چطور از حالت Low Power استفاده کنیم؟

از مجموعه مطالب آموزشی

چطور از حالت Low Power استفاده کنیم؟ قبل از پاسخ به این سوال اجازه دهید تا با هم کمی درباره Low Power صحبت کنیم.

بر روی تمام دستگاه ها یک حالت به نام Low Power یا کم مصرف وجود دارد،با استفاده از این حالت میزان مصرف انرژی باتری آیفون یا آیپد تان به شدت کاهش می یابد و شما با فعال سازی این قابلیت جذاب ،موجب می‌شود که باتری دستگاه تا ۳ساعت بیشتر از حد معمول توان شارژ دهی داشته باشد.

در این مقاله از سری مقالات رایانه کمک قصد داریم تا به آموزش نحوه فعال سازی حالت کم مصرف بپردازیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

پیشنهاد میشه مطلب " چگونگی تبدیل گوشی به وب کم " را نیز مطالعه کنید

محدودیت های حالت Low Power

هنگامی که حالت Low Power را فعال می‌کنید، محدودیت های خاصی در عملکرد آن به وجود می‌آید. استفاده از حالت Low power  باعث می شود که ۲  محدودیت برای شما ایجاد شود:اولین محدودیت در هنگام فعال سازی حالت Low power  به وجود می آید این میباشد که جلوه های بصری دستگاه غیر فعال می شود دومین محدودیت فرکانس کاری هسته‌های پردازشگر محدود می شود یا اینکه رفرش کردن اپلیکیشن های پس زمینه متوقف می شود.

فعال کردن حالت Low power  کار بسیار آسان و راحتی است در صورتی که تمام دستور العمل هایی را که رایانه کمک  شرح داده است گام به گام طی کنید.

هنگامی که  سطح باتری باقی مانده، آیفون به زیر ۲۰ درصد  کاهش پیدا کند ،به صورت پیش فرض پنجره حالت کم مصرف برای کاربران گوشی آیفون نمایان می‌شود و آیفون با فعال سازی حالتLow power از فعالیت‌هایی که در حین استفاده از این حالت غیر فعال  می‌شوند به کاربران خبر می‌دهد که ما در بخش های نخست مطلب آن ها را برایتان توضیح  دادیم.

کاربران با انتخاب گزینه Continue می‌توانند، این حالت را به صورت آنی فعال کنند و با انجام این کار باتری موبایلشان را حداقل سه ساعت بیشتر زنده نگه می دارند.

در مواقعی که امکان شارژ کردن موبایل فراهم نیست این کار  به شدت می تواند کاربردی و مفید باشد.

نکته:  استفاده از این قابلیت با شارژ کامل می‌تواند بسیار تاثیر گذار و کاربردی باشد و موجب افزایش عمر باتری آیفون بشود.

 اما چگونه حالتLow power را فعال کنیم؟

برای فعال کردن حالت Low power کافیست ، مراحل زیرا را که رایانه کمک به طور کامل توضیح داده است، طی کنید.

۱. به تنظیمات موبایل آیفون تان بروید.

۲. وارد تنظیماتBattery بشوید.

۳. اکنون با استفاده از این منو حالت Low power Mode را فعال کنید.

حال به نماد باتری آیفون نگاه کنید ،با نگاه کردن به آن متوجه میشوید که رنگ آن به رنگ  زرد تغییر کرده است مطمئناً برایتان سوال پیش می‌آید که این رنگ نشان دهنده چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که این رنگ نشان دهنده این می باشد که آیفون وارد حالت کم مصرف شده است و انرژی باتری موبایل با سرعت کمتری مصرف می‌شود.

چگونه به فعال کردن حالت Low power  آیفون بپردازیم؟

در این بخش از مقاله رایانه کمک قصد دارد تا در ios 11 نحوه فعال کردن حالت Low power  آیفون را به شما آموزش دهد.

فعال کردن ویژگی Low power درios 11 بسیار ساده است کاربران با استفاده از کنترل سنتر جدید آیفون قادر هستند که تلفن خود را به حالت کم مصرف ببرند.

برای اینکه به حالت کم مصرف دسترسی راحت تری داشته باشیم باید اول از طریق تنظیمات آنرا  به لیست  کنترل سنتر اضافه کنیم.

برای اعمال این کار مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد تنظیمات شوید از طریقcontrol center  وارد منوی customize شوید.

۲. در این مرحله از بخش More Controls حالت Low  power را پیدا کنید.

۳. حال تنها با یک لمس سریع و کوتاه بر روی کلید سبز رنگ(+)، میانبر حالت کم مصرف به لیست  کنترل سنتر  اضافه می کنید.

با اعمال این مراحل هرگاه که بخواهید و فقط با بیرون کشیدن کنترل سنتر و لمس کردن آیکون باتری  موجود در بالای صفحه، به سادگی آیفون خود را وارد حالت Low power یا کم مصرف نمایید.

نکته:  حالت Low power  یک ویژگی موقت است و به صورت دائم نمی‌توان از آن استفاده کرد.

همچنین باید به این نکته هم دقت کنید:هنگامی که تلفن هوشمندتان را به شارژ متصل کردید این حالت به صورت خودکار غیر فعال می شود اگر  مایل بودید پس از اینکه تلفن خود را شارژ کردید این ویژگی را دوباره فعال کنید.

حالتLow power در آیفون چه کاربردی دارد.؟

قابل ذکر است که حالت کم مصرف برای ذخیره بیشتر انرژی کارهای فراوانی را انجام می‌دهد.

فعال کردن ویژگی کم مصرف به طور خودکار باعث ایجاد تغییر ،در برخی سرویس های پس زمینه می‌شود، اما در کنار آن طول عمر باتری را افزایش می‌دهد.

مثلاً: با فعال کردن حالت Low power دو اتفاق رخ می دهد اول اینکه :میزان روشنایی نمایشگر کاهش می‌یابد.

دوم اینکه :فعالیت سرویس‌های پس زمینه مرتبط با دریافت ایمیل غیر فعال می‌شوند.

همچنین فعال کردن حالت کم مصرف  باعث می‌شود که صفحه آیفون زودتر از حالت عادی خاموش شود تا از هدر رفتن نیروی باتری جلوگیری شود.

علاوه بر این  هنگام استفاد از حالت کم مصرف افکت های حرکتی و تصاویر پس زمینه و انیمیشن سنگین آپ که جزو ویژگی های پرمصرف به حساب می آیند، فعالیتشان به صورت خودکار غیر فعال می‌شود.

همچنین باید به این نکته توجه کنید‌، که در زمان روشن شدن این ویژگی راندمان کاری جی پی یو و سی پی یو کاهش می‌یابد.

اگرچه این قابلیت جذاب عمر باتری را افزایش می‌دهد اما در روند فعالیتهای تلفن آیفون مشکل ایجاد می‌کند و باعث کندی آنها می‌شود بر اساس گزارشات جمع آوری شده در رایانه کمک پس از فعال سازی حالت کم مصرف روند فعالیت تلفن های آیفون با ۴۰ درصد کندی روبه رو خواهد شد، که البته رقم کمی هم به حساب نمی‌آید.

به همین منظور رایانه کمک پیشنهاد می‌کند که از روشن بودن دائمی حالت کم مصرف جداً خودداری کنید.

کمک گرفتن از این قابلیت برای افزایش طول عمر باتری بسیار مفید است اما به خاطر کند شدن فعالیت های آیفون به هیچ عنوان  نباید به طور دائم  از آن استفاده کرد.

آیفون بدون حالت Low power

همانگونه که در قسمت بالا گفتیم از حالت کم مصرف آیفون نمی‌توان به طور دائمی استفاده کرد، اما در این بخش از مقاله رایانه کمک ترفندهایی را به شما آموزش می دهد که با استفاده از آنها می‌‌توانید طول عمر باتری خود را بدون فعال کردن حالت کم مصرف افزایش دهید.

تنها با ایجاد تغییراتی در تنظیمات آیفون می‌توانید که به بسیاری از ویژگیهای حالت Low power  به طور دائمی دست پیدا کنید.

به کمک تنظیمات باتری می‌توانیم اپ های پرمصرف را شناسایی و پیدا کنیم وسپس از فعالیت این اپ های پر مصرف جلوگیر به عمل آوریم در ادامه رایانه کمک چند سرویس را به شما معرفی خواهد کرد، که با غیر فعال کردن این سرویس ها ،بدون روشن کردن حالت کم مصرف ،موجب می شود تا از طول عمر باتری  بیشتری بهره مند شوید.

آیفون بدون حالت کم مصرف سرویس های پس زمینه ایمیل

سرویس های پس زمینه ایمیل انرژی نسبتاً زیادی را از باتری موبایل تان می‌گیرد به همین منظور برای غیر فعال کردن این سرویس ها می توانید از دو راه اقدام کنید.

راه اول: از حالت ‌‌posh که در تنظیمات ایمیل تان قرار دارد کمک بگیرید.

راه دوم: متوقف کردن سرویس های پس زمینه ایمیل

آیفون بدون حالت کم مصرف با تنظیم میزان روشنایی تصویر

با تنظیم کردن میزان روشنایی تصویر علاوه بر اینکه نور نمایشگر را کنترل می‌کنید باعث کم شدن مصرف باتری نیز می شوید البته این ویژگی به طور پیش فرض روی موبایلتان فعال است  و به آسانی می‌توانید میزان نور نمایشگر موبایل خود را در هر زمانی تغییر دهید

نکته: نیازی به غیر فعال کردن این سرویس نیست.

پیشنهاد میکنیم مطلب " بکاپ گیری از گوشی اندروید " را نیز مطالعه کنید.

  آیفون بدون حالت کم مصرف با تنظیم قفل صفحه

تنظیم قفل صفحه تا حدودی می‌‌تواند به به صرفه جویی در مصرف باتری منجر شود.

تنظیم کردن قفل به طور خودکار باعث می‌شود تا صفحه آیفون بی وقفه روشن نباشد.

برای تنظیم قفل خودکار به منویAuto_Louk بروید زمان قفل خودکار را روی ۳۰ ثانیه تنظیم کنید.

آیا پاور سیوینگ برای باتری گوشی ضرر دارد؟

آیا حالت ذخیره نیرو برای گوشی ضرر دارد؟

آیا ویژگی نگه داری انرژی در طولانی مدت بر روی گوشی اثرات منفی می‌گذارد؟

متاسفانه باید گفت که یکی از عمده ترین اشتباهات رایج در مورد باتری گوشی ایفون و اندروید همین موضوع پاور سیوینگ در گوشی های هوشمند است.

و بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که با فعال کردن این گزینه، ممکن است دچار مشکلات در باتری گوشی خود شوند.

اما این طور نیست، زیرا همان طور که در بالا گفته شد این قابلیت فقط با غیر فعال کردن افکت های تصویری و خارج شدن از برنامه های اجرا در پس زمینه، گوشی شما سعی می‌کند تا حد ممکن جلوی هدر رفتن بیش از حد انرژی ذخیره شده در باتری را بگیرد.

از این رو اگر این قابلیت را فعال کنید، هم میزان شارژ دهی گوشی شما افزایش پیدا کرده و هم طول عمر باتری گوشی هم بیشتر می‌شود.

قابلیت Battery Saver را در آیفون  

( آیا با فعال سازی قابلیت ذخیره نیرو در گوشی میزان قدرت آن کم میشود؟ )

مطمئنا این سوال می‌تواند ذهن هر فردی را که از گوشی های ایفون استفاده می‌کند، مدتی به خود مشغول کند.

در مورد این سوال نظریات مختلفی وجود دارد که فعال بودن ویژگی ذخیره نیرو در موبایل ها می‌تواند باعث کم شدن قدرت گوشی شود؟

کارشناسان رایانه کمک بر این باورند که فعال بودن گزینه ذخیره نیرو در گوشی ایفون، می‌تواند جلو قدرت پردازشی گوشی را بگیرد.

از این رو که هنگامی که قابلیت battery saving بر روی گوشی شما فعال باشد، سیستم عامل به صورت خودکار اقداماتی انجام می‌دهد تا مصرف انرژی را به حداقل برساند.

به عنوان مثال ( از اجرا شدن برنامه های غیر ضروری جلوگیری می‌کند، تمامی دسترسی های مختلف به گوشی را محدود می‌کند، میزان استفاده سخت افزار را کمتر از حالت عادی قرار می‌دهد و…) که همین موارد باعث می‌شود، گوشی شما مصرف انرژی کمتری داشته باشد.

اما اگر صاحب گوشی بخواهد برنامه خاصی را اجرا کند یا در این حالت به انجام کار های سنگین مثل بازی کردن با گوشی بپردازد، سیستم عامل به صورت خودکار انرژی بیشتری به پردازنده گوشی رسانده تا کاربر بتواند، بدون افت کیفیت به انجام کار‌ های خود بپردازد.

پس از این رو باید بدانید که حالت ذخیره نیرو در ایفون با دسترسی های خود باعث می‌شود زمانی که گوشی شارژ کمتری دارد، با غیر فعال کردن فعالیت های غیر ضروری فشار کمتری به باتری و پردازنده مرکزی گوشی وارد شود.

آیا بیش از حد فعال بودن battery saving گوشی باعث فشار به سخت افزار گوشی می‌شود؟

( آیا فعال بودن battery saving در ایفون می‌تواند باعث ایجاد مشکلات سخت افزاری شود؟ )

خیر، فعال بودن battery saving هیچ گونه فشاری به سخت افزار گوشی شما وارد نمی‌کند.

این موضوع کاملا درست است که فعال بودن حالت نیرو در آیفون می‌تواند، میزان قدرت سخت افزار گوشی را کمتر کرده و بازدهی آن را کاهش دهد.

اما انجام این کار فقط به این دلیل است که سیستم عامل گوشی با دسترسی های که دارد، برخی از فرایند ها را غیر فعال یا کمتر می‌کند، و به هیچ عنوان علت آن انتقال کمتر انرژی به پردازنده و دیگر قطعات سخت افزاری نیست.

پس با خیال راحت می‌توانید از حالت Low Power در گوشی ایفون و اندروید استفاده کنید.

آیا فعال بودن قابلیت Low Power میتواند باعث گرمای بیشتر در گوشی شود؟

خیر و این موضوع کاملا برعکس است، زیرا گوشی شما باید با کاهش میزان انرژی و غیر فعال شدن فرایند های مختلف رو به خنک شدن برود.

اما اگر گوشی شما با فعال شدن این بخش داغ می‌شود. ممکن است، قابلیت ذخیره نیرو  به درستی فعال نشده باشد.

از این رو بهتر است کمی از میزان حافظه گوشی خود را آزاد کنید، برای این کار می‌توانید مطلب ” پاک کردن اطلاعات اضافه در ایفون “ را مطالعه کنید.

اگر همچنان مشکل شما رفع نشد، ممکن است گوشی شما ایراد سخت افزاری داشته باشد و از این رو بهتر است آن را به تکنسین های که در زمینه تعمیر موبایل مجرب هستند، نشان دهید.

از این رو میتوانید با شماره ۰۲۱۷۱۲۹ تماس گرفته تا از کارشناسان بخش حل مشکلات کامپیوتری ، پشتیبانی تلفنی دریافت کنید.

 

من قابلیت low battery mod را در گوشی ایفون خود فعال می‌کنم، اما همچنان باتری آن خیلی زود به اتمام می‌رسد؟

گاهی مواقع ممکن است گوشی شما هنگ کرده باشد و از این رو نتواند به درستی دستورات مرتبط به ذخیره سازی نیرو در ایفون را به درستی فعال نماید.

پیشنهاد می‌کنم، یک بار گوشی خود را restart کرده و دوباره اقدام به فعال‌سازی حالت low power اقدام کنید.

اما اگر همچنان گوشی نمی‌توانست به درستی انرژی را در باتری ذخیره سازی کند، امکان دارد باتری آن خراب شده باشد.

از این رو بهتر است از یک خدمات کامپیوتری معتبر به تهیه یک باتری جدید برای گوشی خود بپردازید.

پیشنهاد می کنیم مطلب " ناپدید شدن ایموجی در صفحه کیبورد اندروید و آیفون " را نیز مطالعه کنید

 سخن آخر

متشکریم که با این آموزش نیز همراه تیم نیو دانش بودید.اگر در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحل شرح  داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتی با کارشناسان مجرب رایانه کمک تماس بگیرید.

از قابلیتهای رایانه کمک آنلاین می‌توان به پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه و موبایل اشاره نمود،که شما را در حل مشکلات رایانه ای کمک میکنند.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد