تماس با کارشناس

ویژگی های جدید ویندوز ۱۰

از مجموعه مطالب آموزشی

ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ همواره مورد توجه کاربران این سیستم عامل بوده است. مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ خود آپدیت های کوچک و بزرگ را در طول سال منتشر میکند تا مشکلات ویندوز و باگ ها آن را برطرف کند. اما بزرگترین آپدیت های ویندوز مایکروسافت بیلد های (مانند Insider) آن است. این نسخه های ویندوز برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستم عامل علاوه بر رفع مشکلات فنی نسخه های قبل دارای ویژگی های پنهانی می باشد. 

بیلد های ویندوز ۱۰ به ویژه بیلد اینسایدر، شامل بسیاری از ویژگیهای پنهان است که توسط مایکروسافت برای آزمایش یا توسعه ویژگیهای جدید (هنوز بطور رسمی منتشر نشده اند) در آپدیت های ویندوز عرضه میشود. این ویژگی های پنهان به طور پیش فرض فعال نمی شوند و برای فعال کردن آنها به انجام عملیت خاصی احتیاج داریم، با تیم فنی رایانه کمک همراه باشید تا با ویژگی های پنهان بیلد اینسایدر آپدیت جدید ویندوز بیشتر آشنا شویم.

نحوه پیدا کردن ویژگی های مخفی ویندوز

 برای مطلع شدن از ویژگی های جدید ویندوز باید به سراغ ابزاری به نام Mach2 که توسط رافائل ریورا متخصص ویندوز منتشر شده برویم. به سادگی با دانلود برنامه Mach2  می‌توان از آخرین ویژگی های ارائه شده در بیلد جدید Windows 10  مطلع شد.

به کمک برنامه much2 میتوان علاوه بر مشاهده ویژگی های پنهان آپدیت مایکروسافت برای ویندوز، آنها را  فعال یا غیرفعال کرد.

 

اگر که توهم دنبال این هستی که اسکن گرفتن در ویندوز رو یادبگیری حتما یه سر به اینجا بزن!اسکن عکس با کامپیوتر بدون اسکنر

 

آموزش بارگیری و نصب نرم افزار Mach2

قبل از شروع کار  باید به این نکته توجه کرد که فعال کردن ویژگی های جدید و پنهان می‌تواند باعث بروز مشکل در ویندوز شود. قبل از انجام تغییرات بر روی ویندوز خود سعی کنید ویندوز دیگری بر روی ماشین های شبیه سازی مانند VmWare نصب کنید و سپس ویژگی های ذکر شده را فعال کنید. بنابراین سعی کنید ویژگی های جدید را بر روی سیستمی که چندان اهمیتی برای شما ندارد ( مانند ماشین های مجازی ) امتحان کنید.

پیشنهاد می کنیم مطلب نصب ویندوز بر روی VMWARE را نیز مطالعه کنید.

پس از دانلود فایل نصب نرم افزار Mach2،  فایل را از حالت زیپ خارج کرده و سپس یک صفحه cmd باز کنید.

برای اجرای پنجره command prompt ، عبارت cmd را در استارت سرچ کنید

برای اطلاع از مراحل نصب این نرم افزار پس از کپی آدرس فایل دانلودی آن را در پنجره cmd  جایگذاری کنید، سپس عبارت “mach2.exe -help” را در انتهای آن تایپ کنید و اینتر را فشار دهید.

C:\Users\rayanehkomak\Downloads\mach2_0.3.0.0_x64>mach2.exe -help

مشاهده ویژگی های جدید ویندوز ۱۰

برای اینکه ببینیم در حال حاضر چه ویژگی جدیدی به ویندوز ۱۰ اضافه شده عبارت display را در پنجره کامند وارد کنید.  اگر برای بار اول است که می خواهید  ویژگی جدیدی در ویندوز را فعال یا غیرفعال کنید، لیست ویژگی ها  برایتان خالی خواهد بود. اما اگر قبلاً این ویژگی ها را فعال و یا غیر فعال کرده باشید،  این ویژگی ها به صورت لیست شما( تصویر زیر مربوط به ویژگی های فعال آیدی ID 23615618 می باشد) نمایش داده می شوند.

تا به حال با ارور your windows license will expire soon مواجه شده اید اما راه حلی برای رفع آن بلد نباشید؟! داخل مقاله پیغام لایسنس ویندوز 10 توضیحات کامل رو بهتون گفتیم.

 

شناسه ویژگی ۲۳۶۱۵۶۱۸ به طراحی منوی جدید استارت اشاره دارد. پس از انتشار بیلد Insider جدید ویندوز ۱۰  ، ریورا یک فایل متنی برای مقایسه ویژگی های موجود در Build تازه منتشر شده با نمونه قبلی ایجاد میکند. سپس این پرونده ها در صفحه GitHub خود آپلود میکند تا ما بتوانیم با ویژگی های جدید اضافه شده به این نسخه آشنا شویم.

پلتفرم نام گذاری ویژگی های جدید ویندوز ۱۰

کمپانی مایکروسافت برای نامگذاری ویژگی های جدید خود از پلتفرمی که ما مشاهده می‌کنیم، استفاده می کند .بدین صورت که مثلاً در آخرین آپدیت جدید مایکروسافت ، “LivePreviewForTabs” نام یکی از ویژگی‌های جدید با شماره آیدی ۲۵۴۷۸۴۰۴ بوده است.

این ویژگی به تنهایی تست تغییرات سیستم ALT+Tab  جدید می باشد. در سیستم ALT+Tab جدید ویندوز ، تب های نرم افزار مایکروسافت  را  به صورت جداگانه در لیست تسک های ویندوز می توان مشاهده کرد. جهت فعال کردن این ویژگی عبارت “mach2 enable 25175482” را تایپ کرده و سپس کلید اینتر را بفشارید.

همچنین برای غیر فعال کردن  ویژگی ALT+Tab جدید، عبارت “mach2 disable 25175482” را در cmd  وارد کنید. گاهاً عملیات فعال و غیر فعال سازی هر کدام از این ویژگی ها ،  برای ذخیره و اعمال نیازمند ریستارت سیستم هستند.

حال که با چگونگی یافتن ویژگی های پنهان ، فعال و غیرفعال کردن آنها آشنا شدید، وقت آن است که به دنبال ویژگی های دیگر بگردید. در زیر برخی از ویژگیهایی را که می توانم در Windows 10 Insider build 20161 با استفاده از Mach2 فعال کرد را مشاهده می کنید.

ویژگی های پنهان در Windows 10 Insider Build 20161

ما به طور خلاصه لیست ویژگی های بیلد ۲۰۱۶۱ را مرور کردیم و مورد هایی که بتوان آنها را فعال کرد را یافتیم. لازم به ذکر است که ویژگی های پنهان بعضی اوقات می توانند در تمام مدت کارایی نداشته باشند. ویژگی های پنهانی بیلد ۲۰۱۶۱ ویندوز در زیر آورده شده است.

آموزش آپدیت صحیح و بدون مشکل ویندوز ۱۰  را مطالعه کنید.

تغییر مسیر کنترل پنل سیستم (RedirectSystemControlPanel – ID: 25175482)

مایکروسافت آزمایش حذف کنترل پنل قدیمی System  را روی ویندوز ۱۰ آغاز کرده و در عوض کاربران را به صفحه جدید جدید About هدایت می کند.

 

تغییر ظاهر منوی استارت (ThemeAwareAndFluentTiles – ID: 23615618)

کاشی های جدید منو استارت ویندوز ۱۰  با زمینه های رنگی از گذشته کمی شفاف تر شده اند.

اضافه شدن زبانه های مایکروسافت Edge بهAlt+Tab

مایکروسافت در حال آزمایش تغییراتی در ویژگی Alt + Tab ویندوز ۱۰ است، به طوری که تب های باز مرورگر Microsoft Edge را نیز نشان می دهد.

در پایان باز هم از شما کاربران عزیز تقاضا میکنیم که قبل از انجام تغییرات بر روی ویندوز خود یک ویندوز دیگر بر روی ماشین های شبیه سازی مانند VmWare نصب کنید و سپس ویژگی های ذکر شده را فعال کنید.

امیدوارم مقاله آموزشی ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ که به کمک تیم نیودانش تهیه شده است برای شما مفید بوده باشد، چنانچه در هر مرحله از آموزش دچار مشکلات کامپیوتری شدید، میتوانید با کارشناسان بخش فنی رایانه کمک با شماره های 9099071540 و 0217129 تماس بگیرید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد