حذف صدای خواننده از آهنگ
۰
(۰)
Rate this post

حذف صدای خواننده از آهنگ راه های ساده ای دارد .شايد بار ها براي ما پيش آمده است هنگام گوش دادن يك آهنگ به صداي زمينه آن بسيار علاقه مند شده باشيم و بخواهيم براي ساخت يك كليپ از آن استفاده كنيم و بايد صداي خواننده را از موزيك حذف كنيم.

براي اين عمل وب سايت و نرم افزار هاي بسياري در گوگل پلي وجود دارد كه صداي خواننده را حذف مي كند. در اين مقاله به معرفي اين نرم افزار ها و دو مورد از وب سايت هاي موجود و چگونگي استفاده از آن ها مي پردازيم. پس تا انتهاي مقاله با ما همراه باشيد.

روش هاي جداسازي و حذف خواننده

ممكن است در بعضي مواقع گوش دادن آهنگ ها با صداي خواننده براي ما دلنشين نباشد و علاقه مند باشيم صداي زمينه آهنگ را به تنهايي گوش دهيم. قبل از اين عمل بايد مواردي را در مورد موسيقي هايي كه روزانه گوش مي دهيم بدانيم. به طور كلي صداي خواننده مي تواند به دو صورت به موسيقي اضافه شده باشد.

 1. صدا در وسط

   اغلب موسيقي هايي كه گوش مي دهيم به اين شكل ميكس شده اند در اين حالت صداي خواننده در وسط قرار دارد و صداي موسيقي دور از آن قرار گرفته است كه جلوه ي ” استريو” (Stereo) را به وجود مي آورد .

 2. صدا در يك كانال

بيشتر موسيقي هاي اواسط قرن بيستم ميلادي به اين صورت ميكس شده اند. چرا كه صداي استريو به استفاده عمومي نرسيده بود.

براي جداسازي صداي خواننده از آهنگ استفاده از روش هاي نرم افزاري حذف صداي خواننده و استفاده از وب سايت هاي آنلاين راه كار هاي خوبي مي باشد. برنامه هاي حذف صداي خواننده در گوگل پلي به فور يافت مي شوند.كه به راحتي با استفاده از گوشي اندرويد مي توانيم از آن ها براي جداكردن صداي خواننده استفاده كنيم. يك برنامه خوب بايد بتواند به سادگي صداي خروجي با كيفيتي را به ما ارائه دهد در ادامه اين مقاله بهترين برنامه هايي كه  صداي خواننده را حذف مي كند، معرفي مي كنيم تا آهنگ زمينه را حذف كنيم و آن را ذخيره كنيم.

حالت تاریک یا | رایانه کمک

Backtrackit برنامه حذف صداي خواننده در اندرويد

اين برنامه را مي توانيم به صورت رايگان از گوگل دريافت كنيم. اين برنامه يك پلير موسيقي بسيار قوي مي باشد كه قابليت هاي شگفت انگيزي دارد مانند:

 • چك كردن مقياس هر آهنگ در حالي كه موسيقي پخش مي شود.
 • با فشار دادن دكمه Mute Vocals صداي خواننده حذف مي شود.
 • و همچنني تغييراتي كه در آهنگ ايجاد كرده ايم را به راحتي در آخر كار مي توانيم ذخيره كنيم.
 • اين برنامه تمام آهنگ ها را بر اساس كليد ها مرتب مي كند.

SingPlay نرم افزار جداسازي صداي خواننده از اهنگ براي اندرويد

برنامه SingPlay به صورت خودكار صدا را از آهنگ جدا مي كند. اين برنامه تمام آهنگ هاي موجود در گوشي موبايل ما را به كاراكوئه تبديل مي كند و كيفيت موسيقي اصلي را حفظ مي كنيم. براي اينكه صدا را از آهنگ حذف كنيم. كافيست آهنگ مدنظر را از ليست آهنگ هاي خود انتخاب كنيم و دكمه start را بزنيم. مي توانيم صداي خود را با استفاده از برنامه نيز ضبط كنيم و در انتها فايل هايي كه تغيير داده ايم ذخيره كنيم. و به راحتي با ديگر دوستان و افراد به اشتراك  بگذاريم.

SingPlay نرم افزار جداسازي صداي خواننده از اهنگ براي اندرويد| حل مشکل رایانه

برنامه Vocal Remove براي حذف صداي خواننده در اندرويد

برنامه Vocal Remover for Karaoke يكي ديگر از برنامه هاي مناسب براي حذف صداي خواننده از آهنگ مي باشد.كه داراي قابليت هاي خوبي است. اين برنامه شامل :

 • قابليت ذخيره فايل هاي موسيقي دستكاري شده مي باشد.
 • كيفيت صوتي بالايي دارد
 • كاور آلبوم كتابخانه ما را نشان مي دهد.
 • پلي بك از قابليت جستجو پشتيباني مي كند.

مي توانيم به راحتي اين برنامه را از گوگل پلي دريافت كنيم با انتخاب آهنگ مدنظر از ليست آهنگ ها بر روي گزينه Vocal Remover بزنيم و آهنگ با صداي خواننده حذف شده را ذخيره كنيم.

وب سايت هاي حذف صداي خواننده از روي آهنگ

علاوه بر نرم افزار های مختلف شما میتوانید از طریق وب سایت و به صورت آنلاین نیز صدای خواننده را از آهنگ جدا کنید برای این کار در ادامه چند سایت معروف را به شما معرفی می کنیم.

سايت vocalremove.org حذف آسان صدای خواننده از آهنگ

در مواردي كه حجم آهنگ مدنظر ما كم باشد مي توانيم از وب سايت آنلاين حذف صداي خواننده از آهنگ استفاده كنيم. يكي از اين سايت ها، سايت” vocalremove.org” مي باشد. براي اين عمل كافي است به سايت مراجعه كنيم و پس از آپلود كردن آهنگ مدنظر در وب سايت بر روي گزينه browse my file كليك كنيم. در آخر نيز مي توانيم هم آهنگ  بدون خواننده هم صداي خواننده بدون آهنگ را از سايت دانلود كنيم.

معرفي سايت vocalremove.org| تعمیر لپ تاپ

 سايت lalal.ai : حذف صدای خواننده با هوش مصنوعی

وب سايت lalal.ai نيز يكي از بهترين سايت هايي است كه در حذف صداي خواننده به ما كمك مي كند. كافيست در قسمت select file  موسيقي مدنظر خود را آپلود كنيم. از قسمت منوي كشويي در بالاي گزينه select file مي توانيم نوع جداسازي صداي خواننده از اهنگ  را نيز تعيين كنيم. و صبر كنيم تا پروسه انجام گيرد. اين سايت رايگان مي باشد ولي در بعضي از موارد جداسازي كه مدت  زمان آهنگ بيش از ده دقيقه مي باشد و فرمت هاي بيشتري از آهنگ جداسازي شده را نيازمند باشيم؛ به ازاي هر پروسه مبلغي را  به دلار دريافت مي كند.

معرفي سايت lalal.ai| پاسخ آنلاين به مشكلات موبايل

حذف صدای خواننده از موزیک استریو به کمک Audacity

در برنامه Audacity حذف صداي خواننده بستگي به نحوه اضافه شدن صداي خواننده به موسيقي دراد و البته حذف صداي خواننده به آساني صورت مي گيرد. براي استفاده از برنامه كافيست برنامه را از وب سايت  Audacity دانلود كنيم و برنامه را باز كنيم.

از طريق منوي file گزينه open را مي زنيم و فايل مورد نظر را باز مي كنيم. هنگامي كه فايل مورد نظر را باز كرديم آن را اجرا مي كنيم و قسمت هايي كه صداي خواننده وجود دارد را  شناسايي مي كنيم. سپس موسيقي مدنظرمان را با كليك كردن از سربرگ در سمت چپ يا  كليد هاي ميانبر ctrl+A انتخاب مي كنيم. سپس از طريق زبانه Effects گزينه Vocal Remover را انتخاب مي كنيم.

حذف صدای خواننده از آهنگ سه گزينه وجود دارد: «Simple»، ‏«Remove frequency band» و «Retain frequency band». مي توانيم فايل موسيقي خود را  با استفاده از هر كدام از اين گزينه ها امتحان كنيم و گزينه Preview را انتخاب مي كنيم و نتيجه را گوش دهيم هر كدام گزينه را كه بسته به هدف مان راضي بوديم آن را انتخاب مي كنيم و پس از تمام شدن كار از طريق منوي File گزينه Save Project را بزنيم تا تغييرات ذخيره شود.

البته بايد به اين نكته توجه كنيم حذف صداي خواننده به صورت دقيق  و بدون وجود هيچ ايرادي از موسيقي حذف نمي شود و كيفيت موسيقي اوليه را قطعا نخواهد داشت.

ذخيره تغييرات انجام شده با كمك نرم افزار Audacity| تعمیر لپ تاپ تلفنی

حذف صداي خواننده در برنامه Audacity  با split stereo track

اگر صداي خواننده در يك كانال جدا باشد به راحتي مي توان صداي خواننده را حذف كرد. كافيست در برنامه Audacity ليست كشويي Audio Track را در سربرگ پيدا كنيم و گزينه Split stereo track را بزنيم. با اين حركت بخش جديد براي آهنگ ما ايجاد مي شود.سپس با استفاده از گزينه Mute بر روي هر بخش فايل موسيقي را اجرا مي كنيم تا  بتوانيم كانالي كه صداي خواننده در آن  قرار دارد شناسايي كنيم. پس از اينكه  صداي خواننده را پيدا كرديم آن را حذف مي كنيم. براي حذف بر روي علامت ضربدر در سربرگ كانال كليك مي كنيم و مجدد آهنگ را گوش مي كنيم تا نتيجه را مشاهده كنيم.

حذف صداي خواننده در برنامه Audacity | پاسخ آنلاین به مشکلات موبایل

خلاصه آنچه خوانديم

شايد بارها پيش آمده باشد كه نياز داشته ايم يك موسيقي را بدون صداي خواننده گوش بدهيم و به صداي زمينه بيشتر علاقه مند شده باشيم.

حذف صدای خواننده از آهنگ با نرم افزار هاي موجود در فروشگاه هاي آنلاين به راحتي قابل انجام است. هر موسيقي به طور كلي به دو صورت ضبط مي شود صدا در وسط و صدا در يك كانال.

كه اين دو نوع موسيقي با توجه به ميكس صداي خواننده و موسيقي دسته بندي شده است نرم افزار Audacity  براي هر دونوع موسيقي كاربردي مي باشد. در اين مقاله برنامه هاي ديگري را نيز معرفي كرديم كه براي حذف صداي خواننده از موسيقي كاربردي مي باشد همچنين وب سايت هاي آنلاين در اين زمينه وجود دارند كه به معرفي يكي از آن ها پرداختيم. اميدواريم اين مقاله نیودانش براي شما كاربردي و مفيد بوده باشد شما مي توانيد در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد جداسازي صداي خواننده از آهنگ با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس حاصل فرماييد.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید