رایانه کمک- پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای
۴٫۲
(۴۴)

آموزش آپدیت کارت گرافیک

آپدیت گرافیک

در این آموزش ما در سایت نیو دانش قصد داریم تا نحوه آپدیت کارت گرافیک را برای شما عزیزان توضیح داده تا بصورت کامل مشکلی نداشته باشید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک باعث بهتر عمل کردن درایور گرافیک می شود یعنی در اجرای بازی ها مشکل کم تری پیش می آید.در بعضی از مواقع یکی از دلایل کندی در اجرای بازی ها همین بحث آپدیت گرافیک می باشد و کاربر خانگی در موارد کمی می تواند حدس بزند که مشکل برای آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک می باشد.درایور های موجود گرافیک برنامه و یا نرم افزار هایی می باشند که وظیفه اصلی آنها کنترل سخت افزار کارت گرافیک می باشد و بر عملکرد آن مدیریت دارد. شما می توانید در سایت آموزشی نیو دانش آموزش های تخصصی را دنبال کنید و بیشترین بهره را ببرید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک

ما قصد داریم تا آموزش آپدیت درایور کارت گرافیک را به شما عزیزان آموزش دهیم به این خاطر ابتدا باید نام کارت گرافیک و شکت سازنده آن را بشناسید.
برای بدست آوردن کلیه اطلاعات و مشخصات کارت گرافیک باید بر روی دکمه استارت در ویندوز کلیک کرده (در قسمت سرچ عبارت DXdig را نوشته و یا تایپ کرده و سپس اینتر را بزنید.دقیقا مطابق با عکس زیر شما با صفحه ای مواجه می شوید که کلیه اطلاعات سیستم را به نمایش در آورده است، در پنجره باز شده باید به تب دوم یعنی Display کلیک نمایید تا محتویات آن صفحه به شما نمایش داده شود و اطلاعات دقیق گرافیک خود را مشاهده فرمایید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک

حال امکان دارد تا برنامه Dxdiag برای شما اجرا نشود و در ویندوز نیز عمل نکرد،اشکالی ندارد می توانید اینبار به داخل کنترل پنل ویندوز رفته و سپس به قسمت Device Manager وارد شده و از قسمت یا تب Display Adapters با کلیک کردن بر روی منوی آن (مدل دقیق کارت گرافیک کامپیوتر) را مشاهده می فرمایید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک

آپدیت درایور کارت گرافیک را توصیه میکنیم هر چند یکبار انجام داده ، البته این بروز رسانی درایور بیشتر برای کسانی خوب است که یا بازی و یا برنامه گرافیکی کار میکنند بهتر است.بریم سر ادامه آموزش آپدیت گرافیک (حالا اگر در قسمت نام کارت گرافیک رایانه و یا لپ تاپ شما نامی با عنوان NVIDIA داشت و در زیر خود نامی دیگر به اسم Intel داشت، به این معنا می باشد که سیستم شما از تکنولوژی اپتیموس برای انتخاب هوشمندانه بین این دو قطعه گرافیک در شرایط مختلف بهره می برد.

آپدیت درایور کارت گرافیک با windows update

حال برای دانلود درایور های جدید می توانید بر روی نام گرافیک خود در Device Manager کلیک راست نموده و گذینه Update Driver Software را فشار دهید.در صورت تمایل می توانید جهت بروزرسانی درایور کارت گرافیک های خود با استفاده از برنامه های آپدیت مانند درایور سولیشن و یا از خود سایت سازنده گرافیک اقدام نمایید.
لینک سایت آپدیت درایور کارت گرافیک NVIDIA
لینک سایت
توجه : پس از کلیک بر روی لینک و وارد شدن به سایت انویدیا یک کادر برای نوع مدل سری و اطلاعات مورد نیازی را از شما می خواهد که شما در همان صفحه DXdig این اطلاعات را مشاهده کرده اید.پس از دادن اطلاعات آخرین آپدیت را برای شما آماده دانلود می نماید.

در قسمت بالا با شیوه صحیح وارد شدن به منوی اطلاعات کارت گرافیک و نحوه بروزرسانی کارت گرافیک آشنا شدیم؛ اما اکنون قصد داریم شما را با شیوه های مختلف برای بروزرسانی کارت گرافیک آشنا سازیم.

روش های مختلف آپدیت کردن کارت گرافیک

( چگونه میتوان کارت گرافیک کامپیوتر یا لپ تاپ را بروزرسانی کرد؟ )

تا کنون شیوه های مختلفی برای آپدیت ویندوز و دیگر قطعات سخت افزاری معرفی شده است که کاربران می‌توانند نسبت به شرایط خود بهترین و بصرفه ترین را انتخاب کنند.

از این رو با ما همراه باشید تا به ترتیب هر کدام را معرفی کرده و به آن یپردازیم.

 

بروزرسانی کارت گرافیک از سایت سازنده آن

( آپدیت کارت گرافیک از طریق سایت انویدیا چگونه است؟ )

همان طور که گفته شد بهترین و ایمن ترین راه برای بروزرسانی کارت گرافیک، استفاده از سایت سازنده آن است.

این مورد حتی توسط خود کارشناسان رایانه کمک هم توصیه می‌شود، زیرا می‌توان اطمینان داشت که درایور کارت کرافیک مرتبط بوده و به درستی و بدون مشکل نرم افزاری بر روی کامپیوتر نصب می‌شود.

البته نباید این موضوع را نادیده گرفت که کمپانی های مختلف ساخت قطعات سخت افزاری مانند ( NVidia ، AMD ، INTEL و…) به دلایل تحریم ها، راه وارد شدن به سایت با Ip ایران را بسته اند و کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات و دانلود درایور کارت گرافیک و…، از VPN استفاده کنند.

از این رو اگر به اینترنت دسترسی دارید، بهترین راه بروزرسانی کارت گرافیک از سایت سازنده آن است.

کاربران می‌توانند به آپدیت کارت گرافیک از طریق سایت انویدیا،  یا بروزرسانی و نصب کارت گرافیک AMD  از وبسایت آن اقدام کنند.

آپدیت کارت گرافیک از طریق سایت سازنده برد

( چگونه کارت گرافیک را آپدیت کنیم؟ )

یکی دیگر از شیوه های که می‌توان به بروزرسانی کارت گرافیک اقدام کرد، استفاده از سایت سازنده دیوایس است.

با این روش کاربر می‌تواند بدون وارد شدن به هیچ گونه سایتی به دانلود درایور اقدام کند.

در واقع آپدیت کارت گرافیک از طریق سایت سازنده برد بیشتر در لپ تاپ ها و سورفیس ها مرسوم است. زیرا کاربر می‌تواند با وارد شدن به کمپانی سانده لپ تاپ خود و وارد کردن اطلاعات مدل آن، به صفحه مخصوص لپ تاپ هدایت شود.

و در این صفحه بدون نگرانی از هیچ گونه مشکل کامپیوتری به دانلود درایور های کارت گرافیک خود بپردازند و آن را نصب کند.

البته این مورد را اضافه کنم که در این قسمت فقط درایور کارت گرافیک نوشته نشده و از طریق سایت می‌توان به تمامی درایور های دیگر نظیر ( کارت صدا، مادر بورد ، کارت شبکه و…) اشاره نمود.

پس با این ترفند هم میتوانید به دانلود کارت گرافیک لپ تاپ های مختلف بپردازید.

اما اگر از کارت گرافیک onboard در درون کیس استفاده میکنید و به تازگی به خرید کارت گرافیک اقدام کرده اید، از روی دیسک که همراه آن به شما داده میشود، به نصب و بروزرسانی درایور کارت گرافیک اقدام کنید.

آپدیت کارت گرافیک از طریق کنترل پنل کارت گرافیک

( چگونه میتوان به بروزرسانی کارت گرافیک از طریق منوی کارت گرافیک پرداخت؟ )

آپدیت کارت گرافیک از طریق سایت سازنده قطعه سخت افزاری روش مطمئنی است؛ اما نکته مهمی که دارد است که کاربر ابتدا به درستی آدرس آن را وارد کرده و سپس در منوی آن به جستجوی مدل کارت گرافیک پرداخت

اما اگر به دنبال آسان ترین نحوه آپدیت درایور کارت هستید حتما این روش را امتحان کنید.

آپدیت کارت گرافیک از طریق کنترل پنل کارت گرافیک همان طور که از اسمش پیداست کاملا مشخص است و کاربر ابتدا باید وارد تنظیمات کارت گرافیک خود در کامپیوتر شود.

در این قسمت نام و نسخه کارت گرافیک نصب شده بر روی سیستم را به او نشان داده می‌شود.

اما اگر آخرین نسخه کارت گرافیک بر روی کامپیوتر شما نصب نباشد، به صورت پیشفرض این موضوع را به در قابل یک گزینه به عنوان ( upgrade ) در کنار نوشته آخرین نسخه گوشزد می‌کند.

اکنون شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی آن آخرین نسخه درایور کارت گرافیک خود را دانلود و نصب کنید.

آپدیت کارت گرافیک از طریق درایور پک

( آموزش بروزرسانی graphic card از طریق پکیج های مختلف )

و آخرین گزینه برای بروزرسانی کارت گرافیک استفاده از پکیج های است که درون خود تمامی درایور های قطعات سخت افزاری را دارند.

انجام این کار در حالت عادی برای آپدیت کارت گرافیک و دیگر قطعات سخت افزاری درون کیس پیشنهاد نمی‌شود، زیرا به احتمال خیلی زیاد درایور نصب شده با مدل کارت گرافیک تطابق ندارد و همین موضوع باعث می‌شود تا کارت گرافیک نتواند به درستی از تمام توان خود استفاده کند.

اما چاره چیست؟ اگر در شرایطی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید این روش می‌تواند برای مدتی کار شما را راه بی‌اندازد.

اما توجه داشته باشید که در طولانی مدت ممکن است شما را با مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری مختلفی در زمان اجرا برنامه های مختلف روبرو سازد.

پس بهتر است برای جلو گیری از مشکلات و رفع خطا های کارت گرافیک، در اولین فرصت به نصب درایور کامپیوتر خود از سایت سازنده آن اقدام کنید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک

سخن پایانی

و در آخر ممنونم که تا پایان مطلب ” آموزش آپدیت کارت گرافیک ” همراه ما بودید، امید وارم اطلاعات داده شده بتواند شما را در زمینه دانلود و آپدیت کارت گرافیک اینتل ، اینودیا و ای ام دی و… کمک کرده باشد.

اگر در هر زمینه نصب سخت افزاری کارت گرافیک، بروزرسانی کارت گرافیک،  دانلود درایور کارت گرافیک و… با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید.

میتوانید با شماره های ۹۰۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ تماس گرفته و از کارشناسان رایانه کمک مشاوره تلفنی و اینترنتی دریافت کنید.

همچنین رایانه کمک در فضای مجازی هم فعالیت داشته و کاربران میتوانند با دنبال کردن پیج اینستاگرام و اپارات رایانه کمک از آخرین اخبار روز تکنولوژی و ترفند های رایانه برای حل مشکلات کامپیوتری و موبایلی استفاده کنند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴٫۲ / ۵٫ تعداد امتیازات ۴۴

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

5 دیدگاه‌ها

    • سلام بله صحبت شما کاملا درست بوده این عبارت را باید سرچ کنید DXdiag دقیقا همین کلمه که ما کمهa را قرار نداده بودیم.با تشکر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید