روش های تبدیل پاورپوینت به فیلم
۰
(۰)
Rate this post

روش های تبدیل پاورپوینت به فیلم را در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد. همانطور که می­ دانیم پاورپوینت یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین نرم افزار­های شرکت مایکروسافت آفیس است؛ که کاربرد مهم آن در طراحی اسلاید­های مختلف جهت انتقال اطلاعات مدنظر می­باشد.

پاورپوینت به خصوص در دنیای دانشجویان یکی از موارد ضروری جهت ارائه مطالب درسی می­باشد. این نرم افزار بسیار فضای کاربری ساده ای دارد و برای ساخت فایل­های چند رسانه ای و تصویری مناسب ترین گزینه است.

در بعضی مواقع ممکن است بخواهیم پاورپوینتی را که ساخته ایم برای فرد دیگر ارسال کنیم یا اینکه آن را در شبکه­های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذاریم تا دیگران از مطالب آن استفاده کنند در این مواقع بهترین کار تبدیل پاورپوینت به فیلم می­باشد.

اگر شما هم تاکنون نمی دانستید چگونه می­توانید این کار را انجام دهید. پس تا انتهای مقاله همراه تیم فنی نیودانش باشید. در این مقاله تصمیم داریم روش­های تبدیل پاورپوینت به فیلم را آموزش دهیم.

تبدیل پاورپوینت به فیلم | کمک کامپیوتر تلفنی

تبدیل پاورپوینت به فیلم بر اساس زمان بندی

به طور کلی در محیط کاربری پاورپوینت­ها دو نوع زمان بندی برای نمایش اسلاید­ها وجود دارد. زمان بندی ثابت و زمان بندی شخصی. در زمان بندی شخصی خود ما تعیین می کنیم که هر اسلاید پاورپوینت چه مدت زمان نمایش داده شود و در زمان بندی ثابت همه اسلاید­ها به با یک زمان ثابت مثلا ۵ دقیقه ای نمایش داده می­شوند.

زمان بندی ثابت برای همه اسلایدها در پاورپوینت

همان طور که قبلا اشاره کردیم زمان بندی ثابت بری تبدیل پاورپوینت به فیلم همه اسلاید­ها را در یک مدت زمان مساوی نمایش می­دهد. در این زمان بندی اگر همه اسلاید­ها را در ۵ دقیقه تنظیم کرده باشید هر اسلاید بعد از ۵ دقیقه نمایش به اسلاید بعدی می­رود. ممکن است در یک اسلاید انیمیشن داشته باشیم و در این مواقع پاورپوینت بدون توجه به زمان اسلاید انیمیشن را نشان می­دهد و به اسلاید بعدی می­رود.

آموزش تبدیل پاورپوینت به  فیلم با زمان بندی ثابت

در این قسمت مقاله مرحله به مرحله تبدیل پاورپوینت به فیلم بر اساس زمان بندی ثابت را شرح می­دهیم.

 1. بر روی تب file کلیک می کنیم و به قسمت Export می رویم.

تبدیل پاورپوینت به فیلم بر اساس زمان بندی

 1. از قسمت Export در تب file گزینه creat a video را انتخاب می کنیم.

تبدیل پاورپوینت به فیلم مرحله دوم| خدمات کامپیوتری آنلاین

 1. برای انتخاب کیفیت مدنظر روی اولین منوی کشویی کلیک می­کنیم. به  طور معمول کیفیت full hd انتخاب می­شود.

تبدیل پاورپوینت به فیلم زمان بندی ثابت مرحله ششم| حل مشکل رایانه

 1. اگر می­خواهیم اسلاید ها شامل گویندگی یا نریشن باشند و زمان بندی شود؛ منوی کشویی دوم را انتخاب می­کنیم.

تبدیل پاورپوینت به فیلم زمان بندی ثابت مرحله هفتم| رایانه کمک

 1. در قسمت بعدی مدت زمان نمایش اسلاید­ها را تعیین می­کنیم. به طور مثال هر اسلاید ۵ ثانیه نمایش داده شود. سپس گزینه create video را انتخاب می­کنیم.

 1. در مرحله نهایی نام فایل و محل ذخیر سازی آن را مشخص می­کنیم. در نتیجه پاور پوینت ما به عنوان یک فایل ویدیویی mp4 ذخیره خواهد شد.

 

تبدیل پاورپوینت به فیلم بر اساس زمان بندی مشخص

 

با توجه به مراحل زیر می توانیم تعیین کنیم هر اسلاید چه مدت زمان نمایش داده شود

 1. در مرحله اول طبق عکس زیر بر روی منو کلیک می کنیم و گزینه more commands را انتخاب می­کنیم.

 1. سپس گزینه Customize Ribbon را انتخاب می کنیم.

 1. در پنجره سمت راست می­رویم. ودر قسمت انتهایی می­رویم. سپس گزینه recording را انتخاب می­کنیم. در نهایت گزینه ok را می­زنیم.

 1. در این قسمت مشاهده می­کنیم تب جدیدی بین دو گزینه View و Help وجود دارد که عملکرد­های مفیدی دارد. که اگر به این دو نیاز پیدا کنیم به راحتی در دسترس هستند.

 1. اگر می­خواهیم فیلم ساخته شده از ابتدا شروع شود یا از اسلاید مدنظرمان یا اینکه موارد بیشتری مثل ویدیو اضافه کنیم. می­توانیم طبق عکس در این قسمت تنظیمات مربوطه را انجام دهیم.

 1. در این روش تبدیل پاورپوینت به آسانی می­توانیم زمان اسلاید­های مدنظر را تنظیم کنیم. و برای همین زمان بندی یکسانی برای همه اسلاید­ها وجود ندارد. فقط لازم است موقع ضبط روی هر اسلاید کلیک کنیم و سرعت دلخواه را تعیین کنیم. یک نکته دیگر اینکه می­توانیم تعیین کنیم نوشته­های قبلی نشان داده شود یا نه. با استفاده از گزینه­های Record from Beginning, Record from Current Slide  که در منو وجود دارند
پیشنهاد میکنیم مطلب " نحوه ایمیل کردن task در outlook " را نیز مطالعه کنید.

 

تبدیل پاورپوینت به فیلم زمان بندی شخصی مرحله ششم| حل مشکل رایانه

گزینه های بخش رکورد

 1. برای این کار پنجره ای باز می­شود که می توانیم با کلیک کردن بر روی اسلاید­ها سرعت مدنظر فیلم را تعیین کنیم. این گزینه شبیه به فیلم گرفتن از صفحه می باشد. در نوار پایین طبق آنچه در عکس می­بینیم ابزار طراحی با ضخامت و رنگ­های مختلف دیده می شود. و یک دوربین با قابلیت صداگذاری وجود دارد. با این دو ابزار می­توانیم بر روی فیلم در رابطه با اطلاعات اسلاید صحبت کنیم. نوار بالایی شروع و توقف ضبط را نشان می­دهد. و اینکه متن­های نوشته شده در اسلاید را نشان دهیم یا خیر. در قسمت راست تصویر نیز گزینه­ هایی وجود دارد که با استفاده از آن­ها می توانیم دوربین یا ضبط صدا را تنظیم کنیم. در نهایت پس از اینکه فرآیند ضبط تمام شد باید ضبط را متوقف کنیم تا فیلم مان اکسپورت شود. برای اکسپورت کردن فیلم نیز طبق مراحل زیر پیش می­رویم.

ذخیره فایل ویدیو در پاورپوینت

 1. در صورتی که تنظیمات انجام شده مطابق دلخواهمان شده است به قسمت Export to Video می­رویم.

 1. با انتخاب اولین منو طبق عکس می­توانیم کیفیت مدنظرمان را تعیین کنیم که معمولا کیفیت Full HD انتخاب می­شود.

 

 1. در قسمت دوم منو می توانید تعیین کنیم که اسلایدها گویندگی داشته باشند یا خیر.

 1. طبق تصویر زیر مدت زمان نمایش هر اسلاید را انتخاب می کنیم. مثلا ۵ دقیقه

تظیمات تبدیل پاورپوینت به فیلم | تعمیر لپ تاپ تلفنی

 1. در مرحله آخر فیلم ساخته شده ایجاد می­شود. کافیست گزینه create video انتخاب کنیم. سپس نام فایل و محل ذخیره سازی را مشخص نماییم. در نهایت پاورپوینت ما به عنوان یک فیلم با تنظیمات دلخواه ما ذخیره می شود.

تنظیمات تبدیل پاورپوینت به فیلم | تعمیر هدست

پیشنهاد می کنیم مطلب : " تبدیل پاورپوینت به ویدیو " را نیز مطالعه کنید.

خلاصه آنچه خواندیم

پاورپوینت ­ها یکی از محبوب ترین نرم افزار­های شرکت مایکروسافت آفیس هستند که بسیار کاربردی هستند. قابلیت استفاده از فیلم و عکس در این نرم افزار بسیار قابل توجه می­باشد.

یکی از قابلیت­های دیگر پاورپوینت این می باشد که به آسانی با انجام مراحل می توان آن را تبدیل به فیلم کرد. در مقاله ” روش های تبدیل پاورپوینت به فیلم ” ما این مراحل را همراه با عکس به تفضیل آموزش دادیم.

هم چنین ؛ دو نوع شیوه که یکی زمان بندی ثابت می  باشد و دیگری زمان بندی شخصی که از  روش های تبدیل پاورپوینت به فیلم می باشد را شرح دادیم. شما می­توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با تبدیل پاورپوینت به فیلم با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس حاص فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید