قابلیت های جدید ویس چت تلگرام در بروز رسانی جدید

از مجموعه مطالب آموزشی

قابلیت های جدید ویس چت تلگرام در بروز رسانی جدید این برنامه اضافه شده است که در این مقاله به آن می پردازیم .

تقریبا همه کاربران دنیای مجازی با تلگرام آشنایی دارند. پیام رسان تلگرام تا قبل از اینکه فیلترینگ بشود؛ پادشاه همه پیام رسان­ها بود. ولی متاسفانه فیلترینگ باعث شد کاربران ایرانی کمتر از آن استفاده کنند.

از طرفی تلگرام در هر آپدیت و بروز رسانی جدیدی که به وجود می­آورد قابلیت­ها و ویژگی­های شگفت انگیز و بهتری را رونمایی می­کند؛ تا کاربران همچنان در استفاده از تلگرام مشتاق باشند.

ویس چت تلگرام یا به عبارتی کنفرانس صوتی یکی دیگر از این قابلیت­های تلگرام است؛ که در آخرین نسخه آپدیت شده تلگرام اضافه شد.

در حقیقت بسیاری از پیام رسان­ها از ویژگی ویس برخوردار هستند، اما قابلیت ویس چت در تلگرام با ارسال ویس معمولی تفاوت دارد که در این مقاله تصمیم داریم قابلیت­های آن و تفاوت­های ویس  معمولی در تلگرام را شرح دهیم. اگر شما به این مطلب علاقه مند هستید پس تا انتهای مقاله با نیودانش همراه باشید.

 

ویس چت تلگرام چیست ؟

اگر شما یک گیمر باشید احتمالا با اپ دیسکورد آشنایی دارید. تلگرام در آخرین نسخه آپدیت خود از ویژگی­های دیسکورد و کلاب هاوس تقلید کرد یعنی اقدام به ایجاد کانال­های صوتی کرده است. در واقع ویس چت به این صورت است که کاربران یک گروه می­توانند به طور همزمان با یکدیگر صحبت کنند دقیقا مانند یک تماس صوتی چند نفره یا دو نفره.

این قابلیت مشابه  یک کنفرانس حضوری است. به طور مثال تصور کنیم وارد یک گروه دوستانه و یا کاری تلگرام شده ایم و همگی در حال ارسال ویس هستند و ما به ناچار به همه ویس­های افراد گروه گوش می­کنیم.

 

حالا اگر وارد همان گروه تلگرامی بشویم و قابلیت چت ویس تلگرام فعال شده باشد به راحتی می­توانیم به این ویس چت وارد شویم و در آن جا مطلع باشیم چه کسانی به طور زنده در حال صحبت کردن هستند و چه کسانی به صحبت­های ما گوش می­دهند؛ درست مانند اینکه در یک کنفرانس حضوری باشیم.

با این قابلیت  به آسانی می­توانیم بررسی کنیم اصلا شرکت در این بحث برای ما می­تواند مفید و جذاب باشد یا خیر. قابلیت چت صوتی در تلگرام حین باز بودن اپ در دسترس است. همچنین این امکان وجود دارد با ایجاد ویجت شناور حین استفاده از اپ­های دیگر در نسخه اندروید آن را فعال نگه داشت.

قابلیت چت صوتی در نسخه­های دستکتاپ تلگرام نیز وجود دارد که می­توان با استفاده از کلید­های میانبر در ویندوز و macOS بدون نیاز به جابه کردن پنجره­ها چت صوتی را انجام داد. لازم به ذکر است برای استفاده از این قابلیت حتما باید تلگرام خود را به آخرین نسخه ارائه شده آپدیت کنیم.

 

نحوه  فعالسازی ویس چت تلگرام

تا این قسمت از مقاله تقریبا متوجه شدیم ویس چت چیست و به طور کلی چه کاربردی دارد. اکنون می خواهیم نحوه فعالسازی و استفاده از آن را آموزش دهیم.

 1. پس از اطمینان از اینکه نسخه تلگرام ما آخرین نسخه بروز شده می­باشد اپلیکیشن تلگرام را باز می­کنیم.

 

 1. به گرو­هایی که در آن ادمین یا مدیر گروه هستیم می­رویم. لازم به ذکر است بقیه اعضای گروه نیز باید تلگرام خود را آپدیت کرده باشند تا بتوانند از قابلیت ویس چت در گروه استفاده کنند.
 2. در مرحله بعدی بر روی نام گروه کلیک می­کنیم تا به قسمت پروفایل و اطلاعات گروه وارد شویم
 3. سپس بر روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست کلیک می­کنیم.
 4. در میان گزینه­هایی که نشان داده می­شود گزینه start voice chat دیده می­شود.

 

 1. در صورتی که گزینه start voice chat را انتخاب کنیم اپلیکیشن از ما یک تایید نهایی می گیرد با این محتوا که آیا از آغاز ویس چت در این گروه مطمئن هستید یا خیر؟

 1. در صورت اطمینان گزینه start را انتخاب می­کنیم.
 2. پس از استارت ویس چت تلگرام در گروه مد نظر شروع می­شود.
 3. می­توانیم با استفاده از گزینهinvite members از میان اعضای گروه افرادی را که در نظر داریم در ویس چت گروهی شرکت کنند دعوت کنیم.

قابلیت های ویس چت برای ادمین های تلگرام

 ادمین­های هر گروه می­توانند بعد از فعال سازی ویس چت تلگرام مشاهده کنند که چه کسانی در حال گوش دادن به ویس­ها هستند چه کسانی در حال صحبت کردن هستند و میکروفن چه کسانی فعال است.

و یا اینکه مشاهده کنند چه کسانی هنوز وارد ویس چت نشده اند. این قابلیت­ها برای مدیریت بهتر گروه هنگام ویس چت بسیار کاربردی هستند.

 

دیگر قابلیت­ های ویس چت تلگرام

دو گزینه در کنار قسمت اتصال ویس چت مطابق تصویر وجود دارد که یکی از آن­ها مربوط به اسپیکر می­باشد  و با انتخاب آن صدا از بلندگوی اصلی پخش می­شود و گزینه دیگر تحت عنوان Leave برای خروج از چت ویس تلگرام در هر موقعیتی می­ باشد.

دیگر قابلیت­های ویس چت تلگرام مربوط به بخش تنظیمات می­باشد. که برای رفتن به بخش تنظیمات ویس چت تقریبا وسط صفحه را در نظر می­گیریم. در گوشه سمت راست از بالای فهرست افراد حاضر در ویس چت یک گزینه سه نقطه، وجود دارد که به تنظیمات چت صدای تلگرام وارد می_شود. در این قسمت نیز سه گزینه وجود دارد که هر گزینه یک قابلیت را برعهده دارد.

 

 

 1. گزینه new participants speak : با انتخاب این گزینه تنظیماتی مانند تصویر را مشاهده می­کنیم. این تنظیمات شامل صحبت حاضران در چت تلگرامی یا عدم امکان دسترسی به چت ویس کاربران می باشد.
 2. گزینه share invite link : با انتخاب این گزینه لینک دعوت برای پیوستن به ویس چت در دسترس ما خواهد بود.
 3. End voice chat : این گزینه برای پایان دادن به ویس چت می­باشد.

سخن آخر

هرچند که استفاده از تلگرام در کشور ما به علت فیلترینگ آن کمرنگ شده است، اما قابلیت­های جدید روز افزون تلگرام در نسخه­های آپدیت شده آن باعث شده کاربران از این پیام رسان هرگز دست برندارند.

با توجه به اوضاع اخیر و پیدایش ویروس کرونا و استفاده از فضای مجازی برای آموزش و پیشبرد کار­ها به خصوص برای دانش آموزان و دانشجویان فضا­هایی مانند چت تلگرام که مانند ویدئو کنفرانس­های حضوری عمل می­کند بسیار کاربردی و قابل اعتماد می­باشد.

در نهایت با استفاده از قابلیت های جدید ویس چت تلگرام برای یک گپ دوستانه و یا جلسه مهم اداری هر لحظه آماده باشید. امیدوارم بهره لازم را از این مقاله برده باشید. شما می­توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با قایلیت جدید تلگرام یعنی ویس چت با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد