تماس با کارشناس

بروزرسانی مرورگر ها مختلف

از مجموعه مطالب آموزشی

بروزرسانی مرورگر ها یکی از موارد مهمی است که باید در سیستم های رایانه ای به آن توجه شود در این مقاله به آپدیت مرورگر ها ی مختلف در ویندوز پرداختیم . مرورگر یکی از مهم ترین برنامه‌ها در زمان جستجو در اینترنت و ورود به سایت‌های مختلف است ، یک مرورگر  خوب یا به‌روز از نظر امنیت و سرعت ، کارایی مناسبی دارد اما آیا تا به حال فکر کردین ، چرا مرورگرها باید به روز باشند؟، به روز کردن مرورگر چه سودی دارد؟ ، آپدیت خودکار مرورگر چگونه است؟، یا چطور مروگرم را باید به روز رسانی کنم؟

برای پاسخ به سوال های بالا و به‌روز رسانی مرورگرها در ادامه همراه رایانه کمک باشید .

مرورگرتان را به روز کنید

در ابتدا بهتر است بدانیم بروزرسانی مرورگر ها چه فایده هایی دارد این کار از نظر امنیت ، سرعت ، سازگاری با تکنولوژی های یا سایت های جدید ، در اینترنت به شما کمک می کند.

در بحث امنیت ، شما را  در فضای اینترنت بیشتر از قبل در مقابل ویروس‌ها و تهدیدها حفظ می‌کند که قطعا در مقایسه با نسخه‌های قبلی مروگر ، مشکلات امنیتی و ایرادهای آن در نسخه‌های جدید برطرف شده یا کاهش می یابد ، اما در نظر داشته باشید که یک مرورگر به تنهایی قدرت کافی را ندارد و بهتر است شما بر روی سیستم خود یک آنتی ویروس اصل و فعال به همراه فایروال ویندوز نصب کنید .

هرچند که این روزها خدمات کامپیوتری آنلاین مانند شرکت رایانه کمک میتواند مشکلات کامپیوتری شما را در کوتاه ترین زمان حل کند اما اگر میخواهید مجبور به تعمیر کامپیوتر خود نشوید و از از خراب شدن کامپیوترخود جلوگیری کنید حتما بر روی سیستم خود یک آنتی ویروس قوی نصب کنید، برای آشنایی با آنتی ویروس ها میتوانید آنتی ویروس چیست را مطالعه کنید.

باز نشدن سایت ها در برخی مرورگرها

نسخه جدید مرورگر ها با جدیدترین تکنولوژی ها در وب سازگار است  و تمام سایت‌ها یا سایت‌هایی با تکنولوژی جدید را به سادگی باز کرده و نمایش می‌دهد ؛ همچنین در یک مروگر می‌توانید از افزونه ها هم کمک بگیرید آیا با افزونه ها آشنا هستید؟ افزونه ها در مرورگر نصب شده و قابلیت هایی را به آن اضافه می کند .اگر تا کنون از آنها استفاده نکردید به کمک مطلب افزونه چیست با آن‌ها آشنا شده و در مروگر خود نصب کنید.

آپدیت مروگر کروم

برای بروز رسانی مروگر کروم وارد تنظیمات این مروگر شده و  فلش کوچک مقابل  help را باز کنید.

و سپس گزینه About google chrome را انتخاب کنید.

در صورتی که مرورگر شما به روز باشد پیام زیر نمایش داده می شود.

در غیر اینصورت نسخه‌ی جدید نمایش داده شده و با انتخاب آن بروزرسانی آغاز می‌شود.

آپدیت مروگر فایرفاکس

مروگر فایرفاکس وجود نسخه ی جدید را  معمولا به کاربر خبر می‌دهد و زمانی که مروگر خود را باز می‌کنید و قصد استفاده از اینترنت را دارید اگر نسخه ی جدیدی در دسترس باشد پیامی به شما نمایش می‌دهد و  در همانجا میتوانید مروگر خود را به روز رسانی کنید.

آپدیت مروگر فایرفاکس به صورت دستی:

برای بروز رسانی مروگر فایرفاکس به صورت دستی  Help را در منوی تنظیمات مروگر بیابید ، سپس گزینه‌ی   about Firefox را انتخاب کنید ، اگر به ‌روزرسانی‌ جدیدی در دسترس باشد آپدیت انجام شود اما اگر نسخه ی جدیدی در دسترس نبود گزینه Check for Updates…  غیر فعال است و به روزرسانی مروگر فایرفاکس انجام نمی‌شود و  به صفحه ی اصلی مروگر خود باز گردید.

آپدیت مروگر اپرا

بروز رسانی مروگر اپرا بسیار آسان است این مروگر بعد از انتخاب گزینه‌ی زیر به صورت خودکار آپدیت را انجام می‌دهد.

  • در منوی تنظیمات گزینه ی helpرا باز کنید.
  • Check for updates را انتخاب کنید.

 

اگر نسخه ای جدید در دسترس باشد ، بروزرسانی انجام می‌شود.

آپدیت مرورگر ها ی رایج و محبوب کاربران در اینترنت را بررسی کردیم اما اگر از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید و یا در مراحل بالا با مشکل آپدیت نشدن مرورگر مواجه شدید ، نگران نباشید شما می‌توانید با شماره تلفن‌های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ تماس گرفته و سوالات نرم‌افزاری خود را بپرسید و در کمتر از چند دقیقه تمام  مشکلات کامپیوتری خود را به کمک کارشناسان خدمات کامپیوتری رایانه کمک برطرف کنید.

کلام آخر

اگر بروزرسانی مرورگر ها تا کنون برای شما اهمیتی نداشت با مطالعه این مطلب به روزرسانی مرورگرهای خود را مهم بدانید و به طور منظم آنها را آپدیت کنید تا در اینترنت از مزایای به‌روز رسانی مرورگرها که در بالا به آن اشاره شده بهره بگیرید.

ممنونیم که با نیودانش همراه بودید. آپدیت مرورگر ها ی مختلف را بررسی کردیم امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد