چگونه پسورد فراموش شده فیس‌بوک را بازیابی کنیم؟

از مجموعه مطالب آموزشی

آموزش بدست آوردن پسورد فراموش شده یکی از مواردی است که کاربران برای پیدا کردن مجدد حساب فیس بوک خود و وارد شدن به آن نیاز دارند. در فیس بوک فراموش کردن رمز ورود به اکانت فیسبوک هنوز هم دغدغه خیلی از افراد است، درست است که این سالها شبکه های اجتماعی بسیار پیشرفت کرده اند اما میتوانیم فیسبوک را همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی معرفی کنیم، همانطور که میدانید شرکت فیسبوک بسیار بزرگ است و روزانه با اضافه کردن ویژگی های بسیار به این شبکه محبوب در حال پیشرفت است، بنابراین خیلی جای تعجب نیست که همه ما یکی از اعضای این شبکه باشیم. اگر تا کنون نیز حساب کاربری نداشته اید با آموزش ساخت اکانت فیسبوک بدون شماره موبایل با این شبکه اجتماعی همراه  شوید

استفاده از نرم افزارهای مدیریت رمز عبور گزینه مناسبی برای محافظت و یادآوری پسوردهای مختلف است اما اگر از این برنامه ها استفاده نکرده اید و رمز عبور فیس بوک را فراموش کرده باشید برای نحوه بازیابی رمز عبور فیس بوک نیز به آموزش های این مقاله دارید. پس تا انتهای مقاله با رایانه کمک همراه  باشید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه  با این مقاله می توانیدبا پشتیبنی خدمات کامپیوتری رایانه کمک تماس بگیرید. برای تماس با رایانه کمک میتوانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس حاصل فرمایید.

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

آنچه در این مقاله می خوانیم:

بازیابی رمز عبور فراموش شده اکانت فیسبوک

تغییر پسورد فیسبوک با موبایل

تغییر رمز و بازیابی اکانت فیسبوک با کامپیوتر

بازیابی اکانت حذف شده فیسبوک با استفاده از ایمیل

دریافت ریست پسورد فیسبوک با ایمیل

استفاده از شماره تماس برای بازیابی رمز فیسبوک

بازیابی پسورد با استفاده از جیمیل در صورت فراموشی رمز فیسبوک

بازیابی رمز فیس بوک بدون ایمیل و شماره تلفن

 

بازیابی رمز عبور فراموش شده اکانت فیسبوک

ممکن است برای ما موقعیتی پیش آمده باشد که بخواهیم تغییر رمز عبور فیسبوک را انجام دهیم و یا به دلایلی رمز عبور اکانت فیسبوک خود را فراموش کرده باشیم و بخواهیم بازیابی پسورد فیس بوک را انجام دهیم، پس از اینکه موفق نشدیم پس از چند بار تلاش، وارد اکانت فیس بوک شویم  فیس بوک یک گزینه  بازیابی حساب کاربری  ( Recover Your Account) در قسمت رمز عبور برای کاربران نشان می دهد که این قابلیت برای رفع مشکل رمز عبور فراموش شده اکانت فیسبوک می باشد. در مقالات قبلی به این مطلب اشاره کردیم که چگونه اکانت فیس بوک Facebook را دوباره فعال کنیم ؟ و امروز در این مقاله آموزشی که از طرف کارشناسان رایانه کمک برای شما عزیزان نوشته شده است میخواهیم صفر تا صد تغییر پسورد فیسبوک به راه های مختلف را بررسی کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

تغییر پسورد فیسبوک با موبایل

در اولین روش برای بازیابی رمز فیس بوک، تغییر پسورد و یا بازیابی پسورد فیسبوک میخواهیم به تغییر این رمز با گوشی موبایل بپردازیم برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

نرم افزار فیسبوک نصب شده بر روی گوشی خود را باز کنید و با رمز و پسوردی که میدانید وارد حساب کاربری فیسبوک خود شوید.

 

تغییر پسورد فیسبوک | رایانه کمک

 

حالا لازم است برای رفتن به بخش امنیت فیسبوک بر روی سه خط عمودی پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

تغییر رمز فیسبوک | رایانه کمک

 

در این قسمت لازم است به تنظیمات اکانت خود برویم بنابراین گزینه Account Settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات شوید. در گوشی های آیفون لازم است برای ورد به بخش تنظیمات کاربری گزینه Settings را انتخاب کنیم.

 

عوض کردن پسورد فیسک بوک | خدمات کامپیوتری رایانه کمک

 

در این قسمت تنظیمات امنیت و یا Security and Login  را انتخاب نمایید.

 

تغییر دادن پسورد فیسک بوک | خدمات کامپیوتری رایانه کمک

 

در قسمت  Login لازم است وارد بخش  Change password شوید تا رمز عبور فیسبوک خود را تغییر دهید.

 

تنظیمات تغییر رمز | پشتیبانی کامپیوتر

 

در این قسمت در بخش اول لازم است رمز عبور کنونی خود را وارد کنید تا از نظر امنیتی تایید شوید.

 

تنظیمات عوض کردن رمز | رایانه کمک

 

در قسمت بعد میتوانید رمز عبور جدید خود را وارد کنید اما بهتر است رمز شما از حروف کوچک ، اعداد و حروف بزرگ انگلیسی و علامت ها تشکیل شده باشد تا هک شدن اکانت فیسبوک شما خیلی خیلی سخت شود.

 

تغییر رمز عبور اکانت فیسبوک | رایانه کمک

 

در قسمت بعد لازم است برای تایید رمز عبور ، رمز عبور جدید را یک بار دیگر تکرار کنید تا از اشتباهات سهوی جلوگیری شود.

 

تایید رمز عبور فیسبوک | نیو دانش

 

در مرحله آخر گزینه Save Changes را انتخاب کنید تا رمز جدیدی که برای اکانت خود انتخاب کرده اید ذخیره شود.

 

به همین راحتی با انجام مراحل بالا رمز خود را با گوشی تغییر دادین

 

تغییر رمز و بازیابی اکانت فیسبوک با کامپیوتر

برای انجام اینکار با کامپیوتر قبل از هر چیز لازم است یک نرم افزار تغییر آی پی استفاده کنید و سپس به وبسایت فیسبوک بروید و پس از آن وارد حساب کاربری خود شوید.

 

ورد به حساب فیسبوک در کامپیوتر | نیو دانش

 

حالا بر روی گزینه مشخص شده ای که در شکل زیر مشاهده میکنید کلیک کنید.

 

بازیابی رمز فیسبوک | رایانه کمک

 

از منوی تنظیماتی که برای شما به نمایش در آمده است گزینه Settings را انتخاب کنید.

 

برگرداند رمز فراموش شده فیسبوک | پشتیبان فیسبوک

 

پس از طی کردن مراحل بالا از  پنل سمت چپ که مشاهده میکنید گزینه Security and Login را کلیک کنید. 

 

ورد به تنظیمات فیسبوک | پشتیبان کامپیوتر

 

در بخش بعد از قسمت  Change password، گزینه Edit را انتخاب کنید تا صفحه تغییر رمز فیسبوک برای شما به نمایش در بیآید.

 

 

در این مرحله لازم است برای احراز هویت رمز عبور کنونی خود را وارد کنید.

 

احراز هویت در فیسبوک | نیو دانش

 

در قسمت مشخص شده رمز عبور جدید را وارد کنید در نظر داشته باشید که لازم است از رمز های قوی و یا اصطلاحا complex استفاده کنید یعنی رمز شما شامل حروف ، اعداد ، نشانه ها ، حروف بزرگ و کوچک باشد.

 

مشخص کردن رمز complex | رایانه کمک

 

برای جلوگیری از خطای سهوی لازم است در این قسمت رمز عبور جدید را یک بار دیگر تایپ کنید و در نهایت تایید کنید.

 

تکرار رمز عبور | تعمیرات کامپیوتر تلفنی

 

پس از انجام مراحل بالا برای ذخیره کردن رمز عبور جدید در اکانت فیسبوک خود بر روی Save Changes کلیک کنید تا تغییرات انجام شده لحاظ شود

 

تغییر رمز عبور اکانت فیسبوک | مشاوره کامپیوتری

 

تا به این قسمت شما یاد گرفتید چطور پسورد اکانت فیسبوک خود را در صورتی که به اکانت خود دسترسی دارید تغییر دهید اما از اینجا به بعد با هم یاد میگیریم چطور میتونیم اگر پسورد فیسبوک را فراموش کردیم آن را بازیابی کنیم پس همچنان همراه رایانه کمک باشید.

 پیشنهاد می کنیم مطلب " ارسال خودکار عکس ها از اینستاگرام به فیس بوک " را نیز مطالعه کنید.

 

بازیابی اکانت حذف شده فیسبوک با استفاده از ایمیل

همانطور که متوجه شدین دو راه قبلی که با هم بررسی کردیم برای تغییر رمز عبور زمانی بود که شما رمز قبلی خود را فراموش نکرده بودین. اما در این قسمت لازم است روش های ریست پسورد فیسبوک را نیز بررسی کنیم تا در صورت فراموش کردن پسورد فیسبوک بتوانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید. برای این کار چند روش داریم که در ادامه به این روش ها میپردازیم در روش اول با استفاده از کامپیوتر اینکار را انجام میدهیم : میدونی بهترین برنامه  برای دانلود عکس از فیس بوک چیه؟

 

در مرحله اول  وارد سایت فیسبوک را شود ( میدانید که برای ورد به این سایت نیاز به نرم افزار های تغییر آی پی داریم ) .

 

ریست پسورد فیسبوک | نیو دانش

 

در قسمت ورد به اکانت و یا  Login روی Forgot Password کلیک کنید.

ریست کردن پسورد فیسبوک | کمک رایانه

 

همچنین اگر چند بار رمز را اشتباه وارد کنید، پنجره ای برای شما نمایش داده میشود که لازم است گزینه Forgot Password را انتخاب کنید تا رمز فیسبوک را ریست کنید.

 

ریست رمز face book | رایانه کمک

 

اگر میخواهید برای ریست پسورد فیسبوک از ایمیل استفاده کنید لازم است در صفحه ای که برای شما نمایش داده میشود ، پس از آن بر روی گزینه  Continue کلیک کنید تا فیسبوک بتواند از طریق ایمیل به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد، نکته ای که لازم است اینجا در نظر بگیرید این است قبل از انجام این مراحل به حساب ایمیل خود دسترسی داشته باشید و آن را بر روی همین مرورگر باز کنید.

تغییر پسورد با ایمیل | رایانه کمک

 

دریافت ریست پسورد فیسبوک با ایمیل

با طی کردن مراحلی که تا به اینجا مطرح شد شما توانایی این را خواهید داشت که وارد حساب فیسبوک خود از طریق ایمیل شوید.  اما گزینه دیگری نیز در این مرحله در اختیار شما قرار دارد که میتوانید استفاده کنید و آن هم استفاده کردن از ایمیل برای فعال سازی دوباره فیسبوک است. برای انجام این کار لازم است طبق مراحلی که در پایین گفته میشود عمل کنید:  

در صفحه ی که مشاهده میکنید گزینه Email me a link to reset my password را جهت بازیابی پسورد فراموش شده فیسبوک خود کلیک کنید. پس از آن بر روی Continue کلیک کنید تا لینک ریست پسورد برای شما به ایمیل ارسال شود.

 

ریست پسورد با ایمیل | نیو دانش پشتیبان کامپیوتر

 

زمانی که مراحل بالا را طی میکنید شرکت فیسبوک یک کد ۶ رقمی به ایمیل ما ارسال میکند. لازم است این کد ۶ رقمی را در صفحه باز شده وارد کنیم و Change Password را انتخاب کنیم تا بتوانیم ریست پسورد اکانت فیسبوک خود را انجام دهیم.

 

حل مشکل فراموشی رمز فیسبوک | رایانه کمک

 

در این مرحله میتوانید رمز عبور جدید خود را وارد کنید  و تنظیمات جدید را ذخیره کنید تا رمز شما تغییر کند.

 

استفاده از شماره تماس برای بازیابی رمز فیسبوک

بازیابی رمز فیسبوک با شماره تلفن روش دیگر است. یکی دیگر از گزینه هایی که میتوانیم استفاده کنیم و رمز فیسبوک خود را ریست کنیم گزینه Get a code from my smartphone  است این گزینه زمانی برای شما کار آمد است که حساب فیسبوک خود را با استفاده از شماره موبایل خود ایجاد کرده باشید و یا شماره تلفن خود را در تنظیمات با  اکانت فیسبوک خود همگام سازی کرده باشید. با انتخاب کردن این گزینه صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای ما نمایش داده خواهد شد که لازم است ایمیل یا شماره همراه خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره همراه بر روی گزینه Search کلیک کنید تا پیام بعدی برای شما ظاهر شود.

 

تغییر رمز فیسبوک | حل مشکل موبایل

 

اگر قبلا اکانت فیسبوک خود را با شماره تلفنی که وارد کردین همگام سازی کرده باشید نتیجه به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. در اینجا لازم است برای تایید حساب کاربری بر روی گزینه This Is My Account را کلیک کنید تا هویت شما از طریق شماره موبایل تایید شود.

 

پس از انجام اینکار یک کد به شماره موبایل شما ارسال میشود که میتوانید دقیقا مانند مراحل قبل از این کد استفاده کنید و رمز فیسبوک خود را ریست کنید.

 

 

بازیابی پسورد با استفاده از جیمیل در صورت فراموشی رمز فیسبوک

در قسمت قبل روش وارد شدن به حساب کاربری فیسبوک facebook با استفاده از ایمیل را به صورت کامل بررسی کردیم. حالا قصد داریم فعال سازی دوباره اکانت فیسبوک با جیمیل را به صورت کامل بررسی کنیم، اگر شما از دسته کاربرانی هستید که به جای ایمیل یاهو از جیمل برای همگام سازی در اکانت فیسبوک خود استفاده کرده اید میتوانید مراحل زیر را جهت بازیابی رمز اکانت فیسبوک دنبال کنید.

 

ریست رمز عبور اکانت فیسبوک | خدمات کامپیوتری رایانه کمک

 

ابتدا لازم است مراحل بالا را طی کنید تا به صفحه ریست پسورد فیسبوک برسید، حتما از قبل جیمل خود را بر روی این مرورگری که در حال ریست پسورد با آن هستید باز کرده اید ، اگر این کار را کرده باشید اکانت جیمیل شما را نمایش میدهد در این قسمت اول اکانت جیمیل  خود را انتخاب کنید.

 

 ریست فیسبوک با جیمیل

 

پس از آن  رمز عبور جیمیل را وارد کنید و در قسمت بعد Next را انتخاب نمایید.

 

ریست پسورد فیسبوک

 

در مرحله بعدی کافی است رمز عبور جدید برای فیسبوک خود را وارد میکنیم و بر روی گزینه Continue کلیک میکنیم . به همین راحتی ریست رمز عبور فیسبوک انجام شد.

 

تغییر رمز فیسبوک

 

پیشنهاد میکنیم بخونید: آموزش تصویری دانلود فیلم از فیس بوک با روشهای تضمینی

 

بازیابی رمز فیس بوک بدون ایمیل و شماره تلفن

اگر برای بازیابی پسورد فیسبوک هم ایمیل و هم شماره تماس ورد به  فیسبوک را فراموش کرده باشید. می توانید از طریق دوستان مورد اعتماد رمز عبور را بازیابی کنید. 

برای شروع بر روی لینک ?No longer have access to these در قسمت سمت چپ پایین صفحه ریست پسورد کلیک کنید. 

فیسبوک در این مرحله از شما یک آدرس ایمیل جدید یا شماره تماس جدید درخواست می کند تا با شما در طول فرآیند بازگردانی حساب کاربری در تماس باشد. اکنون بر روی Continue کلیک کنید تا فرآیند ادامه پیدا کند.

اگر اطلاعات تماس مخاطبان قابل اعتمادی را به فیسبوک داده باشید، می توانید از آنها برای بازگردانی حساب کاربری فیسبوک تان در مراحل بعدی استفاده کنید. برای این منظور باید حداقل نام کامل سه تا پنج مورد از مخاطبان خود را به خاطر داشته باشید. جهت بازگردانی فیسبوک تنها به سه کد نیاز خواهید داشت.

اگر مخاطبین مورد اعتماد را تنظیم نکرده باشید، فیسبوک از شما یک سوال امنیتی می پرسد و پس از پاسخ دادن پسوردتان را ریست خواهد کرد.

 

 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با چگونه پسورد فراموش شده فیس‌بوک را بازیابی کنیم؟

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با بازیابی پسورد فیسبوک پاسخ خواهیم داد.  کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری خود از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

گذر واژه فیس بوک را فراموش کرده ام و نمی توانم وارد بشم چکار کنم؟

-  پس از وارد شدن به  صفحه اصلی فیس بوک بر روی گزینه  forgot your password کلیک کنید. به دست آوردن پسورد فراموش در فیس بوک از سه  طریق ممکن است:

1.  با وارد کردن آدرس ایمیل یا شماره موبایل

2. با استفاده از آدرس اختصاصی کاربری شما

3. با استفاده از نام کاربری شما و نام  یکی از دوستان

آیا ریست کردن حساب کاربری بعد از تغییر پسورد لازم است؟

این کار برای این هدف انجام می شود که  شما احتمال دهید از حساب کاربری شما  سواستفاده  شود. بنابراین با ریست کردن حساب کاربری از تمام دستگاه هایی که قبل از این وارد حساب فیس بوک خود میشدید خارج می شوید. برای انجام ان لازم است گزینه Log Out Of Other Devices را بزنید.

آیا بازیابی رمز فیس بوک بدون ایمیل و شماره تلفن امکان پذیر است؟

- بله. در صورتی که هم ایمیل و هم  شماره تماس ورود به فیسبوک را فراموش کرده باشید برای بازیابی پسورد فیس بوک  بدون ایمیل و شماره تلفن می توانید از طریق دوستان مورد اعتماد بازیابی رمز عبور را انجام دهید.

 

سخن آخر

ما در این مقاله در قسمت اول در رابطه با تغییر پسورد فیسبوک با شما صحبت کردیم و در قسمت دوم در رابطه با ریست پسورد فیسبوک، امیدواریم  مطلب چگونه رمز فیسبوک را بازیابی کنیم؟ برای شما عزیزان مفید بوده باشد، در صورتی که در این زمینه سوالی داشته باشید میتوانید در بخش دیدگاه ها سوال خود را مطرح کنید  تا کارشناسان رایانه کمک در اولین زمان پاسخ شما را ارسال کنند، همچنین اگر میخواهید با کارشناسان ما مکالمه تلفنی داشته باشید از طریق تلفن ثابت میتوانید شماره 9099071540 و از طریق موبایل میتوانید شماره 0217129 را شماره گیری کنید.

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد