تماس با کارشناس

پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام ترفندی کاربردی است که امروز قصد داریم در این مقاله به شما آموزش دهیم.

اگر صاحب تلفن هوشمند باشید قطعا جزء یکی از کاربران اپلیکیشن اینستاگرام بوده و یک حساب کاربری در این برنامه دارید، این برنامه توانسته در مدت زمان نسبتا کوتاهی طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند.

اپلیکیشن اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می دهد تا بتوانند در سر تا سر دنیا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به صورت متنی با یکدیگر بدون هیچ محدودیتی صحبت کنند.

در بعضی از اکانت ها که روزانه تعداد زیادی دایرکت و یا همان پیام دریافت می کنند، ممکن است پاسخ دادن به همه ی آن ها پروسه ای زمان بر باشد. اما در آپدیت جدید این برنامه، مشکل پاسخ دادن به دایرکت ها نیز حل شده است.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما کاربران محترم را با نحوه ی پاسخ دادن سریع به دایرکت های اینستاگرام آشنا کنیم تا در صورت داشتن پیج های تجاری و یا وجود دایرکت های فراوان با مشکل مواجه نشوید، پس برای آشنایی با نحوه ی پاسخ دهی سریع دایرکت های اینستاگرام با انتهای این مقاله با رایانه کمک همراه باشید.

پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام چیست؟

فرض کنید که شما صاحب یک پیج تجاری هستید و روزانه چندین دایرکت با سوال های مشابه دریافت می کنید، تایپ کردن یک جواب واحد برای پاسخ دادن به تک تک مشتریان می تواند امری بسیار زمان بر باشد اما به کمک قابلیت جدید این برنامه می توانید گروهی از پاسخ های پرتکرار را دسته بندی کرده تا هر بار مجبور به تایپ کردن آن نباشید.

به یاد داشته باشید که این قابلیت بیشتر برای اکانت های تجاری و یا پیج هایی که فالوورهای زیادی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. روش اول برای تعیین پاسخ سریع به دایرکت اینستاگرام

در ابتدا لازم است تا به صفحه ی خود  در اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کنید و در بالای صفحه به دنبال آیکون سه خطی منو باشید، شما می توانید این گزینه را در بالای صفحه سمت راست پیدا کنید.

بعد از لمس آیکون مذکور، در پایین صفحه به سراغ گزینه ی (settings) بروید و آن را انتخاب نمایید.

حال در صفحه ای که برای شما باز خواهد شد لازم است به دنبال گزینه ای تحت عنوان (business) باشید شما می توانید برای دسترسی سریع تر به این گزینه واژه ی (business) را در فیلد بالای صفحه جست و جو کنید.

پیشنهاد میکنیم مطلب " حذف کامنت در اینستاگرام " را نیز مطالعه کنید

حال شما با چندین گزینه رو به رو خواهید شد، از میان گزینه های موجود به سراغ (Quick replies) بروید و آن را نیز لمس کنید.

با لمس گزینه ی (Quick replies) صفحه ای باز خواهد شد و شما باید در این صفحه آیکون پلاس را لمس کنید، این آیکون در سمت راست بالای صفحه برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

در صفحه ی باز شده که (add Quick replies) نام دارد، شما باید دو فیلد به نام های زیر را پر کنید.

  • Message

در این قسمت لازم است  تا متن پیام مورد نظر خود را وارد کنید.

  • Shortcut

در این قسمت لازم است  تا میانبر پیام را وارد کنید.

بعد از اتمام این مرحله به سراغ  لمس کردن آیکون تیک در بالای صفحه بروید. بعد از انجام این کار شما به آسانی توانسته اید کار خود را به پایان برسانید.

  1. روش دوم برای اضافه کردن پاسخ سریع به دایرکت اینستاگرام

در ابتدای کار لازم است به صفحه دایرکت یکی از کاربرانی که به شما پیام فرستاده است مراجعه کنید و از قسمت پایین صفحه آیکون پلاس را انتخاب کنید.

حال وسط  آیکون (gif) و قلب، علامتی وجود دارد که لازم است آن را انتخاب نمایید با این کار صفحه ای تحت عنوان (Quick replies) برای شما باز خواهد شد.

مانند روش اول به سراغ انتخاب آیکون پلاس در بالای صفحه رفته و همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم به سراغ  پر کردن دو فیلد خالی Message و Shortcut بروید، با گذر از این مرحله روش دوم نیز به پایان خواهد رسید.

  1. روش سوم برای افزودن پاسخ سریع به دایرکت اینستاگرام

به سراغ دایرکت یکی از کاربران خود بروید و پیام ارسالی به شخص مورد نظر را لمس کنید، با این کار انتظار می رود چندین گزینه برای شما به نمایش گذاشته شود. از میان گزینه های موجود (save quick reply) را انتخاب نمایید، بار دیگر با دو فیلد مواجه خواهید شد که الازم است مانند مراحل قبل آن را تکمیل کنید.

چگونه از پاسخ های سریع که قبلا آن را ایجاد کرده ایم استفاده کنیم؟

به دایرکت اینستاگرام فرد مورد نظر خود مراجعه کرده و از میان گزینه هایی که پایین صفحه وجود دارد آیکون پلاس را لمس کنید، حال به سراغ گزینه ای که میان گیف و قلب قرار گرفته است بروید و آن را نیز لمس نمایید، اگر روش های قبل را به درستی طی کرده باشید شما می توانید شاهد جواب هایی که از قبل آن را آماده کرده بودید باشید و تنها با لمس کردن جواب مورد نظر آن را برای کاربران خود ارسال کنید.

از طرفی شما می توانید تنها با وارد کردن کلمه ی میان بر یا همان Shortcut که پیش تر آن را وارد نموده اید به آسانی جوابی که تایپ کرده اید را برای کاربر مورد نظر خود ارسال کنید.

چگونه پاسخ سریع را حذف و یا ویرایش کنیم؟

از قسمت تنظیمات اینستاگرام خود به سراغ گزینه ی (business) بروید و وارد قسمت (Quick replies) شوید.

در پایین صفحه گزینه ای قرمز رنگ تحت عنوان (delete Quick replies) وجود دارد شما می توانید از این بخش اقدام به حذف کردن پاسخ خود کنید.

همچنین با انتخاب هرکدام از پاسخ های سریع اینستاگرام میتوانید آن پیام را ویرایش کنید.

حال که با این روش کاربردی آشنا شده اید لازم است بدانید استفاده از روش پاسخ گویی سریع دایرکت اینستاگرام مزایایی به شرح ذیل به همراه خواهد  داشت.

  • صرفه جویی در زمان
  • امکان پاسخ دادن به تعداد زیادی ازکاربران
  • پاسخ دادن به کاربران با یک پیام واحد

سخن آخر:

از اینکه تا انتهای مقاله ” پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام ” با رایانه کمک همراه بودید از شما سپاسگزاریم، ما در این مقاله به روش های ارسال پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام پرداختیم در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شده اید می توانید از طریق شماره های ۹۰۹۰۷۱۵۴۰ یا ۰۲۱۷۱۲۹  با متخصصین رایانه کمک تماس حاصل نمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد