راه هاي جلوگيري از غير فعال شدن اكانت اينستاگرام

0
181
۰
(۰)
Rate this post

غير فعال شدن يا ديسيبل شدن ( disable ) اكانت اينستاگرام مشكلي است كه امروزه كاربران زيادي با آن مواجه مي شوند. ممكن است يك روز پس از اينكه پيج اينستاگرام را مثل هميشه خواستيم باز كنيم و به فعاليت بپردازيم با اين پديده مواجهه شويم كه پيج ما غير فعال شده و باز نمي شود.

اما دليل اين ديسيبيل شدن هاي اكانت اينستاگرام چيست و چگونه و از چه راه هايي مي توان از آن جلوگيري كرد؛ این سوالي است كه ذهن كاربران اينستاگرام را به خود مشغول كرده است. و به تازگی نیز با سخت تر شدن قوانین اینستاگرام حساب های بسیاری غیر فعال شده اند.

از آنجايي كه اغلب كاربران اينستاگرام از قوانين اينستاگرام مطلع نيستند منجر به اين مي شود كه اكانت شان غير فعال شود. در اين مقاله تصميم داريم در پاسخ به اين سوال به بررسي غير فعال شدن اينستاگرام بپردازيم و راه هاي جلوگيري از آن را شرح دهيم. پس تا انتهاي مقاله با نیودانش همراه  باشيد.

چرا پيج اينستاگرام غير فعال مي شود؟

قبل از اينكه به بررسي راههاي جلوگيري از غير فعال شدن اكانت اينستاگرام بپردازيم؛ بهتر است كمي درمورد دلايل اين پيش آمد صحبت كنيم. غير فعال شدن اكانت اينستاگرام ممكن است دلايلي زيادي داشته باشد اما در زير مواردي كه مهم تر مي باشند و در اغلب موارد مشاهده شده دليل غير فعال شدن اكانت اينستاگرام يكي از اين علت ها بوده است را ذكر مي كنيم.

 1. استفاده از ربات هايي كه اينستاگرام تاييد نكرده است يا برخي از نرم افزار ها
 2. رعايت نكردن قوانين اينستاگرام كه منجر به رفتار ربات گونه مي شود مانند ( بيش از حد فالو كردن يا انفالو كردن، لايك كردن هايز يادي، كامنت گذاشتن، ارسال دايركت)
 3. تخلف كپي رايت؛ مواردي كه حق كپي رايت دارند را مي توان در اينستاگرام كپي كرد و انتشار داد اگر در اين مورد تخلف كنيم تخلف كپي صورت مي گيرد.
 4. انتشار محتواي نامناسب و ريپورت شدن هاي بيش از حد
 5. اسپم كردن پست ها و بارگذاري تعداد پست هاي خيلي بالا ( مثلا ده پست در چند ساعت )
 6. استفاده از وي پي ان هاي رايگان در برخي مواقع نيز منجر به غير فعال شدن اكانت اينستاگرام مي شود.

اين موارد از مهم ترين مواردي است كه هركاربر با انجام آن باعث مي شود پس از چند روز شاهد غير فعال شدن يا همان ديسيبل شدن اكانت اينستاگرام خود شود.

چرا پيج اينستاگرام غير فعال مي شود؟| رایانه کمک

چگونه از غير فعال شدن اكانت اينستاگرام جلوگيري كنيم؟

اگر يك پيج تجاري يا پيج بسيار مهم داشته باشيم كه زمان زيادي را صرف آن كرده باشيم تا  به موفقيت برسيم و راه اندازي شود و مخاطبان زيادي جذب كنيم قطعا غير فعال شد يا ديسيبل شدن آن اتفاق خوشايندي نيست. هنگامي كه اكانت ما غير فعال شود با پيغام زير روبرو مي شويم:

your account has been disabled for violating our terms

چگونه از غير فعال شدن اكانت اينستاگرام جلوگيري كنيم؟| خدمات کامپیوتری آنلاین

بنابراين بهتر است الان كه اين مقاله را مطالعه مي كنيم، اگر فعاليت هايي را در پيج انجام مي دهيم كه ممكن است منجر به غير فعال شدن اكانت ما شود را تمام كنيم. و با انجام نكاتي كه در ادامه مقاله شرح مي دهيم از غير فعال شدن آن جلوگيري كنيم.

اينستاگرام نيز مانند هر پلتفرم و شبكه اجتماعي قوانيني را براي خود وضع كرده است كه تخظي كردن از اين قوانين براي اينستاگرام آشكار مي شود و در نتيجه پيج را غير فعال مي كند و اجازه فعاليت نمي دهد. براي همين بايد موارد زير را در هنگام فعاليت در نظر بگيريم:

قوانین اینستاگرام

 1. تا آنجايي كه مي توانيم نرم افزار هاي جانبي مثل ربات ها را استفاده نكنيم. ربات هاي آنفالوياب و…
 2. به قوانين اينستاگرام توجه كنيم. اينستاگرام درمورد فالو و آنفالو كردن در روز و ساعت محدوديت هايي ايجاد كرده است كه حائز اهميت است. كامنت هاي تكراري بيش از حد نگذاريم. و از ارسال دايركت هاي تبليغاتي و كپي براي كساني كه فالوور ما نيستند جلوگيري كنيم. و همچنين محدوديت هايي ديگر اينستاگرم را توجه كنيم.
 3. تا آنجايي كه مي توانيم از وي پي ان ( VPN) هاي رايگان حين استفاده از اينستاگرام كمتر استفاده كنيم.
 4. در گروه هاي مشاركتي با تعداد عضو بيش از ده نفر كمتر مشاركت داشته باشيم.
 5. پست گذاري بسيار مهم است و بايد در انجام آن دقت به خرج داد بيش از حد پست گذاشتن در چند ساعت اصلا براي اينستاگرام خوشايند نيست. و اسپم نكردن محتوا را رعايت كنيم.
 6. محتوا هاي درست انتشار دهيم و در قبال مخاطبان خود رفتار هاي صحيح داشته باشيم تا از طرف ديگران ريپورت نشويم
 7. اعتبارسنجي دو مرحله اي را در اكانت اينستاگرام خود فعال كنيم.
 8. پيج فيسبوك را به اكانت اينستاگرام اتصال كنيم.
 9. اطلاعات شخصي خود را در پروفايل تكميل كنيم. اگر پيج كسب وكار مي باشد اطلاعات دقيق كسب و كار و اگر پيج شخصي مي باشد، مواردي مانند نام ، ايميل و شماره تماس را حتما وارد كنيم.
 10. تخلف كپي رايت وكپي كردن محتواي ديگران آن هم بدون ذكر منبع و بدون اجازه صاحب اثر نيز از مواردي است كه اينستاگرام نسبت به آن برخورد مي كند.

راه هايي براي جلوگيري از غير فعال شدن اينستاگرام| خدمات کامپیوتری آنلاین

آيا امكان بازگرداني پيج اينستاگرام غير فعال شده وجود دارد؟

جواب اين سوال بستگي به دليل غير فعال شدن اكانت اينستاگرام ما مي باشد. اگر غير فعال شدن پيج اينستاگرام ما به دليل ربات يا ر فتار ربات گونه باشد احتمال بازگرداني كم است. اما اگر موارد ديگر باشد؛ مي توانيم براي اينستاگرام در خواست ارسال كنيم تا غير فعال شدن پيج اينستاگرام را بررسي كنند و آن را بازگرداند. كه لينك هاي درخواست به  شرح ذيل مي باشد:

 • لینک اول فرم پیگیری دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام:

https://help.instagram.com/contact/606967319425038

 • لینک دوم فرم پیگیری دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام:

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

همچنین شما می توانید از داخل حساب دیگر وارد بخش تنظیمات و بعد گزینه help شوید و با انتخاب گزینه report a problem برای اینستاگرام تیکت پشتیبانی ارسال کنید

نحوه برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام و ارسال تیکت در مطلب زیر به صورت کامل توضیح داده شده است.

تماس با پشتیبانی اینستاگرام

غیر فعال شدن پیج به دلیل انتخاب سن زیر ۱۳ سال

این موضوع یکی دیگر از دلایل غیر فعال شدن پیج های اینستاگرام می باشد. این برنامه با به روز کردن قوانین خود ساخت حساب و استفاده از برنامه اینستاگرام را برای افراد زیر ۱۳ سال ممنوع کرده است از این رو برخی از کاربران در هنگام کار با برنامه ممکن است با پیامی مبنی بر تایید و وارد کردن سن مواجه می شوند که اگر به اشتباه سن خود را زیر ۱۳ سال انتخاب کنند اینستاگرام پیج کاربر را غیر فعال می کند.

در این حالت هنگام ورود به حساب با پیامی مواجه می شوید که از شما می خواهد تا از طریق ارسال مدارک شناسایی ثابت کنید که سن شما بیشتر از۱۳ سال می باشد .

در این شرایط کافیست با تایید پیغام و سپس بارگذاری مدرکی برای اثبات سن خود از اینستاگرام درخواست کنید تا پیج شما را مجدد فعال کند.

این پروسه ممکن است تا دو روز کاری طول بکشد و در صورت تایید شما به راحتی میتوانید مجدد به حساب خود وارد شوید.

سخن پاياني

غير فعال شدن پيج واكانت ايستاگرام با حذف آن متفاوت است هنگامي كه اينستاگرام به طور موقت اقدام به ديسيبل يا همان غير فعال كردن اكانت شما در اينستاگرام مي كند اين اميد وجود دارد كه بتوان آن را برگرداند اما در صورتي كه حذف شود اين مساله جداگانه اي است و ديگر پيج حذف شده را نمي توانيم بازگردانيم.

اينستاگرام يك پلتفرم شبكه اجتماعي است كه بسيار هوشمندانه عمل مي كند و قوانين و محدوديت هايي را براي كاربران اعلام كرده است. اگر شما نمي خواهيد هرگز با پديده غير فعال شدن پيج اينستاگرام خود روبرو شويد بهتر است قوانين آن را كامل مطالعه كنيد و به مواردي كه اينستاگرام اهميت مي دهد حتما توجه كنيد .

در اين مقاله برخي از دلايل غير فعال شدن پيج اينستاگرام را شرح داديم همچنين به ارائه راهكار هايي كه از ديسيبل شدن پيج اينستاگرام جلوگيري مي كند پرداختيم.

اميدواريم شما كاربر گرامي با رعايت قوانين اينستاگرام با ديسيبل شدن اكانت خود روبرو نشويد و اين مقاله بتواند اطلاعاتي مفيد در اين زمينه به شما بدهد. در صورت داشتن هرگونه  سوال در رابطه با غير فعال شدن پيج اينستاگرام مي توانيد با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس حاصل فرماييد.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید