان کلیدی که همنام با مورد SID در قسمت command prompt بود را بیابید و بر روی آن دوباره کلیک کنید تا توضیحات آن نمایش داده شود.
 • اکنون از پنجره باز شده بر روی OptOut DWORD کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات آن را تغییر دهیم.
 • با این کار پنجره‌ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود. اکنون نوبت آن است که اطلاعات آن را تغییر دهید.
 • همانند تصویر زیر اگر عدد ۰ را در کادر وارد کنید تنظیمات به‌صورت خودکار روشن و به حالت default برمیگردد و اگر عدد ۱ را وارد کنید تنظیمات این بخش خاموش می‌شود.
 • بنابراین برای ریست کردن این بخش ابتدا عدد ۱ را وارد کرده و ok می‌کنیم و سپس عدد ۰ را وارد کرده و بعد اوکی می‌کنیم تا تنظیمات یک‌بار خاموش و روشن شود.

 • اکنون بعد از این کار تمام پنجره‌ها را ببندید و دستگاه را یک‌بار restart کنید به‌احتمال زیاد این مشکل برطرف می شود.

۳ . تنظیم بخش Local Group Policy Editor

 روش دیگر برای حل مشکل another user is logged into the computer and might lose work این است که قسمتی که مسئول بررسی استراتژی و قوانین یوزرهای ویندوز است را تغییر دهیم.

 اگر بر روی ویندوز خود یوزرهای مختلفی دارید ممکن است با به‌روزرسانی ویندوز این بخش دچار مشکل شده باشد به همین دلیل لازم است برخی از بخش‌های که مسئول سازماندهی یوزرها مختلف هستند را بررسی کنید زیرا ممکن است علت این ارور کامپیوتری که با آن روبرو می‌شوید به‌خاطر اختلال در قسمت مدیریت یوزرها در ویندوز باشد.

 • برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی (windwos + R) را با یکدیگر بفشارید تا پنجره RUN باز شود.
 • پس از آن عبارت msc را در کادر آن تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید. با این کار وارد بخش Local Group Policy Editor ویندوز میشوید.
 • اکنون از لیست سمت چپ این صفحه پوشه  Computer Configuration, Administrative Templates, Windows Components را انتخاب کنید.
 • سپس از سمت راست لیست بر روی گزینه Windows Logon Options دابل کلیک کنید تا وارد آن شویم مانند تصویر زیر

 • در این مرحله از سمت راست پنجره Windows Logon Options ، بر روی گزینه Sign-in and lock last interactive user automatically after a restart دو بار کلیک کنید تا وارد آن شوید.
 • اکنون لازم است ابتدا اطلاعات این بخش ویندوز را یک‌بار فعال و دوباره غیرفعال کنید.
 • بنابراین ابتدا بر روی گزینه Enabled کلیک کنید و در آخر ok را انتخاب کنید.
 • سپس دوباره آن را باز کرده و بر روی گزینه Disabled کلیک کرده و ok را انتخاب کنید. و پس از restart کردن ویندوز به‌صورت خودکار تمام بخش‌های که شما آنها را غیرفعال کرده‌اید را فعال می‌کند و دیگر با متن ارور” کاربر دیگری وارد رایانه شده است و ممکن است از کار بیفتد” روبرو نمی‌شوید.

جمع‌بندی

در کل روش های مختلفی برای حل مشکل another user is logged into the computer and might lose work در کامپیوتر وجود دارد که در موارد بالا سعی کردیم معروف‌ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

 اما اگر با انجام موارد بالا همچنان با مشکل کامپیوتری روبرو هستید می‌توانید با کارشناسان فنی رایانه کمک در ارتباط باشید برای این کار در هر ساعت از شبانه‌روز کافی است با شماره‌های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد