6 روش دانلود کامنت ها از اینستاگرام (استخراج نظرات اینستا)

از مجموعه مطالب آموزشی

دانلود کامنت ها از اینستاگرام یکی از کار هایی است که اگر شما در اینستاگرام یک فرد معمولی، دیجیتال مارکتر، بازاریاب، مدیر سوشال مدیا یا یک اینفلوئنسر باشید در هر صورت شما گاهی به آن نیاز پیدا می کنید.

به طور مثال زمان برگزاری مسابقه اینستاگرام صرف نظر از کاربردی بودن یا نبودن دانلود کامنت های اینستاگرام  ممکن است شما لازم داشته باشید یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید در قرعه کشی استفاده نمایید.

اگر شما یک اینفلوئنسر هستید،  داشتن کامنت ها به شما کمک می کند تا مشاهده نمایشی کدام یکی از پستهای شما از نظر مردم بهتر بوده است. همچنین برای دیدن نظرات کلی مردم و دسته بندی آنها بسیار مناسب می باشد. اگر شما به دنبال  دانلود کامنت ها هستید  در این مقاله چند روش برای دانلود کامنت ها را برای شما شرح می‌دهیم  همراه شرکت  رایانه کمک آنلاین باشید.

1 . با Flow نظرات اینستاگرام را در فایل اکسل ذخیره نمایید

Flow ابزاری می باشد که کاربرد فراوانی دارد برای اتوماسیون استفاده از اپ ها و سرویس های آنلاین که توسط مایکروسافت طراحی شده است. یکی از کاربردهای این نرم افزار Flow دانلود کردن کامنت های اینستاگرام و ذخیره کردن کامنت ها در یک فایل Excel می باشد. خوشبختانه اپلیکیشن اکسل قابلیت ها و توابع بسیار خوبی برای پردازش متن و عبارت ها دارد و همچنین در تحلیل های آماری بسیار مفید واقع شده است.

اکنون برای ذخیره کردن  کامنت در فایل اکسل به صورت خودکار آپدیت کردن فایل اکسل به صورت مرتب، آدرس فرایند ذخیره کردن نظرات اینستاگرام در اکسل بعد از یک روز در وب سایت مایکروسافت مراجعه نمایید. در این صفحه فرآیند خودکار مورد نیاز شما تعریف شده است و کاری که باید انجام دهید، ایجاد حساب کاربری یا وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید.

حال بعد از لاگین، ابتدا شما روی دکمه Sign in مربوط به اینستاگرام کلیک نمایید و با وارد کردن نام کاربری و پسورد، دسترسی به اینستاگرام را فعال نمایید.

در مرحله بعدی روی دکمه Create رو بروی اکسل کلیک نمایید. با انجام این کار فایل اکسل جدید را برای ذخیره کردن نظرات ایجاد می کنید.

اما محل ذخیره کردن فایل اکسل شما به سرویس OneDrive  مایکروسافت محدود نمی‌باشید بلکه می توانید از Dropbox با Google Drive  در موارد دیگر نیز استفاده نمایید. معمولاً کاربران از وب اپلیکیشن Google Drive بیشتر از سایر وب اپلیکیشن های شبیه به اکسل استفاده می‌کنند. بنابراین مانند عکس زیر روی گزینه گوگل درایو کلیک نمایید.

اکنون بعد از کلیک کردن روی گوگل درایو، باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد حساب گوگل خود شوید تا دسترسی لازم را بدهید. بنابراین مانند عکس زیر روی دکمه Continue کلیک نمایید.

2 . انتخاب تمپلیت برای نمایش دانلود کامنت ها از اینستاگرام

حال در صفحه بعدی قالب یا تمپلیت Flow که قرار است نظرات را در اکسل ذخیره نماید، آماده استفاده می باشد. شما می‌توانید پارامترهایی  مانند تاخیر، خروجی و غیره را نیز با کلیک بر روی گزینه Edit ویرایش نمایید.

توجه داشته باشید که در فایل اکسل باید ستون های مختلف مربوط به کامنت ها ایجاد شود. در واقع ستونهایی  که در زیر گفته می‌شود برای جمع‌آوری اطلاعات کامل یک کامنت، ضروری می باشند.

. Link

. Caption

. Comment

. Username

. Full name

سپس در قسمت Insert rowScope شما می‌توانید نام صفحه اکسل و فایل اکسل را وارد نمایید. در گوشه بالای صفحه دکمه تست قرار گرفته است  بهتر است بررسی نمایید عملکرد صحیح این Flow  کاربرد دارد یا خیر. بعد از انجام تمام تنظیمات شما باید تمپلیت را آزمایش نمایید و مطمئن شوید که به درستی نظرات را در صفحه فایل اکسل ذخیره می‌کند. اگر تست شما درست بود می توانید روی دکمه Save کلیک نمایید.

نمایش کامنت های دریافتی از اینستاگرام

حالا با انجام مراحل بالا هر زمانی که کامنت جدید در اینستاگرام  ثبت شود، بعد از مدت زمانی که به عنوان Delay یا تاخیر مشخص کرده اید، توسط تمپلیت Flow دریافت می شود و در اکسل قرار می‌گیرد.

توجه نمایید که ستون آخر یعنی PowerAppsId توسط Microsoft Flow  به صورت خودکار ساخته شده است و حاوی یک رشته یا استرینگ تصادفی می‌باشد. شما به این ستون اضافی توجهی نکنید. هر زمانی که نیاز به تحلیل و بررسی بود می‌توانید فایل اکسل را کپی کنید و ستون مورد بحث را حذف نمایید.

به این نکته توجه کنید که در سرویس Flow، چند تمپلیت مختلف برای کار با کامنت های اینستاگرام وجود دارد که این کار را به کمک ایمیل یا حساب توییتر و غیره انجام می دهد و از طرف دیگر نیز می‌توانید تمپلیت سفارشی خود را بسازید.

همچنین در پلن رایگان سرویس مایکروسافت فلو، می‌تواند یک تمپلیت ساخته شده را حداکثر ۷۵۰ مرتبه در یک ماه اجرا نمایید. اگر شما بخواهید مراتب اجرا را بیشتر و سریعتر کامنتها را ثبت نمایید، باید ۵ دلار هزینه ماهانه پلن بعدی را پرداخت نمایید.

اگر حساب اینستاگرامت به مشکل خورده میدونی چطوری میتونی با پشتیبانی اینستاگرام در ارتباط باشی؟ ارسال ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام برای رفع مشکلات

 

3 . دانلود کامنت ها از اینستاگرام به کمک سایت Getcombot 

getcombot یکی از معروف ترین سایت ها به حساب می آید. این سایت روسی یکی از قوی ترین سایت ها برای قرعه کشی در اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد. getcombot به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. این سایت روسی یکی از قویترین و کاملترین سایت با امکانات رایگان می باشد. اما دارای معایبی هم نیز می‌باشد که در ادامه مطلب به مزایا و معایب آن می پردازیم.

 معایب getcombot:

 عدم اتصال به سرور: یکی از مشکلاتی که کاربران با این سایت در بیشتر مواقع روبه رو می‌شوند ارور محدود بودن پهنای باند یا اتصال به سرور آن می‌باشد. زمانی که ما محدودیت زمانی داشته باشیم این عیب در سایت مشکل ساز می‌شود.

صف طولانی: با اینکه این سایت یکی از  قویترین سایت های جهانی می‌باشد ممکن است در زمان های خاصی زمان زیادی را در صف بمانید مخصوصاً در مراسم های جهانی مانند کریسمس

زبان روسی:  با اینکه این سایت زبان انگلیسی را هم پوشش می‌دهد اما ممکن است به درستی کار نکند و به همین دلیل شما باید محل قرار گیری دکمه های مختلف را به یاد داشته باشید.

مزایای getcombot:

 رایگان بودن سایت:  به جرأت می توانیم بگوییم که این سایت یکی از سایت‌هایی می‌باشد که تقریبا ۹۰ درصد خدمات آن رایگان می‌باشد. با بررسی‌هایی که  شرکت رایانه کمک  انجام داد متوجه شدیم که تقریباً هیچ سایتی تا این حد خدمات رایگان پوشش نمی دهد.

 قدرت پردازش بالا:  با تحقیقاتی که انجام داده معمولا سایت هایی که در این زمینه وجود دارند، برای دانلود کامنت ها  تعداد محدودی از کامنت ها را پشتیبانی می‌کنند. اما در این سایت روسی ما  تا ۲۰۰۰۰ کامنت تست کردیم و به راحتی نتیجه خوبی را دریافت کردیم.

 • نحوه انجام کار با سایت getcombot

 1. اکنون برای دانلود کامنت ها از اینستاگرام  وارد سایت com شوید، مانند تصویر زیر که مشاهده می‌کنید.

حال در قسمت بیلد اول ایمیل خود را وارد نمایید سپس در قسمت بیلد دوم  لینک پست اینستاگرامی که می‌خواهید کامنت های آن را دانلود کنید را وارد نمایید. اگر تیک اهراز هویت وجود داشت روی آن کلیک نمایید.

نکته: برای کپی کردن لینک پست اینستاگرام خود روی  نماد سه نقطه در گوشه  سمت راست بالا  پست کلیک نمایید و سپس روی گزینه copy link  کلیک نمایید.

 1. اگر مراحل بالا را به درستی انجام داده اید صفحه زیر برای شما باز می شود. اکنون می توانیم همانند تصویر زیر روی لینک کلیک نمایید.

 1. در این مرحله مانند تصویر زیر روی لینک اکسل کلیک نمایید تا کامنت‌های شما به صورت اکسل دانلود شوند.

میدونی چطور جلوی کپی شدن محتوا پیج اینستاگرامت بشی؟ جلوگیری از دانلود عکس و فیلم ها توسط دیگران در اپلیکیشن اینستاگرام

 

4 . دانلود کامنت اینستاگرام با ابزار exportcomments

سایت exportcomments سرعت خیلی بیشتری نسبت به سایت getcombot دارد و همچنین از محیط گرافیکی بهتری برخوردار می‌باشد. استفاده کردن از این سایت بسیار راحت می باشد اما نسخه رایگان آن تا ۱۰۰ کامنت را برای هر پست ساپورت می‌کند و برای دانلود کامنت ها از اینستاگرام به صورت نا محدود باید نسخه پریمیوم آن را به قیمت  ۴۵$ ماهانه تا سقف ۵۰ هزار کامنت تهیه نمایید.

 مزایای exportcomments:

داشتن سرعت بالا،  محیط گرافیکی مناسب،  قابلیت دانلود لایک

 معایب exportcomments:

محدودیت نسخه رایگان تا سقف ۱۰۰ کامنت،  عدم کاربری برای قرعه کشی

دانلود  کامنت ها از طریق اینستاگرام

شما می‌توانید تمام داده های خود را در اینستاگرام دانلود نمایید اما این دانلود بلافاصله اتفاق نمی‌افتد و با توجه به درخواست شما از اینستاگرام ۴۸ ساعت طول بکشد البته در بسیاری از مواقع این پاسخ دهی خیلی سریع‌تر انجام می‌شود. برای انجام این کار می‌توانید از سه روش انجام دهید:

 روش اول اینستاگرام در وب: 

 1. اکنون شما به وب سایت اینستاگرام بروید  سپس وارد اکانت خود شوید بر روی علامت چرخ دنده کلیک نمایید.
 2. سپس روی Privacy and Security  کلیک نمایید.
 3. اکنون رو download Data کلیک نمایید.
 4. شما می توانید برای مشاهده داده‌های بیشتر روی View All  کلیک نمایید.

 روش دوم استفاده از آیفون یا اندروید:

 1. شما می‌توانید برای دانلود کامنت ها از اینستاگرام به پروفایل خود  وارد شوید سپس روی setting کلیک نمایید.
 2. اکنون به مسیر زیر بروید security > download data
 3. در این قسمت باید ایمیل خود را وارد نمایید تا داده ها به ایمیل شما ارسال شوند. این پروسه ممکن است حداکثر تا ۴۸ ساعت طول بکشد.

چرا فایل ها بعد از دانلود باز نمیشوند ؟!

وقتی که داده ها  برای ایمیل شما ارسال شدند با فرمت json ارسال می‌شوند. فایلی که شما دریافت می‌کنید مجموعه ای از تمام اطلاعات پروفایل شما می باشد بنابراین برای دانلود کامنت ها باید فایل comment  را انتخاب نمایید. عکس نوشته اگر بخواهید فایل ها را در اکسل باز نمایید باید فرمت json  را به xlsx  تبدیل نمایید. برای انجام این کار روشهای آنلاین و آفلاین زیادی وجود دارد اما شما می توانید به  ساده ترین روش به صورت آنلاین در سایت https://json-csv.com/ فایل خود را به فرمت اکسل تبدیل نمایید.

 

اصول صحیح هشتگ گذاری داخل اینستاگرام رو بلدی؟ جدیدا ورودی خوبی از هشتگ نمیگیری؟ آموزش کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام

 

5 . با‏ سایت Spatulah فایل CSV نظرات اینستاگرام را بسازید

این اپلیکیشن برای دانلود کردن نظرات اینستاگرام طراحی شده است. شما هر باری که بخواهید می‌توانید URL یا آدرس یک کامنت را بدهید و آن را دانلود نمایید. در مرحله اول باید روی دکمه  Sign upکلیک نمایید و ثبت‌نام را انجام دهید. در این قسمت نیاز به تایید کردن ایمیل نمی‌باشد.

بعد از ورود، به صفحه دریافت کامنت وارد می‌شوید. شما می‌توانید لینک کامنت را در خانه  بالای دکمه Scrape  پیست نمایید و سپس روی دکمه  Scrapeکلیک نمایید.

اکنون بعد از کلیک روی Scrape،  فایل CSV  ساده ای که حاوی تمام کامنت ها می‌باشد ایجاد شده و ظرف چند ثانیه دانلود می‌شود. فایل CSV  توسط نرم افزارهای مانند Excel به سادگی باز می‌شود و قابل پردازش می باشد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید تمامی کامنت هایی که دنبال کنندگان شما پست کرده اند به صورت کاملا مرتب و منظم در فایل csv  ذخیره شده است و شما می توانید به راحتی از این جدول استفاده کنید و تعداد کاربران نام کاربران تعداد کامنت ها را به دلخواه تغییر دهید.

 

6 . استخراج کامنت های اینستاگرام در اکسل با سایت

یک راه دیگر برای خروجی گرفتن از کامنت های اینستاگرام این است که از سایت exportgram.net استفاده کنید. از مزیت های این سایت میتوان به موارد مختلفی اشاره کرد اما همین که تمام کامنت های اینساتگرام در قابل فایل اکسل به شما تحویل میدهد آن را یک پله نسبت به دیگر سایت ها و برنامه دانلود نظرات اینستاگرام بالاتر برده است.

با استفاده از این سایت میتوانید، ID کاربران، تاریخ کامنت، متن کامنت و تعداد لایک های هر پست خود را به صورت کامل استخراج کرده و برای قرعه کشی آنلاین استفاده کنید.

در آخر میتوان گفت که این سایت در کمتر از یک دقیقه تمام نظرات زیر پست اینستاگرام شما را خروجی گرفته  و برای دانلود به شما تحویل میدهد تا به صورت رایگان آن را دریافت کنید.

برای استفاده از سایت exportgram اینستاگرام کافی است ابتدا از این لینک وارد سایت شده و صفحه را به پایین اسکرول کنید.

مورد بعدی  آدرس پست خود را وارد کنید. (توجه داشته باشید که نباید حساب شما خصوصی باشد)

پس از آن Available Formats را بر روی excel قرار داده و بر روی گزینه آبی رنگ export کلیک کنید.

 

 

پرسش و پاسخ رایگان دانلود کامنت های اینستاگرام

در قسمت بالا به صورت کامل اشاره کردیم که چگونه میتوانید کامنت های زیر پست اینستاگرام خود را دانلود کرده و از آن خروجی بگیرید، اما برخی کاربران در حین مطالعه این مقاله با سوالاتی روبرو شده اند که در ادامه قصد داریم به آنها بپردازیم. پس اگر شما هم با مشکل یا سوال خاصی روبرو شده اید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

آیا میتوان از از پیج خصوصی دانلود کامنت های اینستاگرام انجام داد؟

خیر. در صورتی که پیج فرد مقابل به حالت private در آمده باشد نمیتوانید کامنت های آن را دانلود کنید، حتی اگر حساب کاربری خصوصی باشد امنیت اینستاگرام اجازه دسترسی نمیدهد حتی اگر شما فرد مورد نظر را فالو داشته باشید. بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است حساب کاربری خود را برای مدت محدودی عمومی کرده و کامنت های پیج خود را بازیابی کنید.

 

بهترین سایت های قرعه کشی آنلاین و رایگان برای اینستاگرام کدام است؟

سایت های مختلفی هستند که در زمینه قرعه کشی میان کامنت و لایک های استخراج شده از پست اینستاگرام فعالیت میکنند اما در این لیست قصد داریم بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

 • سایت Wask
 • سایت Simpliers
 • سایت Comment Picker
 • سایت AppSorteos
 • سایت Marketing98
 • سایت Tikday
 • سایت Biib

 

سخن آخر

در پایان ممنونیم که با مطلب دانلود کامنت ها از اینستاگرام همراه همیشگی نیودانش بودید و امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید .  اگر با مشکل Checkpoint required و Challenge required در اینستاگرام مواجعه شدید می دونید باید چیکار کنید ؟ اگر روش حل این مشکل را نمی دونید بهتره مطلب حل ارور Checkpoint required و Challenge required اینستاگرام را مطالعه نمایید.

در صورتی که هرگونه سوال درباره مشکلات و ترفند های کامپیوتری داشتید می توانید با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس گرفته و در سریع ترین زمان مشکل کامپیوتری خود را برطرف کنید به اینگونه ترفند های موبایل و رایانه علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم صفحات اجتماعی رایانه کمک در اینستاگرام و آپارات را حتما دنبال کنید

چقدر این مطلب مفید بود ؟

دیدگاه کاربران

" میشه کامنت های دانلودی از اینستاگرام رو به یک حساب دیگه منتقل کرد؟ "

" سلام خیر اصولا این کار ممکن نیست "

" سلام ممنونم خیلی کامل بود فقط یه سوال داشتم میشه کامنت های پست که پیج طرف قفل هستش رو خروجی گرفت یا باید حتما عمومی باشه "

" سلام خیر باید عمومی باشه و کامنت ها مشخص باشند "

" این سایت های که کعرفی کردی رایگانه یا پولیه "

" همگی رایگان هستند "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد