حذف صدای خواننده از آهنگ

از مجموعه مطالب آموزشی

حذف صدای خواننده از آهنگ راه های ساده ای دارد .شايد بار ها براي ما پيش آمده است هنگام گوش دادن يك آهنگ به صداي زمينه آن بسيار علاقه مند شده باشيم و بخواهيم براي ساخت يك كليپ از آن استفاده كنيم و بايد صداي خواننده را از موزيك حذف كنيم.

براي اين عمل وب سايت و نرم افزار هاي بسياري در گوگل پلي وجود دارد كه حذف صدای خواننده از آهنگ بدون دردسر را انجام می دهند. در اين مقاله با معرفي اين نرم افزار ها و با معرفی دو مورد از وب سايت هاي موجود و چگونگي استفاده از آن ها به  آموزش جدا کردن صدای خواننده از آهنگ اندروید  مي پردازيم. پس تا انتهاي مقاله با ما همراه باشيد.

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

 

✴️✴️ رفع مشکلات آفیس با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

آنچه در این مقاله می خوانیم:

روش هاي جداسازي و حذف صدای خواننده از آهنگ

  Backtrackit برنامه حذف صداي خواننده در اندرويد

  SingPlay نرم افزار جداسازي صداي خواننده از اهنگ براي اندرويد

برنامه Vocal Remove براي حذف صدای خواننده از آهنگ در اندرويد

سایت حذف صدای خواننده از آهنگ

سايت lalal.ai : حذف صدای خواننده از آهنگ با هوش مصنوعی

حذف صدای خواننده از موزیک استریو به کمک Audacity

حذف صدای خواننده از آهنگ در برنامه Audacity  با split stereo track

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با حذف صدای خواننده از آهنگ

خلاصه آنچه خوانديم

 

روش هاي جداسازي و حذف صدای خواننده از آهنگ

آموزش جدا کردن صدای خواننده از آهنگ اندروید بسیار کار ساده ای است ممكن است در بعضي مواقع گوش دادن آهنگ ها با صداي خواننده براي ما دلنشين نباشد و علاقه مند باشيم صداي زمينه آهنگ را به تنهايي گوش دهيم. قبل از اين عمل بايد مواردي را در مورد موسيقي هايي كه روزانه گوش ميدهيم بدانيم. به طور كلي صداي خواننده مي تواند به دو صورت به موسيقي اضافه شده باشد.

 1. صدا در وسط

   اغلب موسيقي هايي كه گوش مي دهيم به اين شكل ميكس شده اند در اين حالت صداي خواننده در وسط قرار دارد و صداي موسيقي دور از آن قرار گرفته است كه جلوه ي ” استريو” (Stereo) را به وجود ميآورد 

 2. صدا در يك كانال

بيشتر موسيقي هاي اواسط قرن بيستم ميلادي به اين صورت ميكس شده اند. چرا كه صداي استريو به استفاده عمومي نرسيده بود.

 

براي حذف صدای خواننده از آهنگ استفاده از روش هاي نرم افزاري حذف صداي خواننده و استفاده از روش آنلاين توسط وب سایت ها راه كار هاي خوبي مي باشد. برنامه هاي حذف صداي خواننده در گوگل پلي به فور يافت مي شوند. كه به راحتي با استفاده از گوشي اندرويد مي توانيم از آن ها براي جداكردن صداي خواننده استفاده كنيم. يك برنامه خوب بايد بتواند به سادگي صداي خروجي با كيفيتي را به ما ارائه دهد. در ادامه اين مقاله بهترين برنامه هايي كه  صداي خواننده را حذف مي كند، معرفي مي كنيم تا آهنگ زمينه را حذف كنيم و آن را ذخيره كنيم.

 

  روزانه  به برنامه های مختلفی نیاز داریم. یکی از کاربردی ترین برنامه ها که کاربران زیادی بهش نیاز دارند برنامه های ضبط صدای تماس اندروید هست.پس مقاله  بهترین نرم افزار ضبط صدای تماس اندروید cube acr از دست نده!

 

 

Backtrackit برنامه حذف صداي خواننده در اندرويد

برنامه Backtrackit را مي توانيم به صورت رايگان از گوگل دريافت كنيم. اين برنامه يك پلير موسيقي بسيار قوي مي باشد كه قابليت هاي شگفت انگيزي دارد مانند:

 • چك كردن مقياس هر آهنگ در حالي كه موسيقي پخش مي شود.
 • با فشار دادن دكمه Mute Vocals صداي خواننده حذف مي شود.
 • و همچنني تغييراتي كه در آهنگ ايجاد كرده ايم را به راحتي در آخر كار مي توانيم ذخيره كنيم.
 • اين برنامه تمام آهنگ ها را بر اساس كليد ها مرتب مي كند.

 

 

بیشتر بدانیم : معرفی بهترین سایت های دانلود از یوتیوب

 

SingPlay نرم افزار جداسازي صداي خواننده از اهنگ براي اندرويد

برنامه SingPlay به صورت خودكار صدا را از آهنگ جدا مي كند. اين برنامه تمام آهنگ هاي موجود در گوشي موبايل ما را به كاراكوئه تبديل مي كند و كيفيت موسيقي اصلي را حفظ مي كنيم. براي اينكه صدا را از آهنگ حذف كنيم. كافيست آهنگ مدنظر را از ليست آهنگ هاي خود انتخاب كنيم و دكمه start را بزنيم. مي توانيم صداي خود را با استفاده از برنامه نيز ضبط كنيم و در انتها فايل هايي كه تغيير داده ايم ذخيره كنيم. و به راحتي با ديگر دوستان و افراد به اشتراك  بگذاريم.

 

 

برنامه Vocal Remove براي حذف صدای خواننده از آهنگ در اندرويد

برنامه Vocal Remover for Karaoke يكي ديگر از برنامه هاي مناسب براي حذف صداي خواننده از آهنگ مي باشد.كه داراي قابليت هاي خوبي است. اين برنامه شامل :

 • قابليت ذخيره فايل هاي موسيقي دستكاري شده مي باشد.
 • كيفيت صوتي بالايي دارد
 • كاور آلبوم كتابخانه ما را نشان مي دهد.
 • پلي بك از قابليت جستجو پشتيباني مي كند.

مي توانيم به راحتي اين برنامه را از گوگل پلي دريافت كنيم با انتخاب آهنگ مدنظر از ليست آهنگ ها بر روي گزينه Vocal Remover بزنيم و آهنگ با صداي خواننده حذف شده را ذخيره كنيم.

 

 

سایت حذف صدای خواننده از آهنگ

علاوه بر نرم افزار های مختلف شما میتوانید از طریق حذف صدای خواننده از آهنگ بدون نرم افزار و با کمک وب سایت و به صورت آنلاین نیز صدای خواننده را از آهنگ جدا کنید. مزایای این کار نسبت به نرم افزار های متداول این می باشد که دیگر نیاز به نصب و فعال سازی برنامه های مختلف و سنگین و مهارت خاصی ندارید و تنها با یک اینترنت می توانید با چند کلیک ساده به حذف صدای خواننده از آهنگ بپردازید برای این کار در ادامه چند سایت آنلاین حذف صدای خواننده از آهنگ و جدا سازی صدای خواننده از اهنگ  معتبر را به شما معرفی می کنیم.

در مواردي كه حجم آهنگ مدنظر ما كم باشد مي توانيم از وب سايت حذف صداي خواننده از آهنگ استفاده كنيم. يكي از اين سايت ها، سايت” vocalremove.org” مي باشد. براي اين عمل كافي است به سايت مراجعه كنيم و پس از آپلود كردن آهنگ مدنظر در وب سايت بر 

روي گزينه browse my file كليك كنيم. در آخر نيز مي توانيم هم آهنگ  بدون خواننده هم صداي خواننده بدون آهنگ را از سايت دانلود كنيم.

 

 

سايت lalal.ai : حذف صدای خواننده از آهنگ با هوش مصنوعی

وب سايت lalal.ai میتوان بهترين سايت حذف صدای خواننده از آهنگ دانست زیرا به بهترین شکل ممکن این کار را برای ما انجام می دهد. كافيست در قسمت select file  موسيقي مدنظر خود را آپلود كنيم. از قسمت منوي كشويي در بالاي گزينه select file مي توانيم نوع جداسازي صداي خواننده از اهنگ  را نيز تعيين كنيم. و صبر كنيم تا پروسه انجام گيرد. اين سايت رايگان مي باشد ولي در بعضي از موارد جداسازي كه مدت  زمان آهنگ بيش از ده دقيقه مي باشد و اگر فرمت هاي بيشتري از آهنگ جداسازي شده را نيازمند باشيم؛ به ازاي هر پروسه مبلغي را  به دلار دريافت مي كند.

 

در ویدیو زیر مراحل کار با این سایت جذاب را برای شما شرح دادیم .

 

 

حذف صدای خواننده از موزیک استریو به کمک Audacity

در برنامه Audacity حذف صدای خواننده از آهنگ بستگي به نحوه اضافه شدن صداي خواننده به موسيقي دارد و البته حذف صداي خواننده به آساني صورت مي گيرد. براي استفاده از برنامه كافيست برنامه را از وب سايت  Audacity دانلود كنيم و برنامه را باز كنيم.

از طريق منوي file گزينه open را مي زنيم و فايل مورد نظر را باز مي كنيم. هنگامي كه فايل مورد نظر را باز كرديم آن را اجرا مي كنيم و قسمت هايي كه صداي خواننده وجود دارد را  شناسايي مي كنيم. سپس موسيقي مدنظرمان را با كليك كردن از سربرگ در سمت چپ يا  كليد هاي ميانبر ctrl+A انتخاب مي كنيم. سپس از طريق زبانه Effects گزينه Vocal Remover را انتخاب مي كنيم.

 

 

حذف صدای خواننده از آهنگ سه گزينه وجود دارد: «Simple»، ‏«Remove frequency band» و «Retain frequency band». ميتوانيم فايل موسيقي خود را  با استفاده از هر كدام از اين گزينه ها امتحان كنيم و گزينه Preview را انتخاب مي كنيم و نتيجه را گوش دهيم هر كدام گزينه را كه بسته به هدف مان راضي بوديم آن را انتخاب مي كنيم و پس از تمام شدن كار از طريق منوي File گزينه Save Project را بزنيم تا تغييرات ذخيره شود.

البته بايد به اين نكته توجه كنيم حذف صداي خواننده به صورت دقيق  و بدون وجود هيچ ايرادي از موسيقي حذف نمي شود و كيفيت موسيقي اوليه را قطعا نخواهد داشت.

 

 

حذف صدای خواننده از آهنگ در برنامه Audacity  با split stereo track

اگر صداي خواننده در يك كانال جدا باشد به راحتي مي توان صداي خواننده را حذف كرد. كافيست در برنامه Audacity ليست كشويي Audio Track را در سربرگ پيدا كنيم و گزينه Split stereo track را بزنيم. با اين حركت بخش جديد براي آهنگ ما ايجاد ميشود. سپس با استفاده از گزينه Mute بر روي هر بخش فايل موسيقي را اجرا مي كنيم تا  بتوانيم كانالي كه صداي خواننده در آن  قرار دارد شناسايي كنيم. پس از اينكه صداي خواننده را پيدا كرديم آن را حذف مي كنيم. براي حذف صدای خواننده از آهنگ بر روي علامت ضربدر در سربرگ كانال كليك مي كنيم و مجدد آهنگ را گوش مي كنيم تا نتيجه را مشاهده كنيم.

 

 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با حذف صدای خواننده از آهنگ

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با حذف صدای خواننده از آهنگ پاسخ خواهیم داد.  کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری رایانه کمک از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

 

آیا حذف صدای خواننده در گوگل امکان پذیر است ؟

حذف صدای خواننده به صورت آنلاین امکانپذیر می باشد که در بالا نیز به بهترین سرویس های آنلاین و نحوه کار آنها اشاره کردیم اما شرکت گوگل در حال حاضر سرویس عمومی خاصی در این زمینه ارائه نکرده است

آیا میتوان صدای یک ساز به خصوص را از یک آهنگ جدا کرد؟

بله به کمک سرویس آنلاین lalal.ai شما میتوانید علاوه بر صدای خواننده صدای آلات موسیقی مختلف استفاده شده در آهنگ را نیز به صورت جدا ذخیره سازی کنید.

آیا برای حذف صدای خواننده از روی آهنگ نیاز به سحت افزار خاصی می باشد

در صورتی که از سرویس های آنلاین استفاده کنید نیاز به هیچ سخت افزار خاصی برای این کار ندارید اما برای استفاده از نرم افزار هایی که بر روی کامپیوتر نصب می شوند باید سیستم شما دارای یک کارت صدا با پشتیبانی حداقل از دایرکت ایکس 9 به بالا باشد.

برای حذف صدای خوانند از آهنگ با موبایل از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟

برای حذف صدای خواننده با تلفن همراه بهترین راه استفاده از سرویس های آنلاین مانند lalal.ai می باشد.

 

 

خلاصه آنچه خوانديم

شايد بارها پيش آمده باشد كه نياز داشته ايم يك موسيقي را بدون صداي خواننده گوش بدهيم و به صداي زمينه بيشتر علاقه مند شده باشيم. در دنیای مجازی برنامه حذف صدای خواننده از آهنگ و سایت های آنلاین برای این هدف طراحی شده اند.  حذف صدای خواننده از آهنگ با نرم افزار هاي موجود در فروشگاه هاي آنلاين به راحتي قابل انجام است. هر موسيقي به طور كلي به دو صورت ضبط مي شود صدا در وسط و صدا در يك كانال.

كه اين دو نوع موسيقي با توجه به ميكس صداي خواننده و موسيقي دسته بندي شده است نرم افزار Audacity  براي هر دونوع موسيقي كاربردي ميباشد. در اين مقاله با آموزش حذف و جدا کردن صدای خواننده از روی آهنگ در اندروید برنامه هاي ديگري را نيز معرفي كرديم كه براي حذف صدای خواننده از آهنگ كاربردي مي باشد همچنين وب سايت هاي آنلاين در اين زمينه وجود دارند كه به معرفي يكي از آن ها پرداختيم. اميدواريم اين مقاله نیودانش براي شما كاربردي و مفيد بوده باشد شما مي توانيد در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد جداسازي صداي خواننده از آهنگ با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس حاصل فرماييد.

برای تماس با رایانه کمک میتوانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس حاصل فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

✴️✴️ رفع مشکلات آفیس با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد