تماس با کارشناس

مخفی کردن اکانت اینستاگرام (آموزش دیسیبل کردن اینستا)

از مجموعه مطالب آموزشی

مخفی کردن حساب اینستاگرام ترفندی است که امروز میخواهیم به شما آموزش دهیم .اپلیکیشن های امروزی علاوه بر این که می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند ممکن است گاهی اوقات دردسرساز نیز شوند، به عنوان مثال اپلیکیشن اینستاگرام با تمام محبوبیت و مزایا معایبی هم به همراه دارد که یکی از آن ها نمایش حساب کاربری شما در لیست پیشنهادی دیگر افراد می باشد.

که ممکن است این امر برای بسیاری از اشخاص خوشایند نباشد، اما خوشبختانه روش های بسیاری وجود دارد که شما می توانید حساب کاربری اینستاگرام خود را مخفی سازید.

برای همین ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی روش هایی برای پنهان کردن اکانت یا حساب کاربری اینستاگرام بپردازیم، پس برای یادگیری این آموزش مفید تا انتهای این مقاله با رایانه کمک همراه باشید.

 

 آنچه در این مقاله مطالعه میکنید:

انواع حساب کاربری در اینستاگرام

حذف شماره تلفن از حساب کاربری

اضافه کردن ایمیل به حساب کاربری اینستاگرام

غیرفعال کردن تایید هویت ۲ مرحله ای

آموزش حذف فیس بوک از اینستاگرام

حذف اکانت های مشابه اینستا

پرسش و پاسخ در زمینه مخفی کردن اکانت اینستاگرام

چرا باید حساب اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

مخفی کردن فعالیت در اینستاگرام چقدر زمان میبرد تا فعال شود؟

با دیسیبل و یا مخفی کردن اکانت اینستاگرام چه اتفاقی میافتد؟

چگونه بفهمم فرایند مخفی کردن اکانت اینستا به درستی انجام شده است؟

چگونه در جستجوگر اینستاگرام مخفی شویم؟

آیا مخفی کردن حساب کاربری با دیلیت اکانت یکی است؟

آیا روشی برای مخفی کردن اکانت اینستا وجود دارد؟

ایا روشی برای پیدا نشدن اکانت اینستاگرام در سرچ وجود دارد؟

چگونه اینستاگرام نصب کنیم که دیگران نفهمند؟

سخن آخر

 

انواع حساب کاربری در اینستاگرام

معمولا برای انجام فعالیت های کاری و شغلی نیازمند اکانتی به حالت عمومی (Public) خواهید بود و تمامی حساب های کاربری ساخته شده در این اپلیکیشن ابتدا به صورت عمومی می باشند و در صورت تمایل، شخص می تواند حساب مورد نظر را به حالت خصوصی (Private) تبدیل کند.

میدونی اگر برای اینستاگرامت مشکل پیش اومد چطوری با  ارسال ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام برای رفع مشکلات حسابت اقدام کنی؟

 

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

در این ویدیو میخوایم یاد بگیریم که چطوری میشه اکانت اینستاگرام رو مخفی کنیم.

 

 

حذف شماره تلفن از حساب کاربری

همان طور که می دانید در هنگام ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن اینستاگرام از شما شماره تلفن همراه خواسته می شود این شماره در واقع می تواند یک راه ارتباطی بین شما و تمامی افرادی که شماره همراه شما را دارند باشد.

از قسمت Find Friends و از بخش Contacts می توانید حساب کاربری افرادی که شماره آن ها در لیست تلفن همراهتان ذخیره شده است را پیدا کنید و در صورت حذف شماره دیگر حساب کاربری شما برای افرادی که شماره ی شما را دارند نمایش داده نخواهد شد.

اما برای حذف شماره تلفن ۲ نکته ی مهم وجود دارد:
۱٫ نباید تایید هویت ۲ مرحله ای برای اکانت شما فعال باشد.
۲٫ یک ایمیل باید به حساب کاربری خود اختصاص داده باشید.

 

اضافه کردن ایمیل به حساب کاربری اینستاگرام

  • برای افزودن ایمیل به حساب کاربری باید به طریق ذیل عمل کنید:
    به صفحه ی پروفایل خود در اپلیکیشن اینستاگرام وارد شوید.
  • بر روی گزینه ی Edit Profile کلیک نمایید.


  • به قسمت Private Information رفته و آدرس ایمیل را وارد کنید.
     برای تایید آدرس ایمیل باید ایمیل فرستاده شده به آدرس خود را تایید کنید.

 

غیرفعال کردن تایید هویت ۲ مرحله ای در اینستاگرام

برای غیر فعال کردن این بخش نیز کافی است مراحل ذیل را طی کنید:

وارد پروفایل خود در اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

آیکون سه نقطه در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

در این بخش گزینه ی تنظیمات (Settings) را لمس کرده و بعد از آن گزینه ی Privacy and Security را انتخاب نمایید.

در این مرحله باید به دنبال گزینه ی Two-Factor Authentication باشید.

در صورتی که این گزینه را پیدا نکردید به این معنا خواهد بود که این قابلیت برای شما فعال نمی باشد.

در بخش Two-Factor Authentication نیز باید به دنبال گزینه ی Text Message بوده و دکمه ی لغزنده را غیر فعال نمایید، علاوه بر این باید اقدام به غیر فعال کردن گزینه ی Authentication App کرده و به این صورت تایید هویت ۲ مرحله ای برای شما غیر فعال خواهد شد.

با اختصاص دادن آدرس ایمیل به حساب کاربری و غیر فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای قادر خواهید بود شماره تلفن همراه خود را حذف کنید .

در آخر باید وارد پروفایل خود شده و با کلیک بر روی گزینه ی Edit Profile از قسمت Private Information و بخش phone شماره همراه خود را حذف کنید.

 

دیدی بعضی از افراد زمانی که پست داخل اینستاگرام میزارن خودکار داخل فیسبوک هم منتشر میشه و باعث افزایش بازدید رایگان پستشون میشه! با من همراه باش تا تکنیک ارسال خودکار عکس ها از اینستاگرام به فیس بوک یاد بگیریم.

 

آموزش حذف فیس بوک از اینستاگرام

برای مخفی کردن حساب اینستاگرام باید حساب فیسبوک نیز از حساب اینستاگرام جدا شود برای حذف اکانت فیس بوک باید مراحل ذیل را انجام دهید:


• به پروفایل اینستاگرام خود وارد شوید.
• آیکون سه نقطه بر روی صفحه را لمس کنید.
• گزینه ی تنظیمات (Settings ) را انتخاب نمایید.
• در این مرحله باید گزینه ی Account و بعد Linked Accounts را انتخاب کنید.
• در صفحه ی پیش روی می توانید تمامی اکانت های لینک شده به حساب اینستاگرام خود را مشاهده نمایید مانند فیس بوک و توئیتر، در این مرحله باید گزینه ی فیسبوک و بعد از آن Unlink Account را انتخاب نمایید.
با انجام این کار دیگر اکانت شما از بخش Follow Facebook Friends برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.

حالا که با دیسیبل شدن اینستا آشنا شدی پیشنهاد میکنم نگاهی به مقاله دریافت کد ۶ رقمی فیسبوک یا ریست پسورد با ایمیل داشته باشید...

 

حذف اکانت های مشابه اینستا

از آن جایی که اینستاگرام معمولا پیشنهادات خود را بر اساس اکانت ها و پروفایل های مشابهی که شخص احتمالا تمایل به دنبال کردن آن ها دارد و یا داشتن دوستان مشترک نمایش می دهد.

برای همین ممکن است حساب کاربری شما در این لیست هم قرار گرفته باشد و به دیگر افراد نمایش داده شود برای جلوگیری از این امر نیز می توانید مسیر ذیل را طی نمایید.

• در ابتدا لازم است تا از طریق سیستم کامپیوتری و مرورگر خود وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید.
• بعد از ورود به پروفایل خود بر روی گزینه ی Edit Profile کلیک نمایید.
• در صفحه ی پیش روی و در انتهای صفحه باید تیک گزینه ی Similar Account Suggestions را بردارید.

 

پرسش و پاسخ در زمینه مخفی کردن اکانت اینستاگرام

در قسمت بالا به روش های پرداختیم که با استفاده از آن میتوانید حساب خود را از دید دیگران مخفی کنید اما اکنون ممکن است زمانی که کاربران در حال غیرفعال کردن حساب خود هستند با سوالاتی روبرو شوند که در ادامه قصد داریم به شایع ترین آنها در زمینه اینستاگرام مخفی کردن بپردازیم پس با ما همراه باشید و در صورتی که با ابهام روبرو شده اید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا به سوال شما پاسخ بدهیم.

 

چرا باید حساب اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از کسانی که شماره تلفن ما را دارند ممکن است دلایل متعددی داشته باشد، برخی افراد ممکن است در یک بازه زمانی قصد داشته باشند به صورت کامل هیچ فردی به اکانت آنها دسترسی نداشته باشد و یا برای مدتی قصد دارند از اینستاگرام فاصله بگیرند به همین دلیل حساب خود را غیر فعال کرده و پس از مدتی دوباره فعال میکنند.

بنابراین مخفی کردن حساب کاربری اینستاگرام میتواند دلایل متعددی داشته باشد که افراد میتوانند از آموزش بالا برای اینکار استفاده کنند.

 

مخفی کردن فعالیت در اینستاگرام چقدر زمان میبرد تا فعال شود؟

 عموما پس از اینکه درخواست غیر فعال کردن حساب کاربری اینستاگرام را ارسال میکنید چند دقیقه بعد از آن حساب شما به صورت موقت بسته خواهد شد و دیگر نمیتوانید در آن فعالیت کنید.

اما برای اینکه حساب کاربری شما از سرچ اینستاگرام هم پاک شود ممکن است چند روز به طول بی انجامد. اما نگران نباشید زیرا با این ترفند اینستاگرام به راحتی میتوانید برای مدتی حساب خود را در اینستاگرام غیر فعال کنید.

 متا قراره یه ویژگی جدید به اینستاگرام اضافه کند که به صورت دو نفره بشه ریلز و استوری گذاشت با من همراه باش تا ببینیم این کار چقدر میتونه روی بازدید و افزایش فالوور اثر مثبت داشته باشه قابلیت اشتراک گذاری پست اینستاگرام

 

با دیسیبل و یا مخفی کردن اکانت اینستاگرام چه اتفاقی میافتد؟

هیچ اتفاق خاصی قرار نیست تنها برای مدتی پیج شما از دسترس خارج میشود و به صورت کامل اکانت شما برای افرادی که شما را جستجو در اکسپلور اینستاگرام پیدا میکردند این امکان برای آنها سلب میشود.

همچنین پس از مدتی به راحتی میتواند با وارد شدن به حساب کاربری خود دوباره به اکانت خود دسترسی داشته باشید و به فعالیت خود ادامه دهید بنابراین نیازی نیست بابت این موضوع نگران باشید.

 

چگونه بفهمم فرایند مخفی کردن اکانت اینستا به درستی انجام شده است؟

کامل ساده است اگر فرایند مخفی کردن اکانت اینستاگرام را به درستی انجام داده باشید و از همان لحظه به بعد دیگر قابلیت فعالیت در پیج خود را ندارید. همچنین پس از مدتی حساب کاربری شما در اینستا به صورت کامل حذف میشود و افراد حتی با سرچ در اکسپلور اینستاگرام نمیتوانند حساب شما را بیابند.

با همین دو روش بالا به راحتی میتوانید مطمئن شوید که آیا اکانت اینستاگرام شما غیر فعال شده است یا خیر.

 

چگونه در جستجوگر اینستاگرام مخفی شویم؟

به طور کلی هنور روشی برای مخفی شدن در اینستاگرام به صورت رسمی ارائه نشده است اما با خصوصی کردن حساب خود کاری کنید که افراد نتوانند به حساب شما دسترسی داشته باشند اما با دیسیبل کردن اینستا به صورت کامل میتوانید حساب خود را از دسترس خارج کنید تا دیگر در سرچ اینستاگرام نباشید.

 

آیا مخفی کردن حساب کاربری با دیلیت اکانت یکی است؟

دیلیت اکانت کردن اینستاگرام به صورت کامل حساب شما را غیر فعال میکند اما با دیسیبل کردن اکانت اینستاگرام فقط برای مدت کوتاهی حساب شما غیر فعال شده و پس از مدتی با دوباره وارد شدن به آن به حساب قبلی خود دسترسی دارید

در واقع دیلیت اکانت به صورت کامل حساب شما را پاک میکند اما دیسیبل کردن برای مدتی غیر فعال کرده و دوباره میتوانید وارد آن شوید.

 میدونی چطور میشه از روی حساب کاربری فردی شماره تلفنش رو به دست آورد؟ پیشنهاد میکنم مطلب "آموزش فهمیدن شماره در اینستاگرام" از دست ندی که یه جایی نیاز میشه!

 

آیا روشی برای مخفی کردن اکانت اینستا وجود دارد؟

بهترین روش برای مخفی کردن حساب اینستاگرام همان دیسیبل کردن حساب کاربری خودتان است. اما برخی کاربران فرض میکنند که یک روش دیگری برای انجام این کار وجود دارد.

بنابراین برای مخفی کردن اکانت اینستا خود لازم است حساب خود را دیسیبل کنید با این کار اکانت شما از دسترسی خارج میشود و حتی با جستجو کردن آن هم نمیتوانند آن را بیابند.

 

ایا روشی برای پیدا نشدن اکانت اینستاگرام در سرچ وجود دارد؟

بله دیسیبل شدن حساب یکی از بهترین روش های است که برای مخفی شدن در سرچ اینستاگرام استفاده میشود.

اما در صورتی که قصد دارید حساب کاربری شما برای همه افراد مخفی بماند و در کنار آن در اینستاگرام فعالیت داشته باشید. بهترین کار ساخت حساب اینستاگرام از طریق ایمیل است.

  • برای این کار لازم است ابتدا حساب کاربری جدید در جیمیل ایجاد کنید.
  • سپس وارد اینستاگرام شوید و با ایمیل خود در این برنامه ثبت نام کنید. (شماره تلفن خود را وارد نکنید)
  • با این کار شما از دید همه افراد مخفی هستید و تا زمانی که خودتان با عکس پروفایل یا پست های که میگذارید هویت خود را آشکار نکنید، هیچکس نمیداند که شما چه فردی هستید.

 

چگونه اینستاگرام نصب کنیم که دیگران نفهمند؟

یک سری اینستاگرام های جانبی وجود دارند که در تنظیمات اجازه میدهند که آیکن اینستاگرام را تغییر دهید. این کار به عنوان اینستا مخفی در گوشی معروف است. البته توجه داشته باشید که استفاده از این نرم افزار ها را کارشناسان رایانه کمک به هیچ عنوان توصیه نمیکنند زیرا توسط خود شرکت متا تایید نشده هستند.

بعد از آن میتوانید فرایند راه اندازی اینستاگرام با جیمیل را انجام دهید. با این کار دیگر هیچ فردی متوجه نمیشود که شما اینستاگرام نصب کرده اید.

 

سخن آخر

تمامی روش های عنوان شده در بالا از جمله بهترین راه هایی بود که به کمک آن میتوانید به مخفی کردن حساب اینستاگرام بپردازید، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در خصوص مطالب این مقاله و یا سیستم های کامپیوتری، لپ تاپ و گوشی های هوشمند می توانید به صورت شبانه روزی و از طریق شماره های 9099070192 یا 0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.
در صورتی که علاقه مند به اخبار تکنولوژی هستید می توانید برای یادگیری آموزش های کاربردی در زمینه ی گوشی های هوشمند و سیستم های کامپیوتری به سایت آموزش کامپیوتر و موبایل رایانه کمک مراجعه نمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد