۰
(۰)
Rate this post

سایز عکس

اکثر نرم افزارهای جانبی برای نمایش عکس ها دارای امکاناتی برای کم و زیاد کردن اندازه عکس دارند گروه فنی رایانه کمک در این مقاله قصد دارد روشی برای کم  کردن حجم عکس را آموزش دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت و رفع مشکلات حجیم بودن تصاویر همراه رایانه کمک آنلاین باشید .

یکی از بزرگترین مشکلاتی که توسط کاربران رایانه کمک گزارش شده حجیم بودن تصاویر ثبت شده دردوربین های حرفه ای یا معمولی می باشد و برای ارسال اینگونه تصاویر با خطای زیاد بودن حجم رو به رو می شویم معمولا این مشکل را کاربران طراح سایت بیشتر حس می کنند زیرا زمانی که می خواهند عکس با حجم بالا در سایت خود آپلود کنند روند کار سایتشان بسیار کند میشود.

 به همین دلیل رایانه کمک روش هایی برای کم کردن حجم عکس بدون افت کیفیت با نرم افزار paint و نرم افزار ها و سایت های جانبی در اختیار شما قرار می دهد.

کم کردن حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ

یکی از بهترین روش های کم کردن حجم عکس توسط نرم افزار فتوشاپ است ما به راحتی می توانیم اقدام به کاهش حجم عکس در فتوشاپ بدون افت کیفیت کنیم .

برای این کار ابتدا عکس مورد نظر خود را با نرم افزار فتوشاپ اجرا کنید یا همانند تصویر زیر روی عکس مورد نظر کلیک راست کنید سپس از منوی open with  گزینه ی فتو شاپ را انتخاب نمایید.

پس از اجرا شدن تصویر مورد نظر با فتوشاپ باید کلید های  Ctrl+shift+alt+s  را به صورت همزمان نگه دارید تا منوی save کردن عکس در فتوشاپ برای ما باز شود. اگر به تصویر زیر مشاهده کنید در قسمت بالای پنجره ی باز شده گزینه ای مبنی بر  preset وجود دارد در این قسمت باید نوع خروجی را مطالبق با درخواست خودتان انتخاب کنید که ما jpeg را انتخاب کرده ایم که نسبتا کم حجم تر است.

image resize

توجه داشته باشید در این قسمت بدون تغییر فرمت عکس می توانید حجم عکس را کم کنید

از نوار اول در قسمت سمت چپ میتوانیم مقادیری را به صورت دستی انتخاب نمایم

در این قسمت می توانیم به راحتی میزان بلور بودن و کیفیت را نیز مشخص کنیم در قسمت راست همین منو  گزینه اول یعنی quality مهم ترین گزینه می باشد که ما اینجا quality را بر روی ۹۰ گذاشته ایم همچنین شما می توانید به صورت متوالی این کار را انجام دهید و به میزان دلخواه خود دست پیدا کنید با کم و زیاد کردن این گزینه می توانید کیفیت و میزان حجم عکس را مشخص کنید.

کاهش حجم عکس به صورت آنلاین بدون افت کیفیت

یکی دیگر از روش های که در این مقاله قصد برسی کردنش را داریم کم کردن حجم عکس بدون افت کیفیت از طریق سایت های آنلاین می باشد این روش یک از روش های پرطرفدار برای طراحان سایت می باشد اکثرا طراحان سایت علاقه مند هستند تصاویر را با حجم کم تر در سایتشان آپلود کنند تا سرعت سایتشان کمی افزایش پیدا کند به همین دلیل گروه فنی رایانه کمک قصد دارد دو تا از بهترین سایت های که برای کم کردن حجم عکس بدون افت کیفیت وجود دارد معرفی کند

۱ سایت Online-convert

یکی از سایت های معروف جهت کم کردن حجم عکس بدون کم شدن کیفیت سایت Online-convert می باشد استفاده از این سایت بسیار آسان است تنها باید وارد سایت شوید و با انجام عمل drag & drop عکس را داخل صفحه بیاندازید سپس فرمت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در صفحه ای که برایتان باز میشود اقدام به اعمال تنظیمات برای حجمی که در انتظارش هستید، کنید.

کم کردن حجم عکس

در پنجره بالا می توانید به صورت دستی میزان حجم و سایز اندازه عکس را وارد کرده و در انتهای کار برای اعمال تغیرات روی start converting کلیک کنید

سایت imageoptimizer

دومین سایت معروف برای کم کردن حجم عکس سایت  imageoptimizer  می باشد این سایت به محبوبیت سایت قبلی نیست اما کاربردی می باشد.

برای استفاده از سایت imageoptimizer و کم کردن حجم عکس ها باید عکس مورد نظرتان را انتخاب نمایید سپس از قسمت Optimization تنظیمات مربرطه را انتخاب نمایید و برای اعمال شدن تغییرات در همین صفحه روی عبارت Optimize Now کلیک کنید تا کم کردن سایز عکس به درستی صورت گیرد.

کم کردن حجم عکس

همانطور که مشاهده می کنید عکس ما نسبت به عکس اول حجمش بسیار پایین آماده و به اندازه ی یک سوم عکس اول در آمده برای استفاده از عکس مورد نظر کافیست روی دکمه ی دانلود کلیک کنید تا به آسانی عکس کم حجم  دانلود شود.

سایت tinyjpg

این سایت نیز یکی از سایت های محبوب طراحان سایت می باشد که به راحتی میتوانید با آن حجم عکس های خود را کاهش دهید. کافیست بعد از باز کردن سایت عکس مورد نظر خود را با کشیدن و رها کردن بر روی سایت آپلود کنید و بلافاصله نسخه کم حجم قابل دانلود می باشد و با زدن دکمه دانلود جلو عکس میتوانید نسخه کم حجم عکس را دریافت کنید. نکته جالب در مورد این سایت این هست که شما می تونید چندین بار این عمل را تکرار کنید و هربار حجم عکس نسبت به نسخ قبل کمتر خواهد شد.

کاهش حجم عکس با استفاده از برنامه

همانطور که می دانید برای کم کردن سایز عکس نرم افزارهایی وجود دارد و می توانید به راحتی آن ها را روی تمامی سیستم عامل ها نصب کنید.

برای کم کردن حجم عکس نرم افزارهای زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید نرم افزار کارآمد پیدا کنید رایانه کمک دو تا از بهترین نرم افزارها در این راطه را بهتون معرفی می کند.

نرم افزار کم کردن حجم عکس riot optimizer

کم کردن حجم عکس

نرم افزار riot optimizer  یکی از پرطرفدارترین نرم افزار ها جهت کم کردن سایز عکس می باشد .

برای استفاده از نرم افزار riot optimizer ابتدا باید اقدام به دانلود آن کنید

لینک دانلود نرم افزار riot optimizer  

استفاده از این نرم افزار بسیار آسان بوده همانند تصویر بالا عکس را داخل نرم افزار کشیده و اقدام به کم کردن سایز عکس کنید و در آخر روی کلید save کلیک کنید.

نرم افزار کاهش حجم عکس pnggauntlet  

کم کردن حجم عکس

این نرم افزار هم به محبوبیت نرم افزار بالا می باشد و برای کم کردن سایز عکس استفاده میشود .

برای استفاده از نرم افزار مربوطه ابتدا باید اقدام به دانلود آن کنید

دانلود نرم افزار pnggauntlet  

پس از دانلود و نصب نرم افزار pnggauntlet   برای کم کردن حجم عکس ها بدون افت کیفیت کافیست با عمل drag & drop  عکس مورد نظر خود را وارد نرم افزار کنید سپس روی گزینه ی  optimize را انتخاب نمایید

با انتخاب این گزینه تصویر  optimize شده برای ما آماده میشود و ما توانسته ایم به راحتی عکس های خود را تا جای امکان حجم آن را پایین بیاوریم بدون اینکه با افت کیفیت مواجعه شویم.

نکته : لازم به ذکر است که بدانید این نرم افزار تصاویر را با فرمت png تبدیل می کند

کاهش حجم عکس با paint

یکی از بهترین و آسان ترین روش های کم کردن سایز عکس استفاده از نرم افزار  paint می باشد نرم افزار paint بسیار راحت تر و در زمان کم حجم عکس را کاهش می دهد زیرا هم دسترسی به آن برای تمامی افراد وجود دارد و هم سرعت العمل زیادتری نسبت به روش های دیگر دارد جهت کسب اطلاعات در زمینه کم کردن حجم عکس با نرم افزار پینت همراه رایانه کمک باشید.

کم کردن حجم عکس با نرم افزار paint

برای استفاده از نرم افزار paint باید روی عکس مورد نظر کلیک راست کرده سپس از منوی باز شده از قسمت open with روی عبارت paint کلیک کنید

هانطور که مشاهده می کنید در این قسمت حجم عکس ما تقریبا بین ۷ تا ۸ مگابایت می باشد

برای کاهش حجم عکس با برنامه paint باید زمانی که نرم افزار را اجرا کرده اید در قسمت بالا سمت چپ نرم افزار روی کلید resize کلیک کنید 

در این قسمت مشاهده می کنید که عدد گزینه ی horizontal روی ۱۰۰ می‌باشد پس برای کم کردن حجم عکس با painte باید این عدد را کم کنید و روی ۴۰ قرار دهید تا به کیفیت عکس لطمه ای وارد نشود.

در این قسمت مشاهده می کنید که عکس شما با کاهش حجم چشمگیری روبه رو است و از ۷ ۸ مگابایت به ۵۳۹ کیلوبایت تغییر سایز داده است پس برای تمامی افراد روشی کاربردی و عغالی می باشد

نکته: لزومی ندارد حتما عدد ۱۰۰ را روی ۴۰ قرار دهد سعی کنید عدد را زیاد کم نکنید  تا عکس بی کیفیت نشود اما می توانید هر عددی جای عدد ۴۰ قرار دهید و به راحتی عکس خود را کم حجم کنیدو با هر فرمتی که مد نظرتان است save کنید

ممنونیم که با این مطلب همراه نیودانش بودید. چنانچه با مطالعه مطلب بالا موفق به کم کردن حجم عکس های خود نشده اید می توانید از کارشناسان کمک رسان رایانه کمک در زمینه ی حل مشکلات کامپیوتری و برطرف کردن مشکلات موبایل استفاده کنید و به صورت تلفنی تمامی مشکلات خود را برطرف کنید.

همچنین اگر به تازه ترین اخبار روز تکنولوزی و جدیدترین آموزش ها کاربردی موبایل و کامپیوتر علاقه مند هستید می توانید از پیج اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید