مشکل راست چین
۴
(۴۵)
5/5 - (1 امتیاز)

مشکل تایپ فارسی در ورد مک ابتدا باید کیبورد فارسی را نصب کرده و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهیم، اکنون برای نصب کیبورد فارسی از منوی اپل یا همان بخش اپلیکیشن در سیستم مک خود،System Preferences را اجرا کرده.

بعد از اجرای آن به بخش Language &  Text رفته.

سپس به تب Input Sources رجوع کنید تا لیست کیبوردها برای شما نمایش داده شود.

اگر بخواهید کیبورد فارسی را در مک خود نصب کنید با جستجو در لیست نمایش داده شده، سه کیبورد فارسی برای شما نمایش داده می شود. این کیبوردها هر کدام استاندارد خاصی برای حروف دارد ولی اگر شما به دنبال یک کیبورد استاندارد برای خود هستید ، بهتر است از میان آنها Persian ISIRI 2901 را انتخاب کنید. برای انتخاب کیبورد تیک آن را زده تا به لیست کیبورد سیستمتان اضافه شود. مشکل تایپ فارسی در ورد مک

مشکل تایپ فارسی در ورد مک

اکنون کیبورد مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید توسط کیبورد تایپ کنید.ولی برای سوئیچ سریع بین کیبوردها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اگر شما کلید میانبر برای تغییر زبان کیبورد را تغییر نداده باشید، کلید میانبر به صورت پیش فرض کلید Command + Space است. اما اگر تغییر داده بودید و یا می خواهید کلید میانبر جداگانه ای برای تغییر زبان کیبورد داشته باشید، ابتدا بعد از انتخاب کیبورد مورد نظر خود در سمت راست پنجره System Preferences کلید Keyboard Shortcut را انتخاب کنید.

اما برای این که کلید میانبر تغییر زبان را تغییر دهید؛ روی Keyboard &  Text Input از سمت چپ کلیک کنید و کلید میانبر Select the previous input source را به کلید مورد نظر خود * تغییر بدهید.

بعد از تغییر دادن کلید میانبر، با فشار دادن کلید back از بالا صفحه و یا کلید ترکیبی Command +[ به صفحه تنظیمات زبان و متن برگردید.

در این صفحه گزینه هایی را که می خواهید تیک بزنید و انتخاب کنید. هر کدام از آن ها ویژگی ای را در اختیار شما می گذارد که به صورت مختصر به آنها می پردازیم:

مشکل راست چین

گزینه Use the same one in all document: این گزینه باعث می شود تا وقتی که خودتان کیبورد را تغییر نداده اید با سوئیچ کردن بین نرم افزارهای دیگر، تغییری در کیبوردی که انتخاب کرده اید داده نشود.

مشکل تایپ فارسی در ورد مک

با توجه به این که فارسی زبانی است که به صورت راست به چپ باید نوشته شود، لازم است دایرکشن و چینش نوشتار در هنگام فارسی نویسی تغییر کند. در بخش  Bidirectional Text گزینه ی Use split cursor به شما این اجازه را می دهد که اگر چینش یا دایرکشن صفحه را تغییر دادید، محل نشانگر مکان تایپ بصورت خودکار تغییر کند.

گزینه ی بعدی یعنی Enable keyboard shortcut بخش Bidirectional Text این امکان را در اختیار شما می گذارد که در برخی از نرم افزارها، همه ی متن یا پاراگرافی را بنا به نیاز، سریع و با استفاده از کیبورد به سمت راست و یا چپ انتقال دهید.

مثلا اگر بخواهید در نرم افزار Text Edit فارسی تایپ کنید، بصورت پیش فرض متن چپ چین و با چپ به راست نگارش شود. حال با فشردن کلید ترکیبی Control + Command + left می توانید دایرکشن صفحه را از راست به چپ کنید و فارسی را راحت تایپ کنید.

گزینه ی Show Input menu in menu bar هم مربوط به نمایش یا عدم نمایش زبان انتخابی نوشتار شما در منوبار مک است.

نیو دانش تنها مرجع آموزشی بصورت رایگان می باشد.همچنین در هر ساعت از شبانه روز برای حل مشکلات سیستم مک خود می توانید با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید.

دانلود فونت فارسی

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴ / ۵٫ تعداد امتیازات ۴۵

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک دیدگاه

 1. Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at newdanesh.ir promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید