تماس با کارشناس

آموزش کامل ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت

از مجموعه مطالب آموزشی

ساده ترین روش برای ترجمه فایل PDF کدام است؟

ترجمه فایل برای اکثر افرادی که روزانه با متون انگلیسی سروکار دارند و نیاز به ترجمه دارند مانند دانشجویان بسیار ضروری است. در همه جای دنیا استفاده از فایل های با فرمت pdf بسیار معمول است از کارهای اداری، تجاری  وکسب وکارهای کوچک گرفته تا امور شخصی فرمت سند استاندارد پی دی اف زیاد استفاده می شود.

فایل های pdf اجازه تغییر در ساختار و محتوا را به راحتی نمی دهند و همین از مهمترین مزایای اینگونه فایل ها است. از طرفی ترجمه متن پی دی اف انگلیسی نیز از چالش های اینگونه فایل ها است. با من همراه باشید تا به روش های مختلف ترجمه pdf گوگل اشاره کنیم.

خوشبختانه امکان ترجمه آنلاین فایل pdf  به کمک گوگل ترنسلیت برای کاربران  فراهم شده است که در این مقاله تصمیم داریم به چگونگی ترجمه فایل های پی دی اف توسط ترنسلیت  بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله مطالعه میکنید:

آموزش ترجمه فایل پی دی اف با گوگل

آموزش ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت با کامپیوتر

مزایا و معایب ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت

 ترجمه متون داخل تصاویر به کمک گوگل ترنسلیت

سوالات متداول مترجم گوگل ترنسلیت نسخه جدید

سخن پاياني

 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال برای استفاده از سرویس گوگل ترنسلیت می توانید از خدمات مشاوره کامپیوتری کارشناسان رایانه کمک بهره مند شوید. برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

 

ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت| کمک کامپیوتر تلفنی

 

آموزش ترجمه فایل پی دی اف با گوگل ترنسلیت

شاید بدانیم که گوگل می تواند صفحات وب، متن و عبارات را به بیش از 65 زبان مختلف زنده دنیا ترجمه کند. هنگامی که صحبت از ترجمه اسناد PDF می کنیم، خوشبختانه گزینه های زیادی داریم، اما به جرات می توان گفت هیچ روش دیگری نمی تواند سند PDF ما را به اندازه Google Translator درست و راحت ترجمه کند.

فقط لازمه یک نکته زمان ترجمه فایل با گوگل ترنسلیت مد نظر داشته باشید. هنگام ترجمه انگلیسی به فارسی فایل پی دی اف لازم است بدانیم این است که کپی کردن نوشته ها از یک فایل pdf به یک فایل word یا سایت های ترجمه راهکار خوبی برای ترجمه این فایل ها نیست زیرا نیاز می باشد که ابتدا از روش های تبدیل فایل پی دی اف به ورد استفاده کنیم. و بهتر است که از طریق ابزارهای آنلاین که می تواند فایل را به شکل کامل ترجمه کند استفاده کنیم. اکنون بیاییم مراحل ترجمه فایل pdf از طریق گوگل ترنسلیت را به صورت مرحله به مرحله با هم مرور کنیم.

میدونی چطور میشه حجم فایل pdf رو کم کرد؟ آموزش کم کردن حجم فایل pdf

 اپلیکیشن و پروسه  بارگيري| رایانه کمک

 

1. آموزش ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت با کامپیوتر

همانطور که اشاره کردیم یکی از ابزارهای آنلاین برای ترجمه فایل پی دی اف مترجم گوگل یا گوگل ترنسلیت (دقیق ترین مترجم دنیا) می باشد. نکته ای که لازم است توجه کنیم در صورتی که تصمیم داریم فایل مورد نظر خود را از طریق گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم تنها می‌توانیم از نسخه دسکتاپ این وب‌سایت استفاده نماییم. در ادامه نحوه ترجمه فایل pdf به فارسی با این وب‌سایت را به صورت گام به گام توضیح می دهیم.

نکته: توجه داشته باشید که مترجم گوگل فایل pdf برای گوشی و کامپیوتر و سایر دستگاه ها قابل انجام است. پس با خیال راحت از این روش استفاده کنید.

🟢 برای شروع ترجمه فایل ابتدا لازم است به آدرس  https://translate.google.com برویم.

 

 آموزش ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت| حل مشکل رایانه

 

🟢 در این صفحه گزینه “Document” را مشاهده می کنیم که لازم است  بر روی آن کلیک کنیم. با انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ای می‌شویم که می‌توانیم در آن از میان زبان‌های پشتیبانی شده توسط این سایت زبان  مبدأ و زبان مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنیم. همچنین در این قسمت می توانیم فرمت مورد نظرتان را نیز انتخاب کنیم. یکی از مزایای استفاده از گوگل ترنسلیت  این است که فقط فقط به PDF محدود نمی شود  و فرمت‌هایی است که پشتیبانی می‌ کند.
نکته:
می توانیم فرمت هایی مانند doc ، .docx ، .odf ، .pdf ، .ppt ، .pptx ، .ps ، .rtf ، را ترجمه کنیم. فایل های txt ، .xls یا xxx را هم می توانیم ترجمه سازی کنیم.

🟢 مرحله ۳: برای بارگذاری پرونده PDF روی “Browse your computer” کلیک کنید.

 

ترجمه فارسی PDF های انگلیسی| حل مشکل رایانه

 

🟢 در مرحله آخر ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت لازم است زبانی که می خواهیم سند خود را ترجمه کنیم را انتخاب کنیم،

🟢 سپس بر روی translate  کلیک کنیم تا ترجمه فایل در گوگل ترنسلیت شروع شود ( روند چند دقیقه طول می کشد و مطالب ترجمه شده را برای ما نمایش می دهد)

 

ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت | رایانه کمک

 

🟢 ترجمه فایل با گوگل ترنسلیت به همین سادگی است و تنها کافی است متن خود را در آن وارد کنید و منتظر بمانید تا متن را برای شما تغییر دهد.

 

مزایا و معایب ترجمه فایل PDF با کمک گوگل ترنسلیت

اگر چه استفاده از گوگل ترنسلیت بهترین روش ترجمه متون انگلیسی به فارسی به خصوص برای ترجمه فایل‌های PDF  می باشد اما مانند هر ابزار دیگری دارای معایب و مزایای خاص خود است.

🟠 از معایب آن می توانیم به این موارد اشاره کنیم که وب‌سایت گوگل ترنسلیت قابلیت دانلود فایل ترجمه شده را ندارد. همان‌طور که در قسمت بالا توضیح دادیم فایل ترجمه شده به شکل یک صفحه اینترنتی نمایش داده می‌شود که باید آن را در فایل Word کپی و پیست کنیم.

🟠 فایل‌های PDF اسکن شده که کیفیت پایینی دارند به راحتی در این برنامه تشخیص داده نمی‌شوند. در واقع این برنامه مناسب  فایل های PDF  است که به شکل متن هستند و ظاهر با کیفیتی دارند.

🟠 فایل‌ هایی که حجم بیشتری از یک مگابایت داشته باشند توسط Google Translator ترجمه نمی‌شوند. بنابراین در صورتی که حجم فایل ما بیشتر از یک مگابایت باشد باید آن را به فایل ‌های کوچک‌ تر تقسیم کنیم تا این وب ‌سایت آن‌ها را ترجمه کند.

 

آموزش ترجمه فایل pdf با استفاده از گوگل ترنسلیت:

در این ویدیو قدم به قدم باهم پیش میریم تا فایل pdfمون رو با استفاده از گوگل ترسلیت و به هر زبانی که بخوایم ترجمه کنیم.

 

 

در صورت ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت امکان ترجمه اشتباه نیز وجود دارد. بنابراین لازم است تمامی متن را بررسی کنید تا آن اشتباه را بیابیم و تصحیح کنیم. زیرا کلماتی که دارای چند معنی هستند را هنگام ترجمه فایل‌های pdf به وسیله برنامه گوگل ترنسلیت نمی‌توانیم مشخص کنیم.

ابزار آنلاین  ترجمه گوگل ترنسلیت این قابلیت را ندارد که عکس‌های موجود در فایل مبدأ را در فایل ترجمه شده قرار دهد.

و اما برخی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از گوگل ترنسلیت شامل موارد زیر می باشد:

بلدی فایل pdf روی گوشی اپل درست کنی و اون رو اصلاح کنی؟ ساخت پی دی اف در اپل

 ترجمه متون داخل تصاویر به کمک گوگل ترنسلیت

یکی از مهم ‌ترین مزیت‌های استفاده از گوگل ترنسلیت برای ترجمه فایل PDF، سرعت بالای ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی در این برنامه می ‌باشد.

این برنامه دارای قابلیت OCR است یعنی کلمات داخل عکس را در صورت واضح بودن به خوبی می‌یابد. حتی شما می توانید فایل های تصویری که حاوی متن هستند را به صورت جدا به کمک گوگل ترنسلیت ترجمه کنید.

 برنامه گوگل ترانسلیت زبان ‌های بسیار زیادی را برای انجام ترجمه پشتیبانی می‌کند.

تعداد فرمت‌هایی که در وب ‌سایت گوگل ترنسلیت برای ترجمه پشتیبانی می‌شود بسیار زیاد است.

از مزیت های دیگر استفاده از گوگل ترنسلیت این است که برای استفاده از این سرویس نیازی به ساخت حساب کاربری گوگل ندارید و به راحتی میتوانید از این ابزار استفاده کنید 

 

2. ترجمه فایل PDF آنلاین با وبسایت Online Document Translator در کامپیوتر و گوشی

در بخش بالا اشاره کردیم چطوری میتوانید فایل خود را با گوگل ترنسلیت ترجمه کنید، اما وبسایت آنلاین ترنسلیتور جزو بهترین سایت ترجمه PDF و word از خارجی به زبان فارسی است.

با استفاد از این سایت میتوانید به صورت رایگان فرایند ترجمه پی دی اف با گوگل دایکیونت آنلاین انجام دهید. این روش توسط کارشناسان رایانه کمک تست شده و در ادامه تمام مراحل را با هم جلو میریم  ولی قبل از آن پیشنهاد میکنم نگاهی به قابلیت های این وبسایت ترجمه پی دی اف آنلاین و رایگان داشته باشید، تا دید بهتری نسبت به کار با این وبسایت داشته باشیم.

 

ویژگی های وبسایت ODT ترجمه پی دی اف با گوگل ODT

🟣 رایگان بودن این وبسایت برای ترجمه متن

🟣 داشتن قدرت تحلیل و شناسایی زبان محتوا فایل شما

🟣 امکان ترجمه هر فایل نوشتاری از هر زبان به زبان دیگر

🟣 قابلیت پشتیبانی کامل از زبان فارسی

🟣 امکان شناسایی متن های نوشته شده در فایل word ، PDF ، powerpoint ، excel ، .odt.ods، odp.str ، txt ، rtf و...

🟣 سرعت بالا در ترجمه فایل پی دی اف با وبسایت واسطه به صورت آنلاین.

🟣 در صورتی که نتواند کلمه خاصی را ترجمه کند، همان کلمه را در متن ترجمه به شما نمایش میدهد.

🟣 حالا که با این سایت آشنا شدیم وقت آن است که مرحله به مرحله یک نوشته به زبان انگلیسی را ترجمه کنیم.

 

آموزش ترجمه فایل پی دی اف با Online Document Translator

🟢 در اولین قدم از ترجمه آنلاین فایل pdf از طریق وب سایت Online Document Translator، کافی است وارد این سایت شوید.

🟢 در این مرحله مانند تصویر زیر یک قسمت برای آپلود فایل در وسط صفحه به شما نمایش داده میشود که میتوایند با گرفتن و کشیدن فایل خود در آن (drag and drop) فایل را برای ترجمه به سایت ارائه دهید.

🟢 همچنین میتوانید بر روی گزینه update file مسیر فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

 

 

🟢 در این قسمت منتظر بمونید تا فرایند آپلود فایل به صورت کامل تمام شود مثل تصویر زیر

 

 

 

🟢 پس از اتمام فرایند اپلود، صفحه را به پایین اسکرول کرده و زبان ورودی و خروجی را انتخاب کنید.

🟢 وبسایت ترجمه فایل PDF به صورت خودکار زبان نوشته شما را تشخیص میدهد، اما اگر  در این کار موفق نبود کافی است مانند تصویر زیر زبان ورودی (کادر سمت چپ) وارد کنید.

🟢 در کادر خروجی زبان مورد نظر که قصد دارید متن شما ترجمه شود را وارد کنید (کادر سمت راست) که ما زبان فارسی (persian) قرار میدیم 

🟢 در آخرم روی گزینه translate پایین صفحه کلیک میکنیم تا فرایند ترجمه شروع شود.

 

 

نکته: توجه داشته باشید که در هر بار استفاده از این سایت فقط میتوانید یک فایل را ترجمه کنید و برای استفاده مجدد لازم است فرایند ترجمه فایل PDF آنلاین به اتمام برسد.

🟢 حالا منتظر بمانید تا فایل شما به درستی کار خود را انجام دهد.

نکته: از مزیت های این سایت نسبت به ترجمه پی دی اف با گوگل این است که نشان میدهد چه تعداد از لغت درون یک محتوا را ترجمه کرده است و چند تا آن مانده است. به عنوان مثال در بخش ابتدایی آن (Translating 503 from 506 words) برای من نوشته شده که نشان میدهد تا الان 99 درصد از فایل به درستی ترجمه شده است.  

🟢 در آخر پس از تمام کادر لینک دانلود فایل به شما نمایش داده میشود مانند تصویر زیر.

🟢 با کلیک بر روی این لینک میتوانید فایل را دریافت کنید.

نکته: این وبسایت فیلتر نیست و نیازی به فعال کردن برنامه تغییر IP ندارد.

🟢 همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید فایل من با دقت بالایی ترجمه شده و میتوانم از آن استفاده کنم.

 

 

🟢 توجه داشته باشید که تمام این وبسایت ها از موتور جستجوگر گوگل برای ترجمه فایل استفاده میکنند با کمی تغییراتی که روی آن اعمال شده. بنابراین امکان دارد ترجمه فایل خروجی شما با این سایت و خود گوگل تفاوت زیادی نداشته باشد.

🟢 بنابراین پیشنهاد ما این است که ترجمه فایل پی دی اف با گوگل ترنسلیت انجام دهید و در صورتی که با مشکل مواجه شدید از وبسایت های واسطه استفاده کنید.

 

سوالات متداول مترجم گوگل ترنسلیت نسخه جدید

در بخش بالا اشاره کردیم که چگونه میتوانید فرایند ترجمه فایل PDF با گوگل ترنسلیت را انجام دهید. در ادامه قصد داریم به برخی از سوالات شما کاربران عزیز بپردازیم پس با ما همراه باشید. در صورتی که با مشکل یا سوال خاصی روبرو شده اید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت در گوشی اندرویدی و آیفون وجود دارد

خیر. با اینکه اپلیکیشن گوگل ترنسلیت امکانات فوق العاده دارد و میتوانید با فعال کردن گزینه ای به راحتی صحبت های بین شما و فرد دیگر را ترجمه کند اما حالتی برای ترجمه فایل پی دی اف در گوگل ترنسلیت گوشی وجود ندارد و باید منتظر بمانیم تا این قابلیت به این برنامه اضافه شود.

البته راهی وجود دارد که میتوانید از تک به تک صفحات pdf خود عکس گرفته و پس از آن با قابلیت ترجمه عکس با گوگل ترنسلیت هر صفحه را به صورت جداگانه ترجمه کنید.

اما همانطور که میتوان تشخیص داد این کار زمانبر است و اگر یک فایل 20 صفحه ای به بالا داشته باشید ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت با گوشی  اصلا ایده خوبی نیست. بنابراین حتما گزینه ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از روش بالا خیلی ساده و راحت میتوان متن فایل پی دی اف با گوگل ترنسلیت ترجمه کرد.

 

آیا ترجمه پی دی اف با گوگل ترنسلیت به صورت آفلاین است؟

در تمام زمانی که قصد دارید فرایند ترجمه متن پی دی اف با گوگل ترنسلیتور گوگل را انجام دهید لازم است کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد.

زیرا الگوریتم مترجم گوگل تنها به صورتی که آنلاین باشید میتواند متن فایل شما را شناسایی کرده و آن را ترجمه کند و اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید برای ترجمه به مشکل خواهید خورد.

نکته جالب اینجاست که متاسفانه بر روی برخی اینترنت ها IP سرویس مترجم گوگل فیلتر شده است، بنابراین از یک برنامه تغییر ip استفاده کنید.

 

آیا ترجمه فایل انگلیسی به فارسی توسط گوگل ترنسلیت امکان پذیر است؟

فرقی ندارد که فایل پی دی اف شما به کدام زبان زنده دنیا باشد، کافی است فایل pdf خود را به درستی در گوگل ترنسلیتور آپلود کنید. پس از آن کمی منتظر بمانید تا متن شما را ترجمه کند.

نکته: توجه داشته باشید برای ترجمه بهتر فایل بهتر است، فایل خود را بدون تصویر، عکس، شکل هندسی، فیلم و... در گوگل ترنسلیت آپلود کنید.

 

آیا سایت دیگری برای ترجمه فایل pdf در کامپیوتر وجود دارد؟

بله، هزاران سایت و نرم افزار مختلف وجود دارد که میتواند جایگزین خوبی برای گوگل ترنسلیتور باشد، اما بهترین آنها مترجم خود گوگل است. بنابراین در صورتی که علاقه ای به استفاده از آن ندارید میتوانید از سایت های زیر برای ترجمه pdf خارجی به فارسی استفاده کنید.

  • سایت DocTranslator
  • سایت Online Document Translator
  • سایت Document Language Translator

 

سخن پاياني

در این مقاله به آموزش چگونه یک فایل PDF را ترجمه کنیم ؟ پرداختیم و بهترین برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی یعنی گوگل ترانسلیت را معرفی کردیم. با توجه به تجربه کاربران ابزار Google Translator بهترین نرم افزار ترجمه متن انگلیسی به فارسی برای کامپیوترمی باشد.

اميدوارم اين مطلب براي شما كاربر گرامي مفيد بوده باشد. شما نيز مي توانيد در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با ترجمه فایل pdf انگلیسی به فارسی با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس بگيريد. برای تماس با رایانه کمک می توانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس حاصل فرمایید.

شما چه روش های دیگری برای مترجم گوگل فایل pdf برای کامپیوتر و گوشی همراه میشناسید؟ در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا کاربران دیگر نظر شما را مطالعه کنند.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد