ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت

از مجموعه مطالب آموزشی

ترجمه فایل برای اکثر افرادی که روزانه با متون انگلیسی سروکار دارند و نیاز به ترجمه دارند مانند دانشجویان بسیار ضروری است. در همه جای دنیا استفاده از فایل های با فرمت pdf بسیار معمول است از کارهای اداری، تجاری  وکسب وکارهای کوچک گرفته تا امور شخصی  فرمت سند استاندارد پی دی اف زیاد استفاده می شود. فایل های pdf اجازه تغییر در ساختار و محتوا را به راحتی نمی دهند و همین از مهمترین مزایای اینگونه فایل ها است. از طرفی ترجمه متن پی دی اف انگلیسی  نیز از چالش های اینگونه فایل ها است. خوشبختانه امکان ترجمه آنلاین فایل pdf  به کمک گوگل ترنسلیت برای کاربران  فراهم شده است که در این مقاله تصمیم داریم به چگونگی ترجمه فایل های پی دی اف توسط ترنسلیت  بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال برای استفاده از سرویس گوگل ترنسلیت می توانید از خدمات مشاوره کامپیوتری کارشناسان رایانه کمک بهره مند شوید. برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

 

ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت| کمک کامپیوتر تلفنی

 

آموزش ترجمه فایل PDF

شاید بدانیم که گوگل می تواند صفحات وب، متن و عبارات را به بیش از 65 زبان مختلف زنده دنیا ترجمه کند. هنگامی که صحبت از ترجمه اسناد PDF می کنیم، خوشبختانه گزینه های زیادی داریم، اما به جرات می توان گفت هیچ روش دیگری نمی تواند سند PDF ما را به اندازه Google Translator درست و راحت ترجمه کند. نکته ای که هنگام ترجمه انگلیسی به فارسی یک  فایل پی دی اف لازم است بدانیم این است که کپی کردن نوشته ها از یک  فایل pdf به یک  فایل word یا سایت های ترجمه راهکار خوبی برای ترجمه این فایل ها نیست زیرا نیاز می باشد که ابتدا از روش های تبدیل فایل پی دی اف به ورد استفاده کنیم. و بهتر است که از طریق ابزارهای آنلاین که می تواند فایل را به شکل کامل ترجمه کند استفاده کنیم. اکنون بیاییم مراحل ترجمه فایل pdf از طریق گوگل ترنسلیت  را به صورت مرحله به مرحله با هم مرور کنیم.

 اپلیکیشن و پروسه  بارگيري| رایانه کمک

آموزش ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت

همانطور که اشاره کردیم یکی از ابزارهای آنلاین برای ترجمه فایل پی دی اف مترجم گوگل یا گوگل ترنسلیت (دقیق ترین مترجم دنیا) می باشد.  نکته ای که لازم است توجه کنیم در صورتی که تصمیم داریم فایل مورد نظر خود را از طریق گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم تنها می‌توانیم از نسخه دسکتاپ این وب‌سایت استفاده نماییم. در ادامه نحوه ترجمه فایل pdf به فارسی با این وب‌سایت را به صورت گام به گام توضیح می دهیم.

برای شروع ترجمه فایل ابتدا لازم است به آدرس  https://translate.google.com برویم.

 

 آموزش ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت| حل مشکل رایانه

 

در این صفحه گزینه “Document” را مشاهده می کنیم که لازم است  بر روی آن کلیک کنیم. با انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ای می‌شویم که می‌توانیم در آن از میان زبان‌های پشتیبانی شده توسط این سایت زبان  مبدأ و زبان مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنیم. همچنین در این قسمت می توانیم فرمت مورد نظرتان را نیز انتخاب کنیم. یکی از مزایای استفاده از گوگل ترنسلیت  این است که فقط فقط به PDF محدود نمی شود  و فرمت‌هایی است که پشتیبانی می‌ کند.

 (می توانیم فرمت هایی مانند doc ، .docx ، .odf ، .pdf ، .ppt ، .pptx ، .ps ، .rtf ، را ترجمه کنیم. فایل های txt ، .xls یا xxx را هم می توانیم ترجمه سازی کنیم.)

 

مرحله ۳: برای بارگذاری پرونده PDF روی “Browse your computer” کلیک کنید.

 

ترجمه فارسی PDF های انگلیسی| حل مشکل رایانه

 

در مرحله آخر ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت لازم است زبانی که می خواهیم سند خود را ترجمه کنیم را انتخاب کنیم، سپس بر روی translate  کلیک کنیم ( روند چند دقیقه طول می کشد و مطالب ترجمه شده را برای ما نمایش می دهد)

 

ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت | رایانه کمک

 

مزایا و معایب ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت

اگر چه استفاده از گوگل ترنسلیت بهترین روش ترجمه متون انگلیسی به فارسی

 به خصوص برای ترجمه فایل‌های PDF  می باشد اما مانند هر ابزار دیگری دارای معایب و مزایای خاص خود است.

از معایب آن می توانیم به این موارد اشاره کنیم که وب‌سایت گوگل ترنسلیت قابلیت دانلود فایل ترجمه شده را ندارد. همان‌طور که در قسمت بالا توضیح دادیم فایل ترجمه شده به شکل یک صفحه اینترنتی نمایش داده می‌شود که باید آن را در فایل Word کپی و پیست کنیم.

فایل‌های PDF اسکن شده که کیفیت پایینی دارند به راحتی در این برنامه تشخیص داده نمی‌شوند. در واقع این برنامه مناسب  فایل های PDF  است که به شکل متن هستند و ظاهر با کیفیتی دارند.

فایل‌ هایی که حجم بیشتری از یک مگابایت داشته باشند توسط Google Translator ترجمه نمی‌شوند. بنابراین در صورتی که حجم فایل ما بیشتر از یک مگابایت باشد باید آن را به فایل ‌های کوچک‌ تر تقسیم کنیم تا این وب ‌سایت آن‌ها را ترجمه کند.

در صورت ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت امکان ترجمه اشتباه نیز وجود دارد. بنابراین لازم است تمامی متن را بررسی کنید تا آن اشتباه را بیابیم و تصحیح کنیم. زیرا کلماتی که دارای چند معنی هستند را هنگام ترجمه فایل‌های pdf به وسیله برنامه گوگل ترنسلیت نمی‌توانیم مشخص کنیم.

ابزار آنلاین  ترجمه گوگل ترنسلیت این قابلیت را ندارد که عکس‌های موجود در فایل مبدأ را در فایل ترجمه شده قرار دهد.

و اما برخی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از گوگل ترنسلیت شامل موارد زیر می باشد:

 ترجمه متون داخل تصاویر به کمک گوگل ترنسلیت

یکی از مهم ‌ترین مزیت‌های استفاده از گوگل ترنسلیت برای ترجمه فایل PDF، سرعت بالای ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی در این برنامه می ‌باشد.

این برنامه دارای قابلیت OCR است یعنی کلمات داخل عکس را در صورت واضح بودن به خوبی می‌یابد. حتی شما می توانید فایل های تصویری که حاوی متن هستند را به صورت جدا به کمک گوگل ترنسلیت ترجمه کنید.

 برنامه گوگل ترانسلیت زبان ‌های بسیار زیادی را برای انجام ترجمه پشتیبانی می‌کند.

تعداد فرمت‌هایی که در وب ‌سایت گوگل ترنسلیت برای ترجمه پشتیبانی می‌شود بسیار زیاد است.

از مزیت های دیگر استفاده از گوگل ترنسلیت این است که برای استفاده از این سرویس نیازی به ساخت حساب کاربری گوگل ندارید و به راحتی میتوانید از این ابزار استفاده کنید 

 

مزایا و معایب ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت| تعمیر لپ تاپ

 

سخن پاياني

در این مقاله به آموزش چگونه یک فایل PDF را ترجمه کنیم ؟ پرداختیم و بهترین برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی یعنی گوگل ترانسلیت را معرفی کردیم. با توجه به تجربه کاربران ابزار Google Translator بهترین نرم افزار ترجمه متن انگلیسی به فارسی برای کامپیوترمی باشد.

اميدوارم اين مطلب براي شما كاربر گرامي مفيد بوده باشد. شما نيز مي توانيد در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با ترجمه فایل pdf انگلیسی به فارسی با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس بگيريد. برای تماس با رایانه کمک می توانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد