تماس با کارشناس

هشتگ گذاری در اینستاگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

نکات کلیدی هشتگ گذاری در اینستاگرام وجود دارد که در این مطلب به شما این نکات را آموزش می دهیم. نرم افزار اینستاگرام یکی از پلتفرم هایی می باشد که از قابلیت هشتگ گذاری پشتیبانی می‌کند. برای استفاده کردن از هشتگ شما باید بدانید که هشتگ اینستاگرام چیست و نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام به چه صورت می‌باشد. شما می‌توانید در این مطلب همراه شرکت رایانه کمک باشید تا به نحوه آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام بپردازیم .

هشتگ چیست؟

هشتگ همان کلمه یا عبارتی است که با علامت # آغاز می‌شود. در رسانه‌های اجتماعی هشتگ ها ابزارهای فوق العاده قدرتمندی می باشند که یکی از مهمترین عناصر ارتباط در دنیای دیجیتال به حساب می آید. به عبارتی هشتگ مانند برچسبی برای دسته بندی و طبقه بندی موضوعات در سطح جهانی می باشد.

همچنین در واقع زمانی که علامت # در ابتدای یک کلمه یا عبارت قرار می‌گیرد به یک متا تگ تبدیل می‌شود و کلیک کردن روی آن باعث می‌شود که مخاطب به سمت صفحه و یا محتوایی مرتبط با موضوع واژه هدایت شود.

در نتیجه، هنگامی که شما در پست‌های خود از هشتگ استفاده می‌کنید، آن پست در شبکه اجتماعی و در کنار سایر هشتگ های مشابه قرار می‌گیرد. هر کابری که آن هشتگ را جستجو کند، می‌تواند پست شما را نیز که دارای محتوای آن هشتگ می‌باشد را مشاهده نماید.

هشتگ در شبکه های اجتماعی مختلفی کاربرد دارد. کاربر ها می‌توانند برای اینکه پست مورد نظر خود را راحت تر پیدا نمایند با کمک هشتگ در شبکه های اجتماعی خود از طریق سرچ کردن دسترسی پیدا نمایند.

شما برای استفاده کردن از هشتگ لازمه از علامت هشتگ (#) قبل از هر کلمه مورد نظرتان استفاده کنید با چسباندن عبارت مورد نظر به علامت هشتگ کلمه شما تبدیل به هشتگ می شود و برای جدا کردن یک کلمه واحد از ( _ ) Underline می‌توانید ما بین کلمات استفاده کنید.

مانند : #رایانه_کمک

هایجک کردن هشتگ

هایجک کردن هشتگ ها که به آن هشتگ ربایی گفته می‌شود، استراتژی بعضی بازاریابان به دلیل استفاده از هشتگ های معروف و ترند برای مواردی جز هدف اصلی آن هشتگ می باشد.

قسمت مهم و بزرگ تبلیغات  برندها را هشتگ ها تشکیل می‌دهند. همانطور که می‌دانید هشتگ ها در شبکه های اجتماعی اعم از شبکه اینستاگرام بسیار کاربردهای مختلفی دارند. کاربران از این طریق  برای تبلیغ کسب و کار خود می‌توانند از هشتگ های تخصصی و هشتگ های ترند جهت افزایش تعداد مخاطبان  و بهبود فروش محصولات و خدماتشان شوند.

اما بعضی از کاربران برای تبلیغ کسب و کارها از استراتژی هشتگ ربایی استفاده می‌کنند. افرادی که با استفاده از روش‌های هشتگ ربایی در تلاش هستند که در فروش خود افزایشی داشته باشند، نه تنها شکست می‌خورند بلکه بخش عظیمی از اعتبار خود را از دست می‌دهند.در ادامه به تکنیک ها و نکات کلیدی هشتگ گذاری در اینستاگرام می پردازیم.

تکنیک هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری یکی از راه‌های موثر بازاریابی و افزایش فالوور در اینستاگرام می باشد. شما می توانید برای افزایش بازخورد پیج اینستاگرام تان در زیر پست های خود از هشتگ های مناسب با موضوع تولید محتوای تان استفاده نمایید. در واقع هشتگ گذاری به بیشتر دیده شدن پیج اینستاگرام شما کمک می کند.

کاربران باید به این نکته دقت کنند که در نامگذاری هشتگ‌ها اگر فاصله ما بین کلمات باشد دیگر کلمه های بعدی جز عبارت تک شده قرار نمی گیرد شما می توانید در زبان انگلیسی کلمات را به راحتی به یکدیگر بچسبانید، اما در زبان فارسی با استفاده از علامت ( _ ) Underline به اینستاگرام اعلام می‌کنید که منظور ما یک عبارت واحد و کامل می باشد.

انواع هشتگ ها در اینستاگرام

ما به طور کلی از سه دسته هشتگ در شبکه های اجتماعی می توانیم استفاده کنیم که در ادامه مطلب برایتان توضیح می دهیم.

هشتگ توضیح‌: برای دسته بندی اطلاعات و یا انتقال حس محتوای پست شده به مخاطب استفاده می شود.

هشتگ برند: از این هشتگ شرکت‌های مختلفی برای معرفی برند خود از هشتگ نام برنده شان استفاده می کنند و این هشتگ به طور ثابت در تمامی پست ها ثبت می شود و به عنوان معرفی کسب و کار شما به کار می رود.

هشتگ کمپین (مدت دار) : زمانی که شما قصد دارید در مدت کوتاه و مشخصی مثلا یک پست رویداد و یا یک مسابقه را طراحی کنید و از آن در مدت زمان کوتاهی یا زمان معینی استفاده کنید و آن پست بعد از مدت زمانی که برایش معین کردید به پایان برسد، می توانید از این هشتگ کمپین دار استفاده نمایید.

مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

 • هشتگ ها یکی از روشهای جستجو گسترده می‌باشد که تمامی موضوع مورد نظر را برای ما فراهم می کند.
 • شما می توانید با استفاده از هشتگ ها یک موضوع خاصی را به سرعت در میان کاربران جستجو نمایید.
 • روش هشتگ گذاری در پیج های تجاری بسیار پر کاربرد می باشد زیرا با استفاده از هشتگ به بیشتر دیده شدن برندها کمک زیادی می‌کند.
 • مطلب هایی که با استفاده از هشتگ منتشر می‌شوند در سرچ ها نمایش داده می‌شوند.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

هشتگ گذاری در اینستاگرام ۴ کاربرد دارد که در ادامه مطلب برای شما بیان می کنیم.

 1. دسته بندی و طبقه بندی مطلب ها در یک اکانت مشخص
 2. هشتگ گذاری به اینستاگرام کمک می‌کند تا محتوای شما را بهتر تشخیص دهد.
 3. هشتگ گذاری به یافتن مطلبی که در اینستاگرام جستجو می کنید کمک می کند.
 4. انتقال پیام و انتقال بار احساسی مطلب منتشر شده را به مخاطبین را انتقال می‌دهد

 

نکاتی که در هنگام استفاده از هشتگ در اینستاگرام باید رعایت نمایید:

 • قبل از انتخاب هشتگ مناسب بهتر است هشتگ مورد نظر را در اینستاگرام جستجو نمایید.( با انجام این کار می توانید هشتگ های مشابه دیگری را که اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد را مشاهده نمایید و از آن‌ها ایده بگیرید و هشتگ مناسب مربوط به تولید محتوای خود را استفاده نمایید.
 • به این نکته دقت کنید که در هنگام استفاده ازهشتگ نمی توانید از فاصله یا (Space) استفاده کنید. برای جدا کردن کلمات در هشتگ های فارسی می توانید از علامت ( _ ) Underline و در هشتگ های انگلیسی از حروف بزرگ استفاده نمایید. مانند #رایانه_کمک
 • در هشتگ ها می‎توانید از اعداد استفاده کنید.
 • نمی توانید از کاراکتر های خاص مانند @ # $ % * ؟ ! : و … در هشتگ گذاری استفاده کنید زیرا در هشتگ پشتیبانی نمی شوند.
 • اگر قصد داشته باشید که محتوای تولید شده خود را در یک طبقه بندی در اینستاگرام جای دهید، می توانید از هشتگ استفاده نمایید.
 • به شما توصیه می‌کنیم که هشتگ های پرکاربرد و خاص را با یکدیگر ترکیب کنید.
 • شما می توانید برای تمامی رویدادها و اتفاقات مهم از هشتگ ها استفاده نمایید.
 • توصیه می کنیم از تعداد زیاد هشتگ در زیر هر پست خود استفاده نکنید به دلیل این که نشان می‌دهد که شما در تلاش برای تبلیغ صفحه خودتان هستید.
 • بهتر است برای هشتگ گذاری از هر کلمه‌ای استفاده نکنیم از کلماتی استفاده کنید که استراتژی درست و مناسبی داشته باشند. استراتژی هشتگ داشته باشید.
 • بهتر است که هشتگ های که ایجاد می‌کنید را تا حد امکان کوتاه باشند.
 • توصیه می‌کنیم که از هشتگ های مرتبط با موضوع پست و تولید محتوای خود استفاده نمایید.
 • سعی کنید از هشتگ هایی که دارای معنا و مفهوم می باشد استفاده نمایید.

   حتما تا به حال با مشکلاتی از قبیل سیاه شدن استوری یا باگ های اینستاگرام مواجه شدین حتما در این صورت پیشنهاد رایانه کمک خواندن مطلب تمام صفحه شدن استوری اینستاگرام فراموش نکنید

 

چگونه برای خود در اینستاگرام هشتگ بسازیم

همراه شرکت رایانه کمک باشید تا نحوه آموزش آن را به شما در ادامه مطلب آموزش دهیم.

به نظر میاد که ساختن هشتگ کار بسیار ساده ای می باشد. اما به تحقیق های زیادی نیاز دارد و اینکه هشتگ های مناسبی را انتخاب کنید و این مورد بسیار پر اهمیت است.

هشتگی مناسب و درست است  که کاربردی باشد و مردم به راحتی بتوانند آن را به خاطر بسپارند. به طور مثال: هنگامی که شما برای برندینگ خود هشتگ مناسبی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید مخاطبین را هدفمند به سمت خود جذب نمایید.

حال برای ساختن هشتگ جدید در اینستاگرام می توانید از مراحل زیر این کار را انجام دهید:

۱٫ابتدا وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و سپس روی آیکون بعلاوه ( + ) پایین صفحه که در عکس زیر مشخص شده و می‌توانید مشاهده کنید، کلیک نمایید.

حالا عکس یا فیلمی که قصد دارید به اشتراک بگذارید را انتخاب نمایید و سپس در گوشه سمت راست بالای صفحه روی علامت تیک کلیک نمایید.

 1. الان می توانید در بخش کپشن بعد از وارد کردن متن دلخواه هشتگ مورد نظر خود را به علامت # در زیر پست های خود اضافه کنید و سپس روی علامت تیک در بالای صفحه سمت راست کلیک نمایید.

 1. سپس بعد از انتشار کردن پست در زیر کپشن هشتگ هایی که به آن اضافه کردیم را می توانید مشاهده کنید. در صورتی که هشتگ ها به درستی استفاده شده باشند به رنگ آبی در می آیند. همچنین با لمس کردن هشتگ مورد نظر شما به صفحه ای که شامل تمامی پیج هایی که پستی با هشتگ مورد نظر شما منتشر کردند منتقل می شوید.

هر آنچه لازم است در مورد هشتگ اینستاگرام بدانید و سولات متداولی که ممکن است برایتان پیش آید را برایتان شرح می‌دهیم :

چگونه زیر پست هشتگ بگذاریم؟

برای انجام این کار لازمه در مرحله وارد کردن کپشن برای پست مورد نظر در اکانت‌های کار با بکار گرفتن کلماتی که موضوع پست را مشخص می کند برای پست خود هشتگ گذاری نمایید.

چگونه هشتگ اختصاصی بسازیم؟

اگر شما قصد دارید برای برند کسب و کار خود هشتگ معینی را بسازید کافی است نام و برند خود را با علامت هشتگ (#) بدون هیچ فاصله ای به کپشن در زیر پست خود اضافه نمایید.

علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام چیست؟

اگر شما از سوی اینستاگرام جریمه شده باشید در این صورت مدت زمانی نامشخص پست‌های شما در هشتگ ها نشان داده نمی شوند.

شادوبن اینستاگرام چیست؟

شادوبن عاملی می‌باشد که باعث می‌شود دوستان شما در هشتگ ظاهر نشوند. این اتفاق زمانی برای شما رخ می‌دهد که از قوانین استفاده از هشتگ ها سرپیچی کرده باشید و از هشتگ های نادرست و نامناسب در زیر پست های خود استفاده کردید. قوانین استفاده از هشتگ ها را رعایت نکرده باشید.

چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم؟

شما می توانید از طریق روش های زیر از شادوبن اینستاگرام خارج شوید.

به اینستاگرام اطلاع دهید.

ابتدا هشتگ هایی که در پست آخر خود استفاده کردید را پاک نمایید.

اکانت تجاری خود را به اکانت شخصی تغییر دهید.

رمز ورودی پیج اینستاگرام خود را تغییر دهید.

به مدت چند روز فعالیتی در پیج اینستاگرام خود نداشته باشید.

چگونه از شادوبن پیج اینستاگرام جلوگیری نماییم؟

باید از هشتگ های تکراری استفاده نکنید.

از هشتگ های ممنوع استفاده نکنید.

برای هر یک از پست‌های خود بیشتر از حد مجاز از هشتگ استفاده نکنید.

از ربات های افزایش فالوور در اینستاگرام خود استفاده نکنید.

برای رفع ریپورت شدن بیش از حد در فاصله زمانی کوتاه فعالیت زیادی نداشته باشید.

هشتگ ترند اینستاگرام چیست؟

به هشتگ هایی که بیشترین استفاده را داشته باشند و فراگیر باشند رواج یابنده باشند هشتگ های ترند گفته می شود.

سخن آخر نکات کلیدی هشتگ گذاری در اینستاگرام

همانطور که در این مطلب مشاهده کردید به یکی از مهم ترین اصطلاحات کاربردی اینستاگرام هشتگ گذاری مناسب پرداختیم. ما در این مطلب در مورد هشتگ در اینستاگرام، کاربرد هشتگ در اینستاگرام ، مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام و ….. پرداختیم.

در صورتی که این مقاله را به خوبی مطالعه کرده باشید، درک کرده‌اید که شرایط گوناگونی در استفاده درست از هشتگ ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف اعم از اینستاگرام دخیل هستند.

در این صورت، می‌توانیم بگوییم که استفاده بی هدف از هشتگ ها به نظر کاری آسان است اما زمانی هشتگ گذاری اهمیت پیدا می‌کند که کاربران از آن برای موفقیت در اهدافشان استفاده کنند؛ به عنوان مثال، زمانی که افراد از هشتگ گذاری برای بالا بردن اعتبار کسب و کار، بهتر دیده شدن و یا معروفیت برند خود استفاده می‌کنند، باید برای دریافت نتیجه بهتر به صورت مؤثر و صحیحی هشتگ گذاری کنند.

امیدوارم  مطالب نکات کلیدی هشتگ گذاری در اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد. چنانچه در مراحل گفته شده با مشکل روبرو شدید می‌توانید با شماره های 9099070192 و 0217129 با کارشناسان شرکت رایانه کمک تماس حاصل فرمایید و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری خود را به صورت تماس تلفنی آنلاین با آن ها حل نمایید.

شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک همیشه در تلاش است آگاهی کاربران و هموطنان خود را در زمینه تکنولوژی، مشکلات کامپیوتری و مشکلات تلفن همراه بالا ببرد. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده و مطالعه آموزش بیشتر از سایت های آپارات و اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد