تماس با کارشناس

مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

از مجموعه مطالب آموزشی

 

در حال حاضر کاربران ایرانسل و همراه اول برای اینکه بتونن کارهایی مثل خرید شارژ، تمدید بسته اینترنت و مواردی از این دست رو انجام بدن، هم می‌تونن از اپلیکیشن های ایرانسل و همراه اول استفاده کنند و هم مثل قدیم کدهای دستوری رو برای این منظور مورد استفاده قرار بدن. استفاده از کدهای دستوری به خاطر اینکه نیازی به اینترنت نداره خیلی راحته و همین موضوع باعث شده که هنوزم کسایی وجود داشته باشند که برای انجام کاراشون از این کدها استفاده کنند. اما ممکنه گاهاً در حین استفاده از این کدها و ارسال اون‌ها مشکلاتی به وجود بیاد و این کدها درست اجرا نشه. من توی مقاله قصد دارم روش حل مشکل اجرا نشدن کدهای ussd در اندروید را بهت آموزش بدم. پس اگه تو هم دوست داری روش رفع این مشکل رو یاد بگیری، با من در ادامه مقاله همراه باش.

فهرست مطالب

روش برطرف کردن خطای کد MMI  نامعتبر یا مشکل در اتصال اندروید و کار نکردن ussd

ریستارت کردن موبایل برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

تست کد دستوری ussd در حالت Safe mode برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید با افزودن به علاوه (+) یا کاما (,)

بررسی اتصال اینترنت برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

بروزرسانی نسخه اندروید گوشی برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

ریست فکتوری کردن گوشی برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

چک کردن سیم کارت برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

جمع ‌بندی

روش برطرف کردن خطای کد MMI  نامعتبر یا مشکل در اتصال اندروید و کار نکردن ussd

همونطور که می‌دونی کدهای MMI  به کدهایی گفته می‌شه که با ستاره شروع میشن و با مربع هم تموم میشن و از اون‌ها برای انجام کارهایی مثل خرید شارژ، خرید بسته اینترنت، غیرفعال کردن پیشواز ایرانسل و غیره استفاده می‌شه. همونطور که در ابتدای مطلب هم بهش اشاره کردم استفاده از این کدها هنوز بین خیلی از کاربران مرسوم و رایجه و یکی از دلایلش هم می‌تونه این باشه که کاربران به دلیل استفاده بسیار زیاد از این کدها آنها را حفظ شدن و به خاطر اینکه برای استفاده از اون‌ها نیازی به اینترنت وجود نداره، دسترسی به اون‌ها برای کاربرا خیلی راحت‌تر انجام می‌شه. در ادامه روش‌هایی که می‌تونی برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید به کار بگیری رو بهت یاد میدم.

پیشنهاد مطلب: قابلیت های جدید اندروید 14 | خفن ترین امکانات اندروید جدید

ریستارت کردن موبایل برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

یکی از ساده‌ترین راهکارهایی که برای رفع ارور Connection problem or invalid MMI code  می‌تونی به کار بگیری اینه که یه بار گوشیت رو خاموش کنی و دوباره گوشیت رو روشن کنی. در نظر داشته باش که ریست کردن گوشی می‌تونه خیلی از باگ‌های سطحی و ابتدایی که توی گوشی به وجود اومده رو برطرف کنه. علاوه بر این، این روش خیلی راحته و برای انجام اون نیازی به طی کردن مراحل سخت و پیچیده نداری.

ریستارت کردن موبایل برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید - کمک کامپیوتری آنلاین

تست کد دستوری ussd در حالت Safe mode برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

یکی دیگه از راه حل‌های رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید اینه که گوشی رو در حالت Safe mode روشن کنی. با انجام این کار خیلی راحت‌تر می‌تونی ایرادات به وجود اومده در گوشیت رو پیدا و اون‌ها رو برطرف کنی. دلیلشم اینه که وقتی گوشی رو در حالت Safe mode روشن می‌کنی، تنها برنامه‌های اصلی اندروید اجرا میشن و بقیه برنامه‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شدند از میون میرن و این کار باعث میشه تا راحت‌تر بتونی کار تست و بررسی گوشی رو انجام بدی. اگه گوشی در حالت Safe mode کاملاً اوکی بود، احتمالاً وجود یکی از برنامه‌های غیر اصلی که در حالت Safe mode نبودن مشکل ساز بوده و باید علت رو در اون‌ها جویا بشی.

برای اینکه بتونی گوشیت رو وارد حالت Safe mode کنی باید مراحل زیر رو طی کنی:

1.گوشیت رو خاموش کن.

2.کلید پاور گوشی رو نگه دار و اون رو تا زمانی که لوگوی اندروید بهت نمایش داده بشه ول نکن.

3.حالا همزمان با کلید پاور، کلید کاهش صدا را هم فشار بده تا گوشیت روشن شه.

4.حالا پیام Safe mode بهت نشون داده می‌شه که بهت میگه گوشی در حالت Safe mode بالا اومده.

تست کد دستوری ussd در حالت Safe mode برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید - مشاوره کامپیوتری تلفنی

بعد از اینکه گوشیت رو در این حالت قرار دادی حالا وقتشه که اون کد mmi ای که در حین شماره گیریش بهت خطا نمایش داده می‌شد رو وارد کنی. اگه در این حالت گوشی با مشکل مواجه نبود، احتمال اینکه یه برنامه جدید که روی گوشیت نصب کردی باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشه زیاده. پس با حذف برنامه‌هایی که اخیراً اون‌ها رو روی گوشیت نصب کردی می‌تونی این مشکل رو برطرف کنی.

رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید با افزودن به علاوه (+) یا کاما (,)

راه حل بعدی که برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید به کار گرفته می‌شه اینه که یه کاما به انتهای کد mmi اضافه کنی و دوباره شماره‌گیری را انجام بدی. مثلاً فرض کن که می‌خوای کد دستوری #780* رو شماره گیری کنی. برای انجام این کار باید این کد رو به این صورت وارد کنی: , #780*

برای تایپ علامت کاما هم کافیه کلید ستاره رو حدود سه چهار ثانیه نگه داری.

علاوه بر این می‌تونی بعد از اینکه علامت ستاره رو در کد mmi تایپ کردی، یه بعلاوه هم بعدش اضافه کنی تا مشکلت برطرف بشه. مثلاً اگه می‌خوای کد #780* رو شماره‌گیری کنی، اون رو به این صورت تایپ کن: #780+*

برای تایپ علامت + هم باید کلید صفر رو سه چهار ثانیه نگه داری.

بررسی اتصال اینترنت برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

اگه با انجام راهکارهای بالا هنوز مشکلت برطرف نشده و نمی‌تونی کد های ussd رو در گوشیت اجرا کنی، بهتره اتصال اینترنت گوشیت رو چک کنی. درسته که برای استفاده از کد های mmi نیازی به اینترنت وجود نداره، اما گاهی اوقات اگه سیم کارت نتونه به اینترنت متصل بشه ممکنه اون سیم کارت دارای مشکل اتصال باشه و این موضوع باعث به وجود باعث بروز این مشکل شده باشه. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنی:

1.وارد قسمت تنظیمات گوشی شو و گزینه Network Connection  یا Mobile Networks رو انتخاب کن.

2.حالا وارد قسمت Network Operators شو و روی گزینه Search Networks  ضربه بزن.

3.بعد از اینکه جستجو به اتمام رسید اپراتور و شبکه مورد نظرت را انتخاب کن/ البته ممکنه لازم باشه این کارو چند بار انجام بدی تا اوکی شه.

بررسی اتصال اینترنت برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید - پشتیبانی کامپیوتری به صورت تلفنی

بروزرسانی نسخه اندروید گوشی برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

روش دیگه‌ای که می‌تونی برای رفع مشکل اجرا نشدن کدهای ussd در گوشی‌های اندرویدی ازش استفاده کنی اینه که ورژن سیستم عامل گوشیت رو ارتقا بدی. گوشی‌هایی که از ورژن‌های قدیمی اندروید برخورد دارند ممکنه در اجرای کدهای ussd با مشکل و خطا مواجه بشن. پس خیلی راحت با آپدیت کردن ورژن سیستم عامل اندروید به نسخه‌های جدیدتر می‌تونی این مشکل رو برطرف کنی.

ریست فکتوری کردن گوشی برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

راهکار کاربردی بعدی که برای رفع مشکل اجرا نشدن کدهای ussd تو گوشی‌های اندرویدی به کار گرفته می‌شه، ریست فکتوری کردن گوشیه. با انجام این کار کلیه اطلاعات و برنامه‌هایی که روی گوشی نصب هستند از بین میره. پس بهتره از این راهکار به عنوان آخرین گزینه‌ استفاده کنی.

تا به حال اسم (Recovery mode) به گوشتون خورده و سوال پیش اومده که یعنی چی؟! خب ما قصد داریم تا با پیشنهاد خواندن مطلب خروج از حالت ریکاوری سامسونگ به تمامی پاسخ سوالاتتون برسید.

چک کردن سیم کارت برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید

آخرین راهکاری که می‌تونی برای رفع مشکل اجرا نشدن کدهای ussd در گوشی‌های اندرویدی به کار بگیری اینه که سیم کارتت رو چک کنی. اگه گوشیت دو سیم کارته و از هر دو تا سیم کارتش هم استفاده می‌کنی، سیم کارت ‌هات رو غیرفعال کن و فقط اون سیم کارتی که تو اجرای کدهای ussd مشکل داره رو فعال کن. حتی ممکنه کثیف شدن سیم کارت هم باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشه. پس بهتره سیم کارتت رو از محفظه‌اش خارج کنی و اون رو پاک کنی و دوباره سر جاش بذاری و بررسی کنی ببینی که آیا مشکلت برطرف شده یا نه؟

برای دریافت راهنمایی بیشتر درباره نحوه چک کردن سیم کارت برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید میتونی با کارشناسان رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099071540 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی.

چک کردن سیم کارت برای حل مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید - کمک کامپیوتر تلفنی

جمع ‌بندی

در این مقاله سعی کردم تا راه حل‌های مختلفی که برای رفع مشکل اجرا نشدن ussd در اندروید به کار گرفته می‌شه رو بهت یاد بدم تا اگه این مشکل برات به وجود اومد بتونی با به کار بردن این راه حل‌ها مشکلت رو برطرف کنی. انجام تر این راه حل‌ها تایم و انرژی زیادی ازت نمی‌گیره و فقط کافیه چند دقیقه زمان بزاری تا بتونی مشکلت رو برطرف کنی.

آیا تا حالا واسه تو هم این مشکل به وجود اومده؟ اگه پاسخ مثبته تو چه راهکاری رو برای رفع این مشکل به کار گرفتی؟ ممنون میشم نظرات و تجربیات مفیدت در این زمینه رو در بخش کامنت با من و بقیه کاربران در میون بذاری. در آخر می‌خوام ازت تشکر کنم که تا آخر این مقاله با من همراه بودی و امیدوارم تونسته باشم بهت کمک کنم تا بتونی روش رفع مشکل اجرا نشدن کدهای ussd در گوشی‌های اندرویدی رو یاد بگیری.

اگر سوالی درباره نحوه اجرای هر کدوم از راه حل های عنوان شده در این مقاله برای رفع مشکل اجرا نشدن کدهای ussd در گوشی‌های اندرویدی داشتی، به راحتی می‌تونی با خدمات کامپیوتری رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099071540 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی و کارشناسان ما سوالاتت را در کمترین زمان پاسخ می دهند و ابهاماتت را برطرف می کنند.

 

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد