ایموجی در صفحه کیبورد گوشی
۳٫۳
(۳۲)
5/5 - (1 امتیاز)

در برخی از مواقع برای بسیاری از کاربرانی که از گوشی های هوشمند اندروید و آیفون استفاده می کنند ممکن است با مشکل ناپدید شدن ایموجی در کیبورد مواجه شوند،زمانی که شما با مشکل ناپدید شدن ایموجی مواجه می‌شوید ممکن است بر چند عوامل مختلف صورت گرفته باشد به طور مثال زمانی که یک نرم افزار  کیبورد برای گوشی خود حذف یا نصب کنید،  یا زمانی که  ورژن سیستم عامل دستگاه خود را ارتقاء می‌دهید، شاید با این مشکل مواجه شوید .اگر با چنین مشکلی مواجه شدید اصلا نگران نباشید ما برای شما توضیح خواهیم داد  تا  به راحتی بتوانید دوباره دکمه ایموجی را به صفحه کیبورد گوشی خود اضافه نمایید.برای تعمیر گوشی خود همراه نیودانش باشید.

این روزها تقریبا تمام گوشی های هوشمند این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند  در واقع ایموجی ها نقش مهمی در رد و بدل کردن پیام ها دارند .ایموجی ها از تصاویر مفهومی و شکلک ها یا صورت هایی  تشکیل شده اند که برای رساندن  توصیف احساسات و عواطف مخاطبان استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید فرستادن اموجی ریشه در فرهنگ ژاپنی دارد و استفاده از این شکلک ها و صورتک ها ابتدا در بین ژاپنی ها مرسوم بود، سپس سراسر دنیا را فرا گرفت.حال در ادامه مطلب در مورد اضافه کردن و استفاده از  ایموجی در دو سیستم عامل اندروید و آیفون اطلاعات بیشتری را در خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

نحوه به روزرسانی گوشی های آیفون

گوشی های هوشمند  اپل قابلیت ارسال و دریافت ایموجی های متنوعی را پشتیبانی می کند.نسخه    ios 8.3 تنها از ایموجی هایی که دارای رنگ مشخص که معمولاً هم زرد رنگ بودند را پشتیبانی می کرد گوشی های اپل با به روز رسانی سیستم عامل خود به ios 8.3 ایموجی های متنوعی را به سیستم عامل ios در رنگ های مختلف در دسترس شما قرارداده است .

 بنابراین شما می توانید سیستم عامل دستگاه خود را ios 8.3 یا نسخه های بالاتر ارتقا دهید برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

 • وارد قسمت  Settingsآیفون خود شوید. 

 ایموجی در صفحه کیبورد گوشی

 • در لیست موجود  گزینهGeneral را انتخاب نمایید.ایموجی در صفحه کیبورد

در این  قسمت گزینه Software Update را انتخاب نمایید.  مراحل برای به روز رسانی سیستم عامل دستگاه اپل را در اینجا به طور دقیق برای شما شرح داده می شود این مراحل را دنبال نمایید و آیفون یا آیپد خود را به روز رسانی کنید.

ایموجی در صفحه کیبورد

زمانی که گوشی اپل خود را به روز رسانی کردید حال نوبت برگرداندن ایموجی به صفحه کیبورد در آیفون تان می رسد.با انجام این کار باید مراحل زیر را طی نمایید:

 • وارد قسمت تنظیمات Settings آیفون خود شوید. ایموجی در صفحه کیبورد گوشی
 • در لیست موجود وارد قسمت General شوید.
 • ایموجی در صفحه کیبورد
 • به پایین صفحه بروید و گزینهKeyboard را انتخاب نمایید. ایموجی در صفحه کیبورد
 • در این قسمت در بالای صفحه روی  Keyboards کلیک نمایید.ایموجی در کیبورد
 • در این قسمت روی Add New Keyboard…کلیک نمایید.ایموجی در صفحه کیبورد
 • حال در لیست موجود دنبال Emoji بگردید و آن را انتخاب نمایید.ایموجی در صفحه کیبورد

 با انجام مراحل بالا کیبورد ایموجی به لیست صفحه کلیدهای شما اضافه شود.

حالا می‌توانید از صفحه تنظیمات گوشی خود خارج شوید و به یکی از نرم‌افزارهایی که با تایپ سرکار دارد بروید در هنگام تایپ می‌توانید مشاهده نمایید که کلید ایموجی ها بر سر جای خود برگشته است.

نحوه استفاده از ایموجی های متنوع درسیستم عامل آیفون

حال در این قسمت فعال سازی جدید و متنوع در گوشی اپل می پردازیم .انجام این کار مراحل زیر را باید طی کنید:

در مرحله اول به یکی از بخش های که امکان  تایپ کردن را می دهد وارد شوید .

در قسمت پایین صفحه کلید یا کیبورد مجازی دستگاه خود آیکون شبیه به  کره زمین مشاهده می کنید. آن را انتخاب نمایید تا قسمتی از اموجی ها برای شما قابل مشاهده شود.

حال هر ایموجی که قصد استفاده از آن را دارید انگشت خود را روی ایموجی مورد نظر  نگه دارید می‌توانید ببینید در رنگ های متنوع تری برای شما قابل استفاده می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم مطلب " ۶ راه افزایش عمر باتری آیفون " را نیز مطالعه کنید

نحوه فعالسازی و استفاده از ایموجی ولکان (Vulcan) و اسپاک (Spock) در آیفون

همانطور که در مطالب بالا توضیح دادیم این قابلیت پشتیبانی کردن از  ایموجی های متنوع در سیستم عامل های ios8.3 اولین بار در این نسخه عرضه بازار شد.همچنین  این قابلیت پشتیبانی از ایموجی های منحصر به فرد ولکان و اسپاک را هم در این سیستم ‌عامل از همین ورژن ios 8.3  به بعد اضافه نمود.برای استفاده از این ایموجی ها حتما گوشی خود را به روز رسانی کنید.اگر شما با سری ویدیو های استار ترک(Star Trek)  آشنایی داشته باشید. حتماً با ایموجی های ولکان و اسپاک آشنایی دارید بنابراین از استفاده کردن ایموجی های این دو شخصیت در گوشی اپل خود لذت خواهید برد.برای فعال سازی  ایموجی های ولکان (Vulcan)  و اسپاک (Spock) به ادامه مطلب دقت کنید و مراحل زیر را طی کنید.

انجام مراحل
 • در مرحله اول به آدرس زیر رفته و ایموجی های موجود در آن را کپی کنید قابل توجه دوستان این ایموجی ها در در سیستم عامل های ویندوز و اندروید قابل مشاهده نیستند.
 • وارد قسمت تنظیمات Settings آیفون خود شوید. ایموجی در صفحه کیبورد گوشی
 • در لیست موجود وارد قسمت General شوید.ایموجی در صفحه کیبورد
 • به پایین صفحه بروید و گزینه Keyboard را انتخاب نمایید.ایموجی در کیبورد
 • حال گزینه Shortcuts را انتخاب نمایید.
 • با نگه داشتن انگشت خود در قسمتی که عملیات تایپ را انجام می‌دهید نگه دارید و موارد کپی شده را در اینجا Paste کنید.
 • حال در این بخش یک آیکون میانبر انتخاب کنید و گزینه Saveرا کلیک نمایید.

با انجام دادن مراحل بالا کافی است به قسمتی که قابلیت تایپ کردن متن می‌باشد مراجعه کنید. اموجی های ولکان و اسپاک در اپل خود قابل استفاده می‌باشد.  حال در صفحه کیبورد خود روی آیکون کره زمین کلیک نمایید و میانبری که برای ایموجی های خود تعریف کرده اید را انتخاب نمایید.حالا می‌توانید از ایموجی های موجود استفاده نمایید. در صورتی که در فعال سازی این ایموجی ها در گوشی اپل دچار مشکل شدید میتوانید با کارشاناسان رایانه کمک با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ از خطوط ثابت و ۰۲۱۷۱۲۹ با تلفن همراه در تماس باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

پیشنهاد میکنیم مطلب " تبدیل گوشی به وب کم " را نیز مطالعه کنید.

نحوه استفاده از ایموجی های متنوع درسیستم عامل اندروید

گوشی های هوشمند اندروید مدتهاست قابلیت ارسال و دریافت ایموجی های متنوعی را پشتیبانی می‌کند،اما ممکن است  بعضی از نسخه های قدیمی اندروید از این قابلیت پشتبانی نکنند و امکان استفاده از ایموجی وجود نداشته باشد. در ادامه مطلب به چگونگی نحوه فعالسازی و استفاده از ایموجی در سیستم عامل های اندرویدی و دستگاهایی که مبتنی بر سیستم عامل اندروید هستند می‌پردازیم.

در مرحله اول پیش از انجام هر اقدامی به شما توصیه می‌کنیم تا از ورژن سیستم عامل اندروید در دستگاه خود آگاه شوید برای انجام اینکار به قسمت About phone تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بروید. سپس در قسمت Android version نسخه سیستم عامل اندروید گوشیتان مشخص می‌شود. در سیستم عامل های اندروید ۲تا۴ نیاز دارید تا نرم افزارهای کیبوردی که قابلیت پشتیبانی از ایموجی ها را دارد به صورت جداگانه دانلود شوند. زیرا در کیبوردهای پیش فرض نسخه های اندروید ۲تا ۴ نمی‌توانید از ایموجی ها استفده نمایید.

حال یک لیستی برایتان قابل مشاهده می‌باشد یک گزینه وجود دارد به نام  Android Version که در این قسمت اطلاعات مربوط به نسخه ای از سیستم عامل اندرویدی که در سیستم عامل گوشیتان نصب است را برایتان نشان می‌دهد.با شناسایی نسخه سیستم عامل نصب شده روی دستگاه اندرویدی خود می‌توانید روش مناسب با آن را برای اضافه کردن ایموجی به دستگاهتان را انتخاب نمایید.

دستگاه های اندرویدی نسخه (۲٫۰ الی ۴٫۰)

اگر از دستگاهی با سیستم عامل اندروید قدیمی استفاده می‌کنید که سیستم عامل (۲٫۰ الی ۴۰) می‌باشد باید به دنبال صفحه کلید یا کیبورد مجازی ثانویه باشیم که با نسخه سیستم عامل اندروید شما سازگاری داشته باشد.باید مراحل زیر را طی نمایید تا از ایموجی های جدیدی در دستگاه خود بتوانید استفاده نمایید.

ایموجی در صفحه کیبورد گوشی

وارد Google Play Store شوید.در قسمت جستجوی گوگل عبارت emoji keyboard را سرچ کنید.در این قسمت صفحه کلید و کیبورد های ثانویه مجازی مختلفی برایتان نمایان می‌شود. شما بهتر است اول نظرات اغلب کاربران را در مورد سازگاری ایموجی ها با نسخه سیستم عامل مورد نظر را بررسی نمایید.  چرا که آن‌ها اصولا به وجود باگ، نقاط ضعف و … در عملکرد صفحه کیبورد مجازی مورد نظر اشاره می‌کنند.با انجام اینکار می‌توانید یک صفحه کلید مناسب و بهتری را برای گوشی خود انتخاب نمایید. در نهایت گزینه Install را کلیک نمایید.

صبرکنید تا فرایند دانلود نرم افزار مورد نظرتان به پایان برسد.سپس روی گزینه Open کلیک نمایید تا قسمت Settings دستگاه برایتان قابل مشاهده شود.

حال وارد قسمت Language and Input شوید.

بعد در این قسمت صفحه کیبورد ثانویه دانلود شده را انتخاب نمایید و تیک مربوط به فعال سازی آن را بزنید.

بعد از انجام مراحل بالا حال می‌توانید به قسمت جایی که متنی را تایپ می‌کنید صفحه کلید ثانویه برایتان نمایان می‌شود.معمولا دسترسی به این ایموجی ها با استفاده از کلید خاصی با آیکون صورتک امکانپذیر می‌باشد. همچنین در بعضی از صفحه کلید های مجازی امکان دسترسی به این قسمت با نگه داشتن انگشت خود روی دکمه Sapce یا Send امکانپذیر می‌باشد.

دستگاه های اندروید برند سامسونگ (اندروید ۴ .۴ و بالاتر)

دستگاه های برند سامسونگ که از سیستم عامل اندروید ۴ .۴ و بالاتر بهره می‌برند ایموجی در صفحه کیبورد گوشی های سامسونگ به صورت پیش فرض وجود داشته و به شکل گسترده و وسیعی استفاده می شود .برای دستررسی به این ایموجی ها یک نرم افزار پیام رسان را اجرا نمایید.

سپس انگشت خود را روی آیکون میکروفون یا چرخ دنده  که در قسمت پایین و سمت چپ موجود در صفحه کلید مجازی دستگاه نگه دارید.

حال می‌توانید مشاهده کنید که قسمت فوقانی صفحه کلید منو با شکلک های مختلفی از ایموجی ها  برای شما نشان داده می‌شود. صورتک های زرد رنگ جزوء ایموجی های پرکاربرد می‌باشد بنابراین ما این ایموجی ها را انتخاب کردیم.

توجه کنید در قسمت پایین صفحه کلید خود می‌توانید ایموجی های خود را تغییر داده و از سبک های مختلف و انواع متعددی از آن را استفاده نمایید.

حال در هر زمانی که مایل بودید با کلیک روی آیکون ABC می‌توانید مجددا به قسمت تایپ متن خود بازگردید.

محصولات نکسوس گوگل(اندروید ۴ .۴ و بالاتر)

حال به فعالسازی ایموجی در صفحه کیبورد گوشی سری محصولات نکسوس گوگل میپردازیم. محصولات نکسوس گوگل از سیستم عامل انروید   ۴ .۴ و بالاتر پیروی می‌کنند.و همچنین به طور پیش فرض از ایموجی های گسترده و متنوعی برخوردار هستند. برای استفاده از این ایموجی ها ابتدا یک نرم افزار پیام رسان را اجرا نمایید.

در قسمت چپ پنجره تایپ متن خود یک صورتک را مشاهده می‌کنید روی آن کلیک نمایید.

سپس با کلیک کردن روی این صورتک با انواع مختلفی از ایموجی ها روبه رو می‌شوید.اگر از سبک ها و ایموجی های متنوع دیگری بخواهید استفاده کنید از منوی قسمت زیرین صفحه کلید برایتان امکان پذیر می‌باشد.

حال زمانی که ایموجی های مورد نظر را انتخاب نمودید می‌توانید با استفاده از آیکون صفحه کلید نشان داده شده در عکس زیر مجددا به محیط کیبورد مجازی و حروف تایپی آن برگردید.

دستگاه های اندرویدی (۱ .۴ و بالاتر)

در دستگاه های اندرویدی جدید امکان استفاده از ایموجی در صفحه کیبورد گوشی به صورت نیتیو (Native)  فراهم شده است. با پشتیبانی این قابلیت این امکان را برای صفحه کلید مجازی شما فراهم می‌کند تا ایموجی های خاصی را نصب نمایید.برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی نمایید.

در مرحله اول به قسمت Settings دستگاه خود بروید.

خب حالا در لیستی که برایتان نمایش داده می‌شود گزینه Language and Input را انتخاب نمایید.در این بخش لیست کیبوردهای مجازی دانلود شده برایتان نمایان می‌شود.

در این قسمت تعداد زیادی از کیبوردهای مجازی را مشاهده می‌کنید.احتمالا یکی از این صفحه کلیدها به طور پیش فرض اجازه استفاده از ایموجی ها را دارد.دقت فرمایید که اگر از صفحه کلید اختصاصی گوگل استفاده می‌کنید ممکن است به طور پیش فرض از ایموجی ها پشتیبانی می‌کند.

حال به صفحه فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید. صفحه کلید گوگل یکی از بهترین صفحه کلیدهای مجازی است که می‌توانید از آن استفاده نماید. این صفحه کلید به طور پیش فرض ایموجی های مختلف و متنوعی را دارد.در بین کاربران  صفحه کلید های SwiftKey و  Swype از جمله صفحه کلید های مجازی پرطرفدار می‌باشد که دارای ایموجی های گسترده و متنوعی است.

ایموجی در صفحه کیبورد گوشی

اکنون صفحه کلید مجازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و اقدام به دانلود آن نمایید.

در اینجا به قسمت  Settings دستگاه خود بروید و سپس به قسمت Language and Input مراجعه نمایید و در لیستی صفحه کلیدهایی که برایتان نمایش داده می‌شود،کیبورد جدیدی که دانلود کردین را انتخاب نمایید تا برایتان فعال شود.

بعد از انجام مراحل بالا یک نرم افزار پیام رسان را اجرا نمایید.با توجه به صفحه کیبورد مجازی که دانلود کردید لیست مربوط به ایموجی های آن به شکل خاصی برایتان نمایش داده می‌شود.برای دسترسی به این ایموجی ها در قسمت سمت چپ پنجره تایپ به شکل آیکون صورتک برایتان در دسترس می‌باشد.همچنین در بعضی از صفحه کلیدهای مجازی با نگه داشتن انگشت خود بر روی دکمه Sapce و Send امکان دسترسی به این بخش برای شما فراهم می‌شود.

حذف ایموجی از کیبورد سامسونگ

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از مدتی استفاده از ایموجی های مختلف در بالای کیبورد ایموجی های پرتکرار برای شما نمایش داده شود .این قابلیت مخصوصا در کیبورد گوشی های سامسونگ وجود دارد که تاریخچه استفاده از ایموجی ها را به شما نمایش می دهد. اما برای این که این تاریخچه حذف کنید یک راهکار بسیار ساده وجود دارد.

کافیست داده های برنامه سامسونگ کیبورد را یک بار حذف کنید تا این تاریخچه نیز حذف شود. دقت کنید که منظور از حذف داده ها حذف کلی برنامه نمی باشد و فقط داده های ذخیره شده تنظیمات و موارد شخصی سازی شده کاربر در این پروسه حذف می شوند.

برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس به بخش manage apps بروید.در این بخش در لیست برنامه های گوشی به دنبال samsung keyboard یا کیبورد فعال گوشی خود بگردید و آن را باز کنید. سپس از بخش Storage بر روی دکمه clear data تپ کنید و آن را تایید کنید. با این کار داده های مربوط به تاریخچه ایموجی ها نیز حذف می شود.

برگرداندن ایموجی سامسونگ

یکی از سوالات پر تکراری که از کارشناسان خدمات کامپیوتری تلفنی رایانه کمک پرسیده می شود این است که چرا کیبوردم ایموجی نداره ؟ در مواردی ممکن است این مشکل پیش بیاید که ایموجی های گوشی های اندرویدی مخصوصا در گوشی های سامسونگ حذف بشوند و در کیبورد نمایش داده نشوند برای برگرداندن ایموجی سامسونگ باید موارد زیر را بررسی کنید.

برگرداندن ایموجی سامسونگ

۱- بررسی کنید نرم افزار کیبورد جانبی بر روی گوشی نصب نشده باشد. و در صورت وجود برنامه کیبورد جانبی آن را حذف کنید.

۲- در صورتی که از برنامه های تغییر تم و لانچر استفاده می کنید آنها را غیر فعال کنید و از تم پیشفرض گوشی استفاده نمایید.

۳ -در برخی موارد ممکن است که خود برنامه کیبورد دچار اختلال شده باشد برای حل این مشکل کافیست یکبار برنامه را از بخش manage apps در تنظیمات clear data کنید تا تنظیمات پیشفرض برنامه باز نشانی شوند

۴- در نهایت اگر هیچ یک از مراحل بالا به حل مشکل ناپدید شدن ایموجی در کیبورد سامسونگ کمک نکرد باید یکبار گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید تا این مشکل برطرف شود.

سخن آخر

چنانچه در طول انجام مراحل توضیح داده شده هر  سوالی یا به مشکلی برخوردید می‌توانید با کارشناسان خدمات مشاوره کامپیوتری تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی ما بهره‌مند شوید. سامانه هوشمند خدماتکامپیوتری تلفنی : (تماس با تلفن ثابت) ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ سامانه اعتباری(تماس با موبایل و تلفن ثابت) ۷۱۲۹-۰۲۱

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <> پنج ستاره

میانگین رتبه ۳٫۳ / ۵٫ تعداد امتیازات ۳۲

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

8 دیدگاه‌ها

 1. سلام ببخشید من برای یه گوشیه j7 یه اپ emoji changer نصب کردم ولی فقط همه ایموجی‌هایی که داشت رو پاک کرده الانم هیچ کیبورد جانبی که نصب میکنم جواب نمیده
  چیکار کنم ایموجی‌هاش برگرده؟(کارایی که اینجا گفتین رو انجام دادم ولی برنگشت)

  • اگر با پاک کردن برنامه و استفاده از کیبورد پیشفرض گوشی هم برنگشته باید گوشی رو فکتوری ریست کنید

 2. سلام وقتتون بخیر
  راستش من گوشیم a51 سامسونگ هستش
  پیش نمایش اندروید ۱۱ خیلی زود برای گوشی من اپدیت شده
  مشکل من اینه که قسمت ایموجی ها و گیف های پیامرسان های ایرانی مثل روبیکا و شاد برام بسته شده
  ایموجی های نیتیو کیبوردم هستش
  اما اجازه دسترسی به گیف های روبیکا و شادم بسته شده
  باید چیکار کنم؟

  ممنون💛

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید