تماس با کارشناس

بروزرسانی هسته اصلی الگوریتم گوگل | چه اقداماتی باید انجام داد – نیو دانش

از مجموعه مطالب آموزشی

بروزرسانی  هسته اصلی الگوریتم گوگل که در هفته گذشته انجام شد خیلی از وبمستران را نگران کرده است و حتی سایت هایی مانند سایت های پزشکی افت های بسیار زیادی را پس از این آپدیت الگوریتم گوگل شاهد بوده اند. اما چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟به مشکل کجاست؟ و چندین سوال که فکر همه مدیران سایت را درگیر کرده است.

 

بروزرسانی هسته اصلی الگوریتم گوگل که در هفته گذشته انجام شد خیلی از وبمستران را نگران کرده است و حتی سایت هایی مانند سایت های پزشکی افت های بسیار زیادی را پس از این آپدیت الگوریتم گوگل شاهد بوده اند. اما چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ مشکل کجاست؟ و چندین سوال که فکر همه مدیران سایت را درگیر کرده است.

در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ گوگل در پیامی اعلام کرد که هسته الگریتم خود را بروز رسانی کرده است و همین موجب شد تا یکسری از سایت ها با افت روبه رو شوند و یکسری دیگر افت قابل توجه ای داشته باشند. البته گوگل کروم مانند همیشه وارد جزئیات این آپدیت جدید نشده است و فقط اشاره ای به بروز رسانی آن هم در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی خود کرده است و از الگریتم ها صحبتی نکرده است که کدام فاکتور تقویت و کدام ضعیف تر شده است.

 

 

البته ناگفته نماند بروزرسانی هسته اصلی الگوریتم گوگل باعث ناراحتی و دلخوری فعالات در حوزه سئو شده است و تقاضای اعلام و شفاف سازی بیشتر در باره این بروزرسانی داده اند که در صورت پاسخ گوگل به این سوال ها و دلخوری ها در همین مطلب آن را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم و یا از طریق مشاوره سئو می توانید پیگیره این موضوع باشید.

برای ایجاد حساب کاربری در گوگل حتما این مقاله را مطالعه کنید.

آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل

آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل اتفاق جدیدی اصلا نمی باشد چراکه در سال های اخیر مخصوصا در سال ۲۰۱۸ این فاکتور ها و الگریتم ها حتی به صورت ساعتی در حال تغییرات می باشد و گوگل این تغییرات را فقط برای بهینه کردن انجام می دهد تا کاربران بتوانند به نتیجه دلخواه خود دقیقا برسند و امری طبیعی می باشد.

البته وقتی که صحبت از آپدیت هسته اصلی می آید یعنی تغیر و تحولات اساسی قرار است اتفاق بی افتد و کلی تغییرات در آینده ای نزدیک برای بهتر شدن نتایج رتبه بندی اتفاق بی افتد. آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل این را به ما در همین چند روزه اثبات کرده است! چراکه کیفیت محتوا با برسی های ما بسیار مهم تر شده است. البته ناگفته نماند حدود ۲۰۰ فاکتور برای نتایج و رتبه گرفتن سایت وجود دارد و یک سایت موفق باید بتواند این فاکتور ها را به خوبی اجرا و رعایت کند.

بسیار سخت است که بتواند حتی حدس زد که چه فاکتور هایی مهم تر شده اند چرا که ۲۰۰ فاکتور موجود خود بسیار زیاد می باشد و اصلا نمی تواند حتی حدس زد که کدام یک از این فاکتور ها دستخوش تغییرات شدید شده اند! اما چیزی که مشخص است محتوا مهم تر از قبل شده است! اگر حداقل کوچک ترین اشاره ای در رابطه با این بروز رسانی می شد حتما با تحقیق می توانستیم حدس بزنیم که چه فاکتور هایی بروز شده است و در حال حاضر باید زمان زیادی را صرف کرد تا متوجه شد که دقیقا چه اتفاقاتی افداده است.

رفتار کاربران در سایت بسیار مهم هستند

کاملا مشخص است که رفتار کاربران سایت بسیار مهم هستند و زمان ماندگاری بازدیدکنندگان و همچنین تعداد صفحات بازدید کننده از صفحات سایت بسیار مهم می باشد به طور مثال اگر بر روی یه کلمه کلیدی ورودی داشته باشید و پس از وارد شدن به سایت کاربر نتواند حتی ۳۰ ثانیه در این صفحه بماند و برگردد به گوگل و سایت دیگه ای را وارد شود! باید بدانید نمی توانید رتبه بگیرید و افت شما در نتایج گوگل حتمی می باشد.

از چند ماهه گذشته گوگل شاهد تغییرات زیادی در الگریتم های خود کرده است و همه این ویرایش ها برای بهتر شدن نتایج و نشان دادن سایتی که به هدف کاربر نزیک تر است را نشان دهد. نگران نباشید! کمی صبر نمایید تا ما با تحقیق های خود بتوانیم فاکتور ها را پیدا کنیم و پس از ان اقدام به مشاوره حرفه ای شما در زمینه سایت خود کنیم تا بتوانید مجدد به رتبه خود قدرت ببخشید و بالا بیایید.

پیشنهاد میکنیم مطلب " افزودن کاربر جدید به گوگل وبمستر را نیز مطالعه کنید.

فعلا صبر کنید و هیچ تغییراتی را بر روی سایت خود انجام ندهید

آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل شاید در چند روز اخیر مجدد دچار اپدیت و تغییرات شود و همانطور که چند ماهه گذشته گوگل اعلام کرد طول متادیسکریپشن را افزایش داده است و مدیران سایت می توانند از دیسکریپشن بیشتری بهرمند شوند و پس از اعلام این موضوع بسیاری از مدیران سایت اقدام به بروزرسانی دیسکریپشن های خود کردند و مجدد گوگل پشیمان شد و دیسکریپشن هارا به حالت قبل برگرداند و اینگونه تغییرات بسیار زیاد است. شما نباید عجولانه دست به تغییرات بزنید.

باز هم تاکید می شود بروزرسانی هسته اصلی الگوریتم گوگل احتمال تغییرات جدید تری را دارد و شما عزیزان فعلا چند مدت دیگر صبر نمایید تا درصورت تایید شدن تغییرات بتوانید سایت خود را از لحاظ کیفیت و تکنیک های کلاه سفید بهبود بخشید.

چه کاری را می توانید برای بهبود رتبه سایت انجام دهید؟

ما در موارد زیر نکته هایی که انجامش خوب است را برایتان نوشته ایم و شاید با انجام کار های زیر بتوانید رتبه خود را بهبود بدهید البته ناگفته نماند افرادی که نکات زیر را توجه نکرده باشند و با رعایت این موارد قطعا در گوگل و نتایج بهبود پیدا میکنند.

  • برسی لندینگ پیج ها و تقویت آن صفحات با مطالب تخصصی و بروز شده (سعی کنید مطالب را بروز نمایید)
  • برسی لینک سازی های داخلی و مطمئن شدن از درست بودن شبکه ایجاد شده لینکسازی مطالب
  • برسی صفحات از لحاظ چگالی کلمات کلیدی و اصلاج آن ها در صورت بالا بودن چگالی کلمات
  • برسی تایتل و تگ های استفاده شده در مطلب و بهینه سازی هرچه بهتر آن ها برای یک کلمه کلیدی
  • حضور در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و ارسال مطالب بر روی این شبکه های معتبر
  • حذف بکلینک های اسپم (از طریق وب مستر و بی اثر کردن رد پای این لینک ها ) بدون مشاوره به هیچ عنوان انجام نشود
  • برسی فاکتور سرعت و بالا بردن سرعت سایت به طوری که سایت در کم ترین زمان لود شود
  • برسی مدت حضور کاربران بر روی صفحات با استفاده از گوگل آنالیتیکس و صفحات مشاهده شده
  • و…

 

باید بدانید انجام موارد بالا بسیار شما را کمک می کند و در زمینه پیشرفت سایت و رتبه گیری در نتایج بسیار تاثیر گذار می باشد ( فاکتور های مهم دیگری نیز قطعا وجود دارد ) که با تلفیق آن ها و مکمل های دیگر باعث تقویت بیشتر سایت می شوند و  فراموش نکنید که گوگل حدود ۲۰۰ فاکتور دارد.

در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید می توانید با شماره 9099071540 با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید تا در اسرع وقت به پاسخ سوالات خود در زمینه سئو سایت برسید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد