تماس با کارشناس

چطور بفهمیم که کسی ما را در گوشی آیفون خود بلاک کرده است؟

از مجموعه مطالب آموزشی

بلاک شدن در گوشی آیفون را چطور متوجه شویم؟ چطور بفهمیم که کسی ما را در گوشی آیفون خود بلاک کرده است؟ این سوالی است که بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند با آن مواجه می شوند و ما تصمیم داریم در مقاله ی پیش روی به پاسخ این پرسش بپردازیم.

برای یادگیری آموزش های بیش تر و ترفندهای جالب کامپیوتری یا گوشی های هوشمند می توانید به سایت آموزش موبایل و کامپیوتر رایانه کمک مراجعه کنید.

نشانه های بلاک شدن در گوشی آیفون

همان طور که پیش تر اشاره کردیم بلاک شدن در گوشی های هوشمند قابلیتی است که در اختیار کاربران قرار گرفته تا بتوانند تماس ها و پیام های اشخاصی که می خواهند را مسدود نمایند. اپل با معرفی آی او اس ۷ در سال ۲۰۱۳ این قابلیت جدید را در اختیار افراد قرار داد.

معمولا زمانی که در گوشی آیفون شخص دیگری بلاک می شویم از طریق نشانه های مختلف می توانیم از بلاک شدن خود مطلع شویم، در ادامه به ذکر مهم ترین نشانه ها پرداخته ایم.

تعداد بوق های تماس را بررسی کنید

یکی از اصلی ترین دلایل که نشان می دهد شما توسط گوشی آیفون شخص دیگری بلاک شده اید تعداد بوق های تماس ورودی می باشد، معمولا در زمان مسدود شدن و برقراری تماس صدای یک بوق شنیده شده و بعد از آن اپراتور اعلام می کند “شماره مورد نظر شما در دسترس نمی باشد” یا به پیغام گیر صوتی برای گذاشتن پیام وصل خواهید شد. البته در صورت بلاک شدن با گذاشتن پیام صوتی گیرنده هیچ نوتیفیکیشن و پیغامی را دریافت نخواهد کرد.

 

از یک دستگاه دیگر استفاده کنید

با برقراری تماس توسط شماره ای دیگر می توانید از بلاک شدن خود مطمئن شوید در صورتی که از یک گوشی دیگر با شماره ی آیفون شخص تماس گرفتید و بعد از شنیدن صدای یک بوق به اپراتور یا پیغام گیر صوتی متصل شده اید بی شک بلاک نشده اید و مخاطب شما موقعیت پاسخ گویی ندارد، همچنین می توانید از طریق مخفی کردن شماره ی خود بار دیگر بلاک بودن یا نبودن را امتحان کنید، در صورتی که از گوشی آیفون استفاده می کنید می توانید از طریق آیکونSettings  (تنظیمات)  وارد بخش Phone شده و گزینه ی Show My Caller ID را غیر فعال کنید. بعد از انجام این کار بار دیگر با مخاطب مورد نظر خود تماس بگیرید.

Settings  >>  Phone  >>  Show My Caller ID >> off

 

بررسی ارسال پیامک

روش دیگری که می توانید از بلاک شدن در گوشی آیفون شخص دیگری مطمئن شوید، ارسال پیامک یا پیام در iMessage می باشد. اگر با ارسال پیام در این پیام رسان هیچ نوتیفیکیشنی از تحویل داده شدن پیغام به گیرنده دریافت نکردید یا اینکه با ارسال پیامک هیچ گونه پاسخی از مخاطب خود نگرفتید به احتمال زیاد در گوشی آیفون مخاطب بلاک شده اید.

 

به طور کلی اگر روش های بالا را امتحان کردید و مخاطب پاسخ گو نبود ممکن است شما را بلاک کرده باشد البته یک احتمال دیگر وجود دارد که مخاطب قابلیت Do Not Disturb را در گوشی همراه خود فعال کرده باشد، این گزینه به معنای این است که به صورت موقت تمامی مخاطبین بلاک شده اند.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم با کمک روش های مختلف به سوال ” چطور بفهمیم که کسی ما را در گوشی آیفون خود بلاک کرده است؟” پاسخ دهیم، بهتر است نشانه های بلاک شدن را توسط چند گوشی امتحان نمایید تا از بلاک شدن خود مطمئن شوید، در صورتی که بعد از مطالعه ی این مطلب با سوال یا مشکلی مواجه شده اید می توانید از طریق شماره های ۹۰۹۰۷۱۵۴۰ یا ۰۲۱۷۱۲۹  با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید.

برای مشاهده ی جدیدترین اخبار تکنولوژی و یادگیری ترفندهای آموزشی می توانید به صفحه اینستاگرام رایانه کمک مراجعه نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد