ویندوز ۱۱ از نگاه رسانه‌های معتبر جهان

از مجموعه مطالب آموزشی

ویندوز ۱۱ از نگاه رسانه‌ها ی معتبر جهان بازخورد های مختلفی داشته است. ما در این مطلب قصد داریم نگاهی بندازیم به نظرات رسانه های مطرح دنیا در مورد جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۱.خوشبختانه  انتظارها به اتمام رسید و ورژن پایدار و نهایی ویندوز ۱۱ منتشر شد.

این سیستم عامل از جنبه های گوناگونی نسبت به ویندوز ۱۰ تغییر کرده است و امکانات بیشتری را در اختیار کاربر های خود قرار داده، در واقع بر خلاف ورژن های قبلی که تغییرات آن ها بیشتر به افزودن ویژگی های جدید خلاصه شده بودند، شرکت مایکروسافت تغییرات زیادی را در طراحی ظاهری رابط کاربری ویندوز ۱۱ اعمال کرده است.

علاوه بر آن کاربرها در ویندوز ۱۱ دیگر نیازی به نصب شبیه ساز جهت تجربه اپلیکیشن های اندرویدی را ندارند.در واقع ویندوز ۱۱ می تواند نرم افزارها و بازی های اندروید را برای علاقمندان اجرا نماید.

همچنین پیام رسان کاربردی مایکروسافت تیمز نیز در جدیدترین سیستم عامل ردموندی ها در دسترس می باشد تا کاربر ها به راحتی بتوانند از ویژگی های مختلف آن جهت چت متنی، صوتی و تصویری استفاده نمایند. البته لازم است بگوییم که ویژگی های این پیام رسان تنها به چت خلاصه نمی‌شود و ابزارهای کاربردی زیادی را دارد.

 

آیا ویندوز ۱۱ را نصب کنیم یا خیر؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید ویندوز ۱۱ را نصب کنید یا هنوز موفق به نصب آن نشده اید در این مقاله می توانید نظرات مختلف به ویندوز ۱۱ از نگاه رسانه‌ها را مطالعه نمایید. این مقاله در شناخت جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت که همان ویندوز ۱۱ می باشد، بسیار کمک می کند. همراه شرکت رایانه کمک باشید تا در ادامه مطلب به خلاصه ای از بررسی های صورت گرفته در رسانه های مطرح دنیا بپردازیم و بدانیم که کارشناسان حوزه فناوری چه دیدگاهی به جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت دارند.

ویندوز ۱۱ از نگاه PC World

مارک هکمن از PC World بیان کرد که نصب ویندوز ۱۱ جایگزین غیر ضروری برای کاربر های ویندوز ۱۰ می باشد. مارک هکمن می گوید که کاربر های ویندوز ۱۰ در حال حاضر نیازی به نصب ویندوز ۱۱ ندارند و همچنان کاربرها بهتر است از نسخه فعلی سیستم‌ عامل خود استفاده کنند .

 

ویندوز ۱۱ از نگاه Forbes

بری کالینز از Forbes بیان کرد که سیستم عامل ویندوز ۱۱ یکی از بهترین سیستم عامل های در حال حاضر مایکروسافت می‌باشد. همچنان توضیح داد که برتری ویندوز ۱۱ برای ویندوز ۱۰ بسیار کم می باشد. بنابراین کاربر های سیستم عامل ویندوز ۱۰ جهت نصب آپدیت ویندوز ۱۱ توجه کافی ندارند و از دیدگاه کالینز نیز کاربر های بسیار کمی تمایل به ارتقاء ویندوز ۱۰ خود به ویندوز ۱۱ دارند:

اگر شما هم اکنون روی دستگاه خود نسخه پایداری از سیستم عامل ویندوز ۱۰ دارید و ویژگی های جدید ویندوز ۱۱ نتوانستند نظر شما را به خود جلب نمایند، دیگر  چه دلیلی برای نصب ویندوز ۱۱ وجود دارد؟

همانطور که می دانیم ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ از پشتیبانی نرم افزاری برخوردار می باشد و علاوه بر آن در پچ های امنیتی انتظار می رود که ویژگی‌های جدید به آن اضافه شود.

 

ویندوز ۱۱ از نگاه Engadget

دویندرا هارداوار از Engadget نظری متفاوتی دارد. دیدگاه هارداوار به این صورت است که می گوید ویندوز ۱۱ راهی برای مایکروسافت می باشد که شکسته ویندوز ۱۰ x را از یاد کاربرها ببرند. سیستم عامل ویندوز ۱۱  روش جدیدی در کار با گجت های هوشمند ارائه می دهد.

همانطور که می دانید سیستم عامل ویندوز ۱۰ x قرار بود از دستگاه های مجهز به دو صفحه نمایش پشتیبانی نماید و ابزاری مناسب جهت استفاده کاربردی از چنین محصولاتی را ارائه دهند. اما شرکت مایکروسافت بعد از مدتی توسعه ویندوز ۱۰ ایکس را متوقف کرد و حتی دستگاه هایی که قرار بود مبنی بر ویژگی های ویندوز ۱۰ ایکس ساخته شوند نیز به فراموشی سپرده شدند:

هارداوار همچنین بیان کرد که ویندوز ۱۱ سیستم عامل می باشد که هر یک از کاربرها اکوسیستم مایکروسافت در نهایت لازم است از آن استفاده کنند. البته این سیستم عامل دارای ویژگی های مثبتی نیز می باشد از جمله: به امنیت بیشتر، سرعت بالاتر، اجرای بازی ها رابط کاربری جذاب تر و موارد دیگری را میتوانیم اشاره کنیم. در این میان کار با منوی استارت و تسک‌بار را نباید نادیده بگیریم اما به نظر می رسد که کاربر ها بعد از مدتی به آن عادت می‌کنند.

البته لازم است بگویم که نمی توانیم شکست مایکروسافت در توسعه ویندوز ۱۰ x را فراموش کنید و به نظر می‌رسد ویندوز ۱۱ راهی برای ردموندی ها می‌باشد کاربر های سیستم عامل ویندوز ۱۰x و حواشی آن را فراموش نمایند.

 

ویندوز ۱۱ از نگاه TheVerge

تام وارن از TheVerge به سیستم عامل ویندوز ۱۱ نگاه مثبتی  دارد و از جنبه های گوناگون سیستم عامل جدید مایکروسافت تعریف کرده است. همچنین به ویندوز ۱۱ امتیاز ۸ از ۱۰ داده و بیان کرد که رابط کاربری جدید از ویژگی‌های مثبت سیستم عامل  ردموندی ها می باشد. اما وی عقیده دارد که لازم نیست در آپدیت ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ عجله کنید:

تام وارن گفت که من نمی‌توانم بگویم که به دلیل استفاده از ویژگی‌های خاص لازم است از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ کوچ کنید. اما آن چیزی که باعث می‌شود ویندوز ۱۱ در مقایسه با ویندوز ۱۰ ارزشمند باشد مجموعه‌ای از تغییرات مثبت و ویژگی های جدید آن می‌باشد که به کاربرهای ویندوز ۱۱ حس کار کردن با سیستم ‌عاملی مدرن و کاربردی ‌تری را می‌دهد.

ویندوز ۱۱ ازنگاه Windows Central

زک بودن از Windows Central به سیستم عامل ویندوز ۱۱ امتیاز ۳٫۵ از ۵ داده و بیان کرد که شرکت مایکروسافت در سیستم عامل جدید خود  تغییرات بزرگ داده است. اما مشکلاتی در ویندوز ۱۱ وجود دارد که نمی توانیم از آن ها چشم ‌پوشی کنیم:

همچنین در میان گفته های خود بیان کرد که ویندوز ۱۱ این شانس را دارد که به بهترین سیستم عامل مایکروسافت تبدیل شود. اما مشکلات و ایراداتی در قسمت‌های مختلف این سیستم عامل دیده شد که  ارزش تجربه آن را کاهش می دهد. ایراداتی که می توانیم به آن اشاره کنیم در قسمت هایی همانند ویجت ها، تنظیمات پیش فرض مرورگر ، بخش چت مایکروسافت تیمز و بخش ناقص حالت تیره (Dark Mode) و کار با تسک بار می باشد که می توانیم به آنها اشاره کنیم. اما امیدوار هستیم که مایکروسافت با انتشار آپدیت های بیشتر نقص و نکات منفی ویندوز ۱۱ را برطرف کرده و آن را به یک سیستم عامل فوق العاده مایکروسافت تبدیل نماید.

سخن آخر

در انتهای مطلب ویندوز ۱۱ از نگاه رسانه‌ها می‌توانیم از شما کاربر ها بخواهیم که تجربیات خود را از ویندوز ۱۱ با  تیم فنی نیودانش به اشتراک بگذارید اگر قصد دارید که از ۱۰ امتیاز به ویندوز ۱۱ بدهید چه امتیازی را به آن اختصاص می دهید؟ چنانچه در مورد سیستم عامل ویندوز ۱۱ سوالی داشتید شدید می‌توانید از طریق شماره های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ با کارشناسان شرکت رایانه کمک تماس حاصل فرمایید و سوال خود را بپرسید. شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک همیشه در تلاش بوده آگاهی کاربران و هموطنان خود را در زمینه تکنولوژی، مشکلات کامپیوتری و مشکلات تلفن همراه بالا ببرد. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده و مطالعه آموزش بیشتر از صفحه آپارات و اینستاگرام ما دیدن فرمایید .

چقدر این مطلب مفید بود ؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد