تماس با کارشناس

بک آپگیری از گوشی اندروید

از مجموعه مطالب آموزشی

❓چگونه می‌ توان از محتوا و تمام اطلاعات مختلف گوشی هوشمند اندرویدی بک آپ تهیه کرد؟ 

بک آپگیری از گوشی اندروید یکی از امور مهمی است که افرادی که گوشی اندرویدی دارند حتما باید یکبار آن را انجام دهند. بدون شک نمی توان حضور پررنگ تلفن های هوشمند را در زندگی امروزه نادیده گرفت.

همه ی ما در طول روز بخشی از زمان خود را صرف استفاده از تلفن های هوشمند می کنیم، این استفاده ممکن است برای فعالیت های کاری، درسی و یا حتی تفریح باشد. به طور کلی امروزه تلفن های هوشمند به یک وسیله ی پر کاربرد تبدیل شده است.

حال استفاده ی درست از این گوشی های هوشمند به نحوی که بتوان از تمامی امکانات آن استفاده کرد و بیش ترین بازدهی را برای افراد داشته باشد نیازمند آشنایی با ترفندهایی است که می تواند بسیار مفید باشد، ما قصد داریم در مقاله ی پیش روی، شما را با یکی از مهم ترین ترفند های گوشی همراه که دانستن آن برای تمامی افراد الزامی است آشنا کنیم، پس در ادامه با رایانه کمک همراه باشید.

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری موبایل با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099070192 و 📱 از طریق موبایل 0217129

آنچه در این مقاله می خوانیم:

بکاپ گیری چیست؟

آموزش بک آپگیری از گوشی های اندرویدی

بکاپ گیری از گوشی اندروید با استفاده از نرم افزارها

بکاپ گیری با استفاده از نرم افزار SYNCROID

بازگردانی بکاپ با استفاده از نرم افزار SYNCROID

بک آپ گرفتن از محتوای گوشی اندرویدی با اتصال به کامپیوتر

✅پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با بک آپگیری از گوشی اندروید

سخن پایانی

 

بکاپ گیری چیست؟

بک آپ گرفتن از تمام اطلاعات و محتوای گوشی اندرویدی در هر شرایطی ممکن است لازم باشد.  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلایل مختلفی اطلاعات مهمی که در تلفن خود ذخیره کرده اید پاک شده و یا از بین برود وقتی با این مشکل مواجه می شوید در صورت داشتن بکاپ (backup) از اطلاعات خود نباید اصلا نگران باشید، بکاپ در معنای لغوی به “پشتیبان” معنی شده است، به عبارت دیگر بکاپ گیری به معنای گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم می باشد با داشتن نسخه بکاپ با از بین رفتن اطلاعات می توانید به راحتی آن ها را بازگردانید.ما  در این مقاله  قصد داریم  روش های بک اپ گیرفتن از تمام اطلاعات و محتوای گوشی های اندرویدی را شرح دهیم.

 

آموزش بک آپگیری از گوشی های اندرویدی

بکاپ گیری از اطلاعات گوشی همراه، یکی از اقداماتی است که باید انجام شود، چرا که وجود اطلاعات مهمی از جمله عکس، فیلم، تماس ها، برنامه ها و یادداشت ها و نگه داری آن ها برای بسیاری از افراد مهم می باشد. برای بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی تمامی روش ها خواهیم پرداخت.

بک آپ گیری از گوشی اندروید با گوگل

یکی از ساده ترین روش ها برای بکاپ گرفتن از گوشی اندرویدی استفاده از گوگل می باشد، شما می توانید با استفاده از آدرس جیمل اطلاعات خود را در گوگل ذخیره کنید.

برای استفاده از این روش کافی است به بخش تنظیمات تلفن خود وارد شده و بعد از آن با انتخاب حساب گوگل می توانید اطلاعات خود را بکاپ گیری کنید.

بکاپ گرفتن از عکس و فیلم در گوشی اندرویدی

برای بکاپ گرفتن از عکس و فیلم های گوشی خود می توانید از برنامه ای با نام (Google Photo) استفاده کنید، شما می توانید با استفاده از فضایی که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد اقدام به آپلود تمامی عکس و فیلم های خود کنید.

گوگل فوتو فضای ۱ ترابایتی را در اختیار شما قرار خواهد داد، تنها نکته ی منفی این روش، استفاده از حجم اینترنت برای آپلود عکس ها و فیلم ها خواهد بود.

اگر استفاده از گوگل فوتو (google photo) به صورت دستی برای شما دشوار و زمان بر است می توانید تنظیمات این برنامه را به گونه ای انجام دهید که بکاپ گیری به صورت خودکار برای شما انجام شود، برای این کار کافی است به صورت ذیل عمل کنید:

برنامه مربوطه را باز کرده و بعد از آن گزینه ی back up and synce   را انتخاب کنید، بعد از فعال کردن این گزینه عملیات بک آپگیری برای شما به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد. برای تغییر کیفیت عکس های آپلود شده می توانید از طریق گزینه ی upload size  کیفیت عکس ها را انتخاب کنید.

از جمله علل محبوبیت این برنامه رایگان و نامحدود بودن آن است، البته در صورتی که کیفیت عکس و فیلم های شما خیلی بالا باشد ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 

 

بکاپ گیری از پیامک ها در گوشی اندرویدی

وجود تماس و پیام های مهم در گوشی تلفن همراه و نگرانی برای از بین رفتن آن ها امری است که همه با آن مواجه خواهند بود، برای رفع این مشکل استفاده از برنامه هایی مانند SMS Backup می تواند شما را یاری کند با کمک این برنامه می توانید اطلاعات خود را در حساب جیمیل ذخیره کرده و هر زمان به آن نیاز داشتید به آن دسترسی پیدا کنید.

بکاپ گیری از فایل ها در گوشی اندرویدی

علاوه بر عکس، فیلم و پیامک ممکن است بک آپگیری از دیگر فایل های گوشی همراه برای شما اهمیت داشته باشد، اندروید برای بک آپ گرفتن از این اطلاعات نیز برای شما امکانی را فراهم آورده است و آن استفاده از گوگل درایو می باشد، برای آپلود فولدرهای خود در این بخش کافی است به صورت ذیل عمل کنید:

ممکن است بخواهید از نرم افزارهای گوشی خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید این امکان توسط سرویسAndroid Backup Service برای شما فراهم خواهد شد، تنها کافی است به صورت ذیل اقدام کنید:

بعد از باز کردن این برنامه باید گزینه ی Accounts And Backup را انتخاب کنید.

در این مرحله با انتخاب گزینه ی Backup And Restore به دنبال گزینه ی Backup my data باشید و با فعال کردن این گزینه و انتخاب اکانت خود اقدام به بکاپ گیری کنید.

 

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری موبایل با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099070192 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

بکاپ گیری از گوشی اندروید با استفاده از نرم افزارها

در صورتی که بخواهید از طریق کامپیوتر و یا نرم افزار اقدام به پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی خود کنید کافی است نرم افزارهای مربوط به بکاپ گیری را نصب و از آن ها استفاده کنید با نصب این برنامه ها در سیستم و اتصال به گوشی هوشمند  خود می توانید به راحتی نسخه ی پشتیان از اطلاعات موجود در گوشی تهیه کنید.

 

برخی از بهترین و پرطرفدارترین نرم افزارها برای عملیات بک آپ گیری عبارت است از:

  • نرم افزار Helium
  • نرم افزار TitaniumBackup
  • نرم افزار GoBackup
  • نرم افزار MyBackup Pro
  • نرم افزار Super‌Backup
  • نرم افزار Syncroid

بکاپ گیری با استفاده از نرم افزار SYNCROID

اگر به دنبال یک برنامه ی رایگان برای بکاپ گیری تلفن همراه خود هستید بدون شک به سراغ SYNCROID  بروید این برنامه برای ویندوز طراحی شده و این کارایی را دارد که بتوان به کمک آن از تمامی بخش های گوشی بکاپ گیری کرد. در ادامه روش استفاده از این برنامه را به شما آموزش خواهیم داد.

بعد از دریافت و اجرای برنامه، شما باید تلفن همراه خود را به سیستم متصل کرده و در صفحه ی ایجاد شده به دنبال گزینه ی CONNECT  باشید از قسمت  SELECT CATEGORY TO BACKUP  فایل هایی که قصد بک آپ گیری آن ها را دارید انتخاب کرده و بعد  از طریق INPUT BACKUP NAME  نام دلخواهی بر روی فایل خود انتخاب کنید و گزینه یBACKUP  را لمس کنید و در نهایت با کلیک بر روی گزینه ی FINISH عملیات بک آپ گیری به پایان خواهد رسید.

 

 

بازگردانی بکاپ با استفاده از نرم افزار SYNCROID

اگر بخواهید اطلاعات بک آپگیری شده ی خود را بازگردانید برنامه ی SYNCROID به شما کمک خواهد کرد، از طریق این برنامه و گزینه ای با نام RESTORE  اطلاعات بک آپ گرفته ی شما بازگردانده خواهد شد، برای این کار به صورت ذیل عمل کنید:

  1. ابتدا گزینه ی RESTORE را انتخاب کنید.

  2. در این مرحله باید بر روی SELECT ONE BACKUP PACKAGE RESTORE کلیک کنید.

  3. با انتخاب این گزینه فایل های بک آپگیری شده ی قبلی برای شما نمایش داده می شود.

  4. بعد از انتخاب فایل ها باید بر روی گزینه ی RESTORE کلیک کرده و در نهایت FINISH  را انتخاب کنید.

 

 

بک آپ گرفتن از محتوای گوشی اندرویدی با اتصال به کامپیوتر

آموزش بکاپ گیری از گوشی اندروید با کامپیوتر نیز کار ساده ای است. با استفاده از یک کامپیوتر واسط و اتصال گوشی اندرویدی به آن هم می‌توانید از محتوای دستگاهتان فایل بک آپ تهیه کنید. بدین منظور توصیه می‌کنیم که از برنامه‌هایی همچون برنامه Android File Transfer استفاده کنید. از طریق لینک زیر می‌توانید نسبت به دانلود این ابزار اقدام کرده و سپس آن را در کامپیوترتان نصب نمایید.

 

 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با بک آپگیری از گوشی اندروید

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با بک آپگیری از گوشی اندروید پاسخ خواهیم داد. کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری خود از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

آیا امکان  بک آپ گیری اندروید با کامپیوتر با استفاده از برنامه وجود دارد؟

- بله. با کمک  برنامه های جانبی می اوانید از روش بکاپ گیری اندروید با کامپیوتر استفاده کنید. برنامه های زیادی برای این کار وجود دارد که در حال حاضر دو برنامه پیش فرض گوشی ها به نام های زیر قابل دریافت می باشد:

برنامه Wondershare mobile go

برنامه SyncDroid

بکاپ گیری چیست؟

- بکاپ گیری به معنای پشتیبان گرفتن می باشد. با بکاپ گیری شما یک نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم گوشی خود مانند تصاویر، پیامک ها ، مخاطبین  تهیه کرده و در صورت از بین رفتن اطلاعات می توانید به راحتی آن ها  را  بازگردانید.

آیا امکان بکاپ گیری از پیامک ها در گوشی اندرویدی می باشد؟

- بله. می توانید از پیامک های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

 

سخن پایانی

در پایان ممنونیم که با مطلب بک آپگیری از گوشی اندروید همراه تیم فنی رایانه کمک بودید در صورتی که هرگونه سوال درباره این مراحل و دیگر مشکل ها و ترفند های کامپیوتری داشتید می توانید با کارشناسان رایانه کمک تماس گرفته و در سریع ترین زمان ممکن مشکلات رایانه و موبایل خود را برطرف کنید.

همچنین در صورتی که به آموزش های مرتبط با رایانه و تلفن همراه علاقه مند هستید می توانید صفحه اینستاگرام رایانه کمک و کانال اپارات رایانه کمک را دنبال کنید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری موبایل با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099070192 و 📱 از طریق موبایل 0217129

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد